Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2013, 19:12   #1
zbych12
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 13-11-2013
Skąd: SKAWA
Model: transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie zapowietrzanie sie układu paliwowy 2.5D dlaczego jak to naprawić ?

Witam mam problem z układem paliwowy w fordzie transicie, do układu dostaje się powietrze


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 13-11-2013 o 21:21
zbych12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 23:00   #2
mm666
ford::average
 
Avatar mm666
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: rz-ów
Model: Transit
Silnik: 2,4tddi
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie układu paliwowy 2.5D dlaczego jak to naprawić ?

Najczęściej ktoś 'mądry' źle montuje filtr paliwa, w dalszej kolejności trzeba sprawdzić wężyki powrotne z wtryskiwaczy, pompę wstępną (o ile jest) i ogólnie wszystkie przewody, w ostateczności pompę wtryskową (ale rzadko tak się dzieje)

Jeżeli filtr nosi oznaki niedawnej wymiany, odpowietrz układ i sprawdź połączenia za pomocą wody z mydłem, nie zawsze daje to jednoznaczną odpowiedź, ale sprawdzić warto

Drugą sprawą jest mechaniczna pompa wstępna (zakładam, że ją masz...). W pompie /mogą zawiesić/skleić się zaworki, ewentualnie puszcza ona ropę do układu smarowania silnika. Sprawdzenie pompy bez stanowiska jest trudne i przynosi niejednoznaczne wyniki, lepiej pomienić na sprawną

Ja osobiście stawiam na wężyki powrotne z wtryskiwaczy (twardnieją w niskich temperaturach), pompę wstępną, lub źle zmontowany filtr paliwa, aczkolwiek nie podałeś istnotnych danych, takich jak typ układu wtryskowego (bosh, lucas), dlatego niejako z automatu założyłem, że bosh
mm666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 05:54   #3
sosei
ford::amateur
 
Imię: sosei
Zarejestrowany: 14-07-2013
Model: transit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie układu paliwowy 2.5D dlaczego jak to naprawić ?

Miałem podobny problem kilka razy.
W jednym aucie oszukiwał wskaźnik paliwa i pokazywał pierwszą kreskę a paliwa już brakowało. Przekopaliśmy cały układ paliwowy zatankowaliśmy i po zejściu wskazówki na pierwszą kreskę problem wrócił ;].

Kolejnym problemem w innym aucie z roku 98 padła pompka zasilająca pompę paliwa jest ona wkręcana w blok silnika.
Objawy były takie że po przejechaniu około 30 km w filtrze brakło paliwa po dolaniu robiło sie kolejne 30 km i znów brak. Czyli pompka coś tam podawała ale za mało.

No i raz mieliśmy tez problem po zamontowaniu nowego filtra coś le złapał i się zapowietrzało. Wystarczy po przykręceniu filtra szarpnąć nim jak nie zostanie w ręku to trzyma hehe.
sosei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 08:25   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie układu paliwowy 2.5D dlaczego jak to naprawić ?

W czasie jazdy czy po dłuższym postoju?
Jeżeli po dłuższym postoju - to winna jest najczęściej pompa podająca paliwo. Jej zaworki mają działać jako zawór powrotny. Jeżeli są wypracowane, to w trakcie pracy jeszcze pompa podaje, natomiast statycznie nie trzymają szczelności i paliwo powraca grawitacyjnie z układu wtryskowego do zbiornika, zapowietrzając w pierwszej kolejności pompę wtryskową.
Jest dużo tanich zamienników pomp podających paliwo, ale najczęściej jest to chłam, który wytrzymuje dwa-trzy miesiące. Ciężko trafić na dobry wyrób...

Niezależnie od tego - gdyby układ wtryskowy (a zwłaszcza pompa wtryskowa) był szczelny, to paliwo nie cofałoby się nawet przy zwalonych zaworkach - podciśnienie nie pozwoliłoby na to. Najczęściej oringi na osiach dźwigni w pompie wtryskowej są już lekko nieszczelne.

Sprawdź też filtr, przy zakładaniu zawsze trzeba dać troche oleju na uszczelkę i starannie go docisnąć.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 23:32   #5
marionrone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2014
Model: transit
Silnik: 2500
Rocznik: 1991
Postów: 3
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie układu paliwowy 2.5D dlaczego jak to naprawić ?

Cytat:
Napisał mm666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najczęściej ktoś 'mądry' źle montuje filtr paliwa, w dalszej kolejności trzeba sprawdzić wężyki powrotne z wtryskiwaczy, pompę wstępną (o ile jest) i ogólnie wszystkie przewody, w ostateczności pompę wtryskową (ale rzadko tak się dzieje)

Jeżeli filtr nosi oznaki niedawnej wymiany, odpowietrz układ i sprawdź połączenia za pomocą wody z mydłem, nie zawsze daje to jednoznaczną odpowiedź, ale sprawdzić warto

Drugą sprawą jest mechaniczna pompa wstępna (zakładam, że ją masz...). W pompie /mogą zawiesić/skleić się zaworki, ewentualnie puszcza ona ropę do układu smarowania silnika. Sprawdzenie pompy bez stanowiska jest trudne i przynosi niejednoznaczne wyniki, lepiej pomienić na sprawną

Ja osobiście stawiam na wężyki powrotne z wtryskiwaczy (twardnieją w niskich temperaturach), pompę wstępną, lub źle zmontowany filtr paliwa, aczkolwiek nie podałeś istnotnych danych, takich jak typ układu wtryskowego (bosh, lucas), dlatego niejako z automatu założyłem, że bosh
Mógłbyś napisać (krok po kroku) jak poprawnie zamontować filtr paliwa żeby nie zapowietrzyć układu. Zamierzam wymienić samodzielnie 2,5 d '91 r z tego co patrzyłem to dojście nie jest łatwe...no i te przewody na nim z pordzewiałymi nakrętkami...
marionrone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 08:00   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie układu paliwowy 2.5D dlaczego jak to naprawić ?

Cytat:
Napisał marionrone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś napisać (krok po kroku) jak poprawnie zamontować filtr paliwa żeby nie zapowietrzyć układu.
Kolega ma inny model Transita z innym mocowaniem.
W Transicie 1991r jest mocowanie filtra do podstawy przy pomocy obejmy z drutu dociąganej ręcznym pokrętłem.
Często się zdarza, że gumowa uszczelka filtra zwulkanizuje się z podstawą (sklei) i po wyjęciu starego filtra w podstawie zostają kawałeczki gumy - na miejscu gdzie ma przylegać uszczelka. To jest jeden z powodów nieszczelności podczas mocowania. Dlatego warto przetrzeć podstawę filtra - od spodu, gdzie wchodzi filtr - szorstką, czystą szmatką nasączoną najlepiej nitro. W nowym filtrze wymieniamy korek spustowy na czujnik wody w paliwie (jeżeli jest na wyposażeniu). Nowy filtr smarujemy lekko czystym olejem na wyobleniu gdzie dociska go obejma z drutu oraz smarujemy gumową uszczelkę. Napełniamy go do pełna paliwem, wkładamy do podstawy, dociskając obracamy lekko w lewo/prawo, następnie cały czas dociskając dokręcamy obejmę. Na koniec podłączamy wtyk czujnika wody w paliwie.

To wszystko.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 20:08   #7
marionrone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2014
Model: transit
Silnik: 2500
Rocznik: 1991
Postów: 3
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie układu paliwowy 2.5D dlaczego jak to naprawić ?

ok dziękuję spróbuję w sobotę wymienić
marionrone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.