Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2022, 10:12   #91
Bobbudowniczy1988
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-03-2022
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Temperatura płynu chłodniczego spada

Cytat:
Napisał Piotr.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpinałeś pod komputer? zaczytał jakieś błędy? Ja bym od tego zaczął, do głowy przychodzi mi jedynie czujnik temperatury, ale to wróżenie z fusów jak nie sprawdzałeś DTC...
Tak, nie było żadnych błędów związanych z temperaturą. Zresztą czujnik wymieniony wraz z termostatem.

Cytat:
Nieładnie tak wykorzystywać mój filmik, mogłeś chociaż opisać że to u innego użytkownika.
Nigdzie nie napisałem, ze to mój filmik, a jak ktoś wchodzi to widzi kto go wstawił. Ale bez urazy, napisałem kogo to filmik, podałem całą bibliografie i przypisy ;D

Oglądałem niemieckiego mechanika, który miał ten sam problem, wymienił termostat, i problem nie zniknął i się poddał (kolejnego filmu już nie było). Stwierdził, że trzeba jeździć i sprawdzać co się dzieje dalej.

Cytat:
Zacznij od przeczytania głównego wątku z tym problemem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ],
Zrobiłem, to przed napisaniem tego posta, a na FB nie jestem w grupie.


Ostatnio edytowane przez Bobbudowniczy1988 ; 24-03-2022 o 10:16
Bobbudowniczy1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2022, 08:07   #92
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Temperatura płynu chłodniczego spada

ja kiedyś co prawda w Stilo miałem tak, że miałem padnięty termostat. No więc kupiłem nowy, do tego profilaktycznie też nowy czujnik i po wymianie było jeszcze gorzej niż na starym zestawie. Błędów też żadnych, okazało się że nowy czujnik był fabrycznie zepsuty, na jego miejsce wleciał z powrotem stary czujnik i wszystko było ok. Podmień sobie czujnik jak go jeszcze masz a jak nie to kup nowy i sprawdź. Tylko kup coś solidnego.
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2022, 08:49   #93
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,597
Domyślnie Odp: Temperatura płynu chłodniczego spada

Wstawiacie termostat bez sprawdzenia? Jesteście normalni?
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2022, 07:50   #94
Bobbudowniczy1988
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-03-2022
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Temperatura płynu chłodniczego spada

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wstawiacie termostat bez sprawdzenia? Jesteście normalni?
Możesz rozwinąć, bo w tej chwili niczego do rozmowy nie wnosisz.
Jeżeli chodzi o sprawdzenie, to wszystkie objawy miałem podobne do tych które miałem w Leonie, i tam wymiana termostatu rozwiązała problem, zresztą podobnie pewnie będzie i tutaj, tylko musze oryginalny kupić.
Bobbudowniczy1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2022, 08:03   #95
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Mam to samo u siebie w C-max 1.6tdci. Wymieniłem raz termostat na zamiennik problem pozostał, wymieniłem drugi raz na oryginał. Gdy wymieniałem na oryginał to już było ciepło i pokonywałam długie trasy więc wyglądało że problem ustąpił. Przyszła zima i problem wrócił jak bumerang. Już rok tak jeżdżę i czekam czy ktoś ten problem rozwiązał. Oryginalny (Ford) termostat ma temp otwarcia 82 stopnie. Gdy go sprawdzałem w zagotowanej wodzie to moim zdaniem za wolno się zamyka co powoduje że sporo cieczy idzie do dużego obiegu. Zamknięcie całkowite termostatu było gdy temp cieczy spadła do 75 stopni
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2022, 10:20   #96
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,597
Domyślnie Odp: Temperatura płynu chłodniczego spada

Cytat:
Napisał Bobbudowniczy1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodzi o sprawdzenie, to wszystkie objawy miałem podobne do tych które miałem w Leonie, i tam wymiana termostatu rozwiązała problem, zresztą podobnie pewnie będzie i tutaj, tylko musze oryginalny kupić.
Chodzi o to, że kupujesz nowy termostat i sprawdzasz temp otwarcia. Jak zgodnie z wybitą temp. to montujesz. Wsadzanie nowego w ciemno jest skrajną głupotą. No chyba, że ktoś lubi kilka razy wymieniać.
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2022, 18:39   #97
barman1234
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2021
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 115
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Wsadziłem termostat oryginał forda i problem rozwiązany, film nagrywany na tej samej trasie i w tej samej temperaturze (ok 8-10 stopni)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Także zdanie ten typ tak ma można wsadzić między bajki, też byłem tego samego zdania
barman1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 13:00   #98
Bobbudowniczy1988
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-03-2022
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Tak więc moja opowieść o Focusie dobiega końca. Wymieniłem termostat na oryginał (dzieki Barman1234 za link do kupna oryginału) i wszystko działa tak jak przez ostatnie 5 lat.
Wcześniej miałem kupiony i wsadzony zamiennik "Verneta", i z sytuacji gdzie termostat ewidentnie był trafiony przeszedłem do sytuacji gdzie wskazówka po osiągnieciu temperatury roboczej spadała (i tak dwa razy) a później przy dłuższej jeździe wskakiwała na pole robocze i wszystko działało jak powinno.
Teraz wszystko działa.
Kupujcie oryginały i będzie działać. Pozdrawiam.
Bobbudowniczy1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 13:03   #99
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

To może podacie innym link lub numer części żeby pozostali też pozbyli się problemu.
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2022, 18:16   #100
barman1234
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2021
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 115
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego

Aktualizując mój przypadek, odesłałem swojego Verneta na reklamacje i została uznana pozytywnie.

Jeśli chodzi o nr części oryginał to 2078986 / 9M5Q-8A586-BA , zapłaciłem za swój 130 zł więc taniej niż felernego Verneta...

Ostatnio edytowane przez barman1234 ; 06-04-2022 o 19:27
barman1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , temperatura silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.