Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2013, 06:50   #1
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Cześć,

chcę kupić żonie rodzinne kombi (szykujemy się na kwiecień-maj na stan 2+2) z gazem i znalazłem taką ofertę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może ktoś zna ten egzemplarz, albo od razu skomentuje, czy warto szukać Mondeo MK3 do 8-9k zł i do tego z LPG?

Moje wymagania, prócz dobrego stanu technicznego i wizualnego (ma posłużyć żonie parę lat), to duży bagażnik, LPG, klima i elektryczne lusterka oraz szyby. Dobrze by było, by rocznik modelowy był z początków XXIw., by wyposażenie, komfort i standard już odpowiadał tym czasom.

Zastanawiam się też nad Focusem MK1 1.6 z LPG, ale już wiem, że jest problem z rudą i doszły do mnie słuchy o problemach tego silnika z LPG. Prawda to?

olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 07:12   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Cytat:
Napisał olleo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się też nad Focusem MK1 1.6 z LPG, ale już wiem, że jest problem z rudą i doszły do mnie słuchy o problemach tego silnika z LPG. Prawda to?
To samo można o mdo napisać.

Z LPG nie ma problemów o ile ktoś nie żydził na każdym kroku na serwis instalki,który kosztuje aż całe 50zł.

Silniki nie mają problemu z LPG ale w razie awarii czegokolwiek matoły zawsze obwiniają gaz.

Najwięcej jak zwykle o LPG będą do powiedzenia mieli Ci, którzy nigdy go nie mieli lub kupili padakę z gazem i teraz są zagorzałymi przeciwnikami.


Bardziej jak tego gazu to bym się automatem martwił.....
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 07-08-2013 o 07:22
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 07:22   #3
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

zgadzam się z przedmówcą, miałem dwulitrowego Focusa w gazie i elegancko działał, ale faktycznie o instalacje kuchenki trzeba dbać, pamiętać o lubryfikacji, najlepiej nie tankować na stacjach No-Name no i przeglądy...
Osobiście uważam, że 9k złotych za dwulitrowe mondeo z porządną i sprawną instalacją gazową oraz sprawnym automatem to minimum. Co do obiektu jeżdzącego który zaproponowałeś- mam wrażenie że był dłubany zarówno z przodu jak i z tyłu, ale niech wypowiedzą się osoby bardziej kompetentne i znające się.
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 10:13   #4
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Automat, to akurat w tym egzemplarzu jest - nie jest elementem wymaganym. Zreszta małżonka takiej skrzyni nigdy nie obsługiwała i pewnie by marudziła nosem, a po jakimś czasie odmawiałaby powożenia moim samochodem, bo automatu nie posiada i nici z piwka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 11:35   #5
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Wyposażony ładnie. Dość duży przebieg więc prawdziwy. Dobrze wyposażony.
Teraz moje spostrzeżenia dlaczego bym go nie kupił:
na gazie z tym przebiegiem to silnik może wymagać remontu, chyba, że nie dawno założony gaz (w co nie uwierzę), jak na ten przebieg automat może być zmęczony i ciekawe jak ktoś dbał o tę skrzynię i jej przeglądy i wymiany oleju. Posiada zderzaki od wersji st, dymione reflektory. Nie żebym kogoś obrażał ale mógł go ujeżdżać młody kierowca który raczej nie miał żadnych zachamowań do wyciskania z niego ile fabryka dała co praktycznie zabija skrzynię.
Ja poszukałbym jeżeli chcesz LPG samochodu po liftingu z ESP czystą benzynę i dopiero wsadziłbym gaz. Realnie możesz znaleźć samochody z przebiegiem 200tyś km. Tego bym sobie odpuścił, chyba, że masz go gdzie i z kim posprawdzać pod każdym względem. Stan silnika, instalacji LPG oraz stan skrzyni.
Generalnie gdyby był ekstra kosztowałby trochę więcej...
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 07:49   #6
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Cześć,

proszę o ocenę (a może ktoś zna?) tego egzemplarza z Jordanowa Śląskiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Po remoncie silnika, warto?
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 08:41   #7
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Tak dofinansowane auto rozeszło by się po rodzinie. Bo koszty zapewne dorównują cenie sprzedaży, i stąd pojawia się pytanie kto sprzedaje tylko aby odrobić sobie wkłady coś musi być jeszcze na rzeczy:
•silnik po kapitalnym remoncie(12/2012)
•nowe kpl. sprzęgło(12/2012)
•nowe kpl. hamulcowe przód i tył(05/2013)
•wymieniona cewka zapłonowa + nowe kable wys. napięcia i świece
•regenerowany alternator
•wymieniona szyba czołowa(08/2013) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
•klimatyzacja nabita i odgrzybiona(06/2013)
•wymienione amortyzatory tył(10/2012)
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 09:44   #8
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Albo kupiony za grosze, podrobiony i won do ludzi z narzutem. Do 10000 złto kupisz w dobrym stanie ale astre II a nie mdo.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 19:47   #9
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Jeśli LPG to ja wolałbym kupić bez niego i samemu założyć. Masz silnik w oryginale, nową instalację i możesz o to zadbać. Tylko trzeba znaleźć dość tanio auto bez LPG, tak żeby Ci została kasa na instalację. Nikt dobrego auta nie sprzedaje, a jak ma instalację to każdy umie liczyć i na pewno ją już wyjeździł do momentu w którym mu się zwróciła, co oznacza same problemy dla Ciebie.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 21:12   #10
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Dzwoniłem do właściciela. Twierdzi, że jakiś sworzeń przy rozrządzie puścił, pogięły się dwa zawory i coś tam jeszcze, więc zrobił kompletny remont, a przy okazji wymienił sprzęgło itd.

Może i remont jest zrobiony ok - twierdzi, że od tego momentu nie bierze ani grama oleju, ale to mnie trochę martwi, bo to oznacza, że wcześniej brał. A ten fakt, razem z marką instalacji LPG (jakis Gaz System, sekwencja - nie znam) sprawia, że zastanawiam się, czy ta instalka była dobrze wyregulowana i co to w ogóle jest.

Ponadto jakieś "niewielkie" wykwity rdzy na drzwiach i nadkolach oraz opony letnie i zimowe tak na jeden sezon, więc musiałbym dołożyć co najmniej na komplet wielosezonowych, a to już podraża koszty ponad miarę (bo trzeba liczyć jeszcze zmianę płynów ustrojowych itd.).

A założenie jest takie, by zmieścić się "na gotowo" w dyszce. Jak sie zdarzy jakiś dramat, to trudno - kasa jest, ale założenie jest założeniem.

[edited]

aha, przypomniałem sobie - ta awaria spowodowana była awarią pompy wody.

[edited 2]

nie zauważyłem, że mondek jest w dziale sprzedam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez olleo ; 27-08-2013 o 23:02
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.