Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2010, 23:18   #71
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Jeżeli czynnik w układzie klimy nie zostanie schłodzony w skraplaczu (chłodnica klimy) to jego ciśnienie zmniejszy się mniej niż powinno co z kolei spowoduje dużo większe obciążenie sprężarki a w konsekwencji większe obciążenie silnika. Drugi bieg wentylatorów pomogą schłodzić czynnik a więc obniżyć jego ciśnienie. Regulacja instalacji gazowej raczej nic tu nie pomoże zresztą łatwo sprawdzić czy to wina instalacji przełączając na benzynę.

__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 19:00   #72
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał haggie73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawór membranowy sprężarki - można wymienić bez demontażu sprężarki - jednak chłodziwo musi zostać odciągnięte...
Koledzy!! potwierdziło się - wszystkiemu winny był zawór membranowy znajduje się od strony wejść/wyjść przewodów klimy (foto) i jest dostępny od spodu silnika po zdjęciu osłony. Nie udało mi się kupić samego zaworu, więc kupiłem używaną sprężarkę za 200 i wymieniłem sam zaworek. Ponowne nabicie klimy i jeeest!! chłodzi jak ta lala w teście osiągnąłem 9,5 'C na centralnym wydechu przy ustawieniu LO i 3/4 mocy nawiewu ;-)

Padło wcześniej pytanie a dotyczyło słabej wydajności klimy:
czynnika musi - być tyle ile zaleca producent! tolerancja to może kilkanaście ml. przy większej lub mniejszej ilości czynnika w układzie ciśnienie jest na tyle w normie że presostat nie zablokuje włączenia sprężarki i wówczas niby jest ok a jednak słabo chłodzi.

Pozdrawiam, Grześ
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zawor membranowy.jpg (90.9 KB, 163 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg chlodek.jpg (69.0 KB, 127 wyświetleń)
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 20:44   #73
witex
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Eton Wick, England
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi 143ps
Rocznik: 2006
Postów: 5
Smile Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Gratulacje panie Grzegorzu, Moje Galaxy jest od wczoraj w Walii powiedzialem dealerowi o pana przypadku i ze moze to byc wlasnie taki zawor. Zadzwonie jutro do niego i powiem mu ze panu sie udalo. Mysle ze caly kompresor bedzie do wymiany tutaj sie nie bawia w detale, robocizna jest bardzo droga wiec w przyszlosci bede musial wiele napraw robic sam. Dziekuje ze pan napisal mam nadzieje ze moja klimatyzacja tez zacznie dzialac. Witek.
witex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 20:55   #74
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

aha, jeszcze jedno:
ważne by klimiarz zrobił badanie różnicy ciśnienia w instalacji przy:
włączonym silniku - bez włączonej klimy
oraz przy pracującej sprężarce...

Zawór membranowy odpowiada za wydajność sprężarki, jeśli różnica ciśnień będzie nieprawidłowa (jak w moim przypadku) to na 50% zawór membranowy lub uszkodzony mechanizm sprężający (nieszczelność wewnątrz sprężarki) - czyli regeneracja lub wymiana sprężarki.
Zaworu nie mogłem kupić oddzielnie, więc kupiłem w komplecie lecz zaczęliśmy od zaworu i na szczęście dla portfela był to strzał w 10.

Uprzedzając ew. pytania do tego co napisałem w poprzednich postach odnośnie ciśnienia:
owszem było w normie, ale poprzedni klimiarz nie badał różnicy tylko stan "nabicia" - jak to określił ;-/
Pozdrawiam, Grześ.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 10:52   #75
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Tematów dotyczacych klimatyzacji jest sporo ael jako, że mój problem opisywałem w tym temacie to i w tym napiszę o kolejnych diagnozach "fachowców".

A tak na marginesie moze podpiąć temat klimatyzacji (podobnie jak dogrzewacza)?

Wracajac do mojej klimy (dla przypomnienia - bardzo słabo działa, wręcz niezauważalnie) - ostatnia diagnoza to uszkodzona sprężarka.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszt nie mały więc nie bijcie mnie, że jeszcze próbuję się upewniać.
Dlaczego VAG nie pokaże żadnych błędów uszkodzonej sprężarki? (a błędów żadnych nie mam).
Sprężarkę wyraźnie słychać - zarówno jej załączenie jak i wyłączenie (gdzieś w okolicach nóg pasażera (a może to nie sprężarka?) - słychać coś ala syczenie.
Temperatura rurek przy chłodnicy - jedna normalna druga gorąca.

Jeżeli potwierdzę (jutro jeszcze jadę na pomiary ciśnień) uszkodzoną klimę to czy ją regenerować (może jakiś namiary w okolicy Krakowa) czy kupować, Jeśli kupować to czy nową, używaną czy może regenerowaną?
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 12:37   #76
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

VAG nie pokaże błędów sprężarki bo nie ma jak sprawdzić czy dobrze działa. Musiałby mieć przetworniki ciśnienia na napięcie i na tej podstawie coś mógłby stwierdzić ale takich przetworników nie ma. Same czujniki ciśnienia działające na zasadzie zwarty-rozwarty jakie są w Galaxy nie wystarczą.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2010, 15:09   #77
witex
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Eton Wick, England
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi 143ps
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

No tak, wygląda na to że to właśnie sprężarka i jej zawór membranowy. Moje Galaxy bylo ponad tydzień u dealera i jak wracałem od niego w czwartek to po dziesięciu minutach cieple powietrze jak zwykle. Facet się próbuje wykręcić ale musi to zrobić. Okazało się że wymienił tylko skraplacz który był nieszczelny. Jest coraz cieplej dzieciaki w samochodzie po paru minutach robia sie czerwone i wrzeszczą albo zasypiają, mam nadzieje że to sprężarka bo jak nie to jeszcze to potrwa. Myślałem że fachowcy to fachowcy okazuje się że potrafią tylko wypuścić gaz i wpuścić nowy i za każdym razem biorą kase. Wiem już że rurka po prawej musi być gorąca a po lewej zimna, wentylator musi pracować jak klimatyzacja jest włączona i że sprzęgło kręci się jak jest włączone.
witex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 19:57   #78
witex
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Eton Wick, England
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi 143ps
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Dziś rano na zewnątrz 22-24 stopnie klimatyzacja działa super nawet troche zmarzłem bo nastawiłem na 18 stopni, zamontawałem termometr przy nawiewie i czasem dochodziło nawet do 7 stopni. No, myślę to kłopoty się skończyły. Po godzinie jazdy temperatura na zewnątrz się podniosła i maszynka przestała działać zaczeła dmuchać powietrzem takim jak na zewnątrz. Po południu doszło do 30 stopni i tralala klimatyzacja dmucha 42 stopnie przy ustawieniu na 18 albo LO. Teraz na zewnątrz 28 a w dmuchawie 18-20. Nie wiem czy wymieniac kompresor czy cos innego. Mam przeczucie że jak wymienię kompresor to będzie dobrze ale w ciągu ostatniego miesiąca takich przeczuć miałem kilka. Pozdrowienia dla wszystkich mających problemy z klimatyzacją.
witex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 21:20   #79
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Temat sprężarki jest łatwy do opanowania, tylko trzeba sprawdzić jak pompuje, czyli cisnienia po obydwu stronach / na zaworach /, czywiscie przy właściwej ilosci czynnika.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 21:44   #80
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?

Tak na chłopski rozum, skoro na początku sprężarka działała jak należy bo jak sam piszesz zmarzłeś a kiedy temperatura otoczenia się podniosła to przestała działać to może jednak nie sprężarka? Za duże ciśnienie w układzie klimy, które powstaje m.in. na skutek podniesienia temperatury czynnika w układzie spowoduje że sprężarka zostanie rozłączona. Wentylatory po włączeniu klimy kręcą się i wchodzą czasami na drugi bieg?
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.