Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2013, 17:25   #11
SebaFr
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-07-2012
Skąd: Francja/Nice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

szczerze mówiąc to nie wiem dokładnie, na razie nic ze sprawą nie działałem bo brakuje czasu, ale w sobotę najpierw masy poczyszczę a jak nie będzie poprawy to wyciągam ten nowy i zmienię najpierw sam regulator i zobaczę co jest grane, jak nie pomoże to zmienię na stary całkowicie i zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a powiedzcie mi czy w tych altkach było sztywne koło pasowe czy ze sprzęgłem?? chodź wydaje mi się ze to nie ma wpływu aż takiego na silnik no i chyba pasek bardzo by skakał, no ale ja sobie mogę gdybać, niech się ktoś mądrzejszy wypowie na ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

SebaFr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 17:31   #12
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

W benzynowych sprzęgło jednokierunkowe. W dieslach dwukierunkowe. Bez sprzęgła szybciej pada pasek klinowy i generalnie może to nieciekawie działać-drgania itp.

Z drugiej strony na Alledrogo sprzedają ponoć oryginały Visteon i one mają sztywne koło pasowe. Jak to działa pojęcia nie mam.

Z jakim mechaniorem nie rozmawiam to twierdzi że skoro sprzęgło fabrycznie było to być musi.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 17-01-2013 o 17:35
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 19:19   #13
SebaFr
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-07-2012
Skąd: Francja/Nice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

hmmm ciekawe jak by rozróżnić jedno od drugiegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ten co kupiłem na pewno jest bez sprzęgła i tak sie właśnie zastanawiam czy jeśli w starym było a teraz nie ma to może własnie dawać takie głupie wibracje i falowania obrotów. Właśnie wróciłem z dłuższej jazdy co nie zdarza mi się na co dzień i po dobrym rozgrzaniu autko troszkę mniej głupieje i co przyuważyłem na włączonych awaryjnych podświetlenie przygasa lekko w rytm migania awaryjnych. Sam nie wiem okaże się wszystko w sobotę poświęcę dzień i poeksperymentuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SebaFr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 19:24   #14
onyxx
ford::average
 
Avatar onyxx
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 115
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

Ja wymieniłem na org. używkę z alledrogo, wymieniłem tylko rolkę na tą ze sprzęgłem i wszystko lata bezbłędnie. Szukaj tylko z jak najnowszego rocznika....
onyxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 19:28   #15
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

Cytat:
Napisał enjoypoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W benzynowych sprzęgło jednokierunkowe. W dieslach dwukierunkowe. Bez sprzęgła szybciej pada pasek klinowy i generalnie może to nieciekawie działać-drgania itp.

Z drugiej strony na Alledrogo sprzedają ponoć oryginały Visteon i one mają sztywne koło pasowe. Jak to działa pojęcia nie mam.

Z jakim mechaniorem nie rozmawiam to twierdzi że skoro sprzęgło fabrycznie było to być musi.
Ja kupiłem rok temu na alledrogo za 300zł minimalnie używany oryginał Visteon altka, od 2,2 TDCI, który posiada sprzęgiełko. Komutator od szczotek ledwo wypolerowany. Więc można. Ja za 100zł szrota bym nie kupił bo takie w dużej ilości też bywają.
A sztywne koło to sztywne koło nie ma w tym żadnej magii.
Ze sprzęgłem w jedną stronę zakręcisz ręką wirnikiem a w drugą nie, ot cała filozofia.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 09:07   #16
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oryginał Visteon altka, od 2,2 TDCI
Czyli od diesla do PB tez pasuje?

Generalnie to po coś te sprzegiełko jest. Mozna poczytać o objawach jakie mają ludzie kiedy sprzęgiełko im się zablokowało na sztywno.

Cytat:
Napisał SebaFr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak sie właśnie zastanawiam czy jeśli w starym było a teraz nie ma to może własnie dawać takie głupie wibracje
Wibracje jak najbardziej. Falowanie raczej nie. Ale to niekoniecznie w tym musi być problem. Ale jak pisałem wcześniej. Skoro fabrycznie sprzęgiełko jest a teraz nie masz to jakieś negatywne objawy mogą jak najbardziej wystąpić.

Cytat:
Napisał onyxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniłem tylko rolkę na tą ze sprzęgłem
hmm oryginały z fabryki wychodziły wszystkie ze sprzęgłem czy to diesel czy benzyna.

Chyba kupie używany oryginał w dobrym stanie. Bo na zamienniki liczyć nie można.

Co do nowego Visteona to chodziło mi o nowy. A mimo wszystko bez sprzegiełka.
Czyli 10 lat temu Visteon produkował ze sprzeglem a teraz wypuszcza bez? Nic już nie pojmuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 11:32   #17
bax75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

[QUOTE=enjoypoznan;1940976]Czyli od diesla do PB tez pasuje?

Generalnie to po coś te sprzegiełko jest. Mozna poczytać o objawach jakie mają ludzie kiedy sprzęgiełko im się zablokowało na sztywno.



Wibracje jak najbardziej. Falowanie raczej nie. Ale to niekoniecznie w tym musi być problem. Ale jak pisałem wcześniej. Skoro fabrycznie sprzęgiełko jest a teraz nie masz to jakieś negatywne objawy mogą jak najbardziej wystąpić.


hmm oryginały z fabryki wychodziły wszystkie ze sprzęgłem czy to diesel czy benzyna.

Chyba kupie używany oryginał w dobrym stanie. Bo na zamienniki liczyć nie można.

Co do nowego Visteona to chodziło mi o nowy. A mimo wszystko bez sprzegiełka.
Czyli 10 lat temu Visteon produkował ze sprzeglem a teraz wypuszcza bez? Nic już nie pojmuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ][


Alternator czy to w PB czy ON jest dokładnie takiego samego typu
różni się właśnie tylko tym że do benzyny ma sprzęgiełko a do diesla sztywne koło,
dopiero jak wszedł do oferty silnik 2.2 tdci to w nim zastosowali już też alternator ze sprzęgłem .
bax75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 11:42   #18
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

A bardzo możliwe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale czy nie jest tak , że do diesla miały większy prąd ładowania(A)?

I jeszcze mam takie pytanko. Czy jakbym kupił od diesla-ze sztywnym kołem to bez żadnych komplikacji i przeróbek założę sprzęgło? Sztywne koło przykręcane jest zwykła nakrętką a sprzegiełko specjalnym kluczem się odkręca.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 18-01-2013 o 11:46
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 13:17   #19
bax75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

Cytat:
Napisał enjoypoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A bardzo możliwe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale czy nie jest tak , że do diesla miały większy prąd ładowania(A)?

I jeszcze mam takie pytanko. Czy jakbym kupił od diesla-ze sztywnym kołem to bez żadnych komplikacji i przeróbek założę sprzęgło? Sztywne koło przykręcane jest zwykła nakrętką a sprzegiełko specjalnym kluczem się odkręca.
Prąd ładowania jest taki sam , ale jeśli chcesz kupić nowy to szukaj już ze sprzęgłem
, alternator ze sztywnym kołem ma rant na przedniej ściance który trzeba by spiłować aby nakręcić do końca sprzęgło, dlatego trzeba kupić odrazu ze sprzęgłem i nie bawić się w przeróbki. Ja kupiłem nowy orginał ze sprzęgłem za 400 zł z przesyłką.
bax75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 14:27   #20
onyxx
ford::average
 
Avatar onyxx
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 115
Domyślnie Odp: Silnik szaleje po wymianie alternatora

Montaż rolki ze sprzęgłem wymusza odpiłowanie wystającego kołnierza alternatora - robota na 2min. Ja to robiłem brzeszczotem nowym od piłki do metalu....
onyxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.