Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2013, 09:59   #31
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

A jak sprawdzają ważność tych tablic, bo jeżeli po naklejkach to powiem Ci że masz u siebie dziwnych diagnostów.
Ps. Wiem doskonale czym się zajmujesz, po przeczytaniu chociaż jednego Twojego postu nie da się tego nie wiedzieć.

nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 10:30   #32
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

to żaden problem. W Briefie jest adnotacja że auto jest wyrejestrowane i takim nie można się poruszać bo nie ma ważnych tablic i ubezpieczenia. Żółte tablice jak je wykupisz są ważne max.5 dni są z ubezpieczeniem, auto może mieć nieważne badanie tech. ale właśnie te tablice dopuszczają możliwość dojechania do. np. warsztatu, badania tech, czy też przeprowadzenia z pkt. A do pkt. B i tylko w okresie ich ważności diagnosta może przeprowadzić badanie, to samo dotyczy czerwonych tablic, ich ważność to max 30 dni ale tutaj już musi być ważne badanie tech. Jeżeli auto nie spełnia któryś z tych kryteriów musi być wyposażone w czerwone tablice próbne.

Bump:
Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nic że kupujesz je tak samo jak większość handlarzy i wiedzieć o nich wszystkiego czasem nawet nie możesz bo nie użytkowałeś go na co dzień, ale każde inne kupione przez kogoś jest zawsze beee.
dla potwierdzenia , nie kupuję i nie sprzedaję aut.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 10:47   #33
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

W briefie jest adnotacja że auto jest wymeldowane a nie że ma nieważne tablice. Dla Twojej informacji to przy żółtych tablicach jest taka sama informacja w briefie o wymeldowaniu. Tylko przy czerwonych tablicach się wpisuje nowego właściciela do Briefu i dlatego żaden handlarz ich nie wykupuje. Podsumowując to na białych tablicach niemieckich nie ma daty która określa jej ważność tak jak w przypadku żółtych i czerwonych tablic. Dlatego też bez problemu można na tych tablicach zrobić przegląd na stacji diagnostycznej, a jeżeli jakaś stacja odmawia zrobienia takiego przeglądu to po prostu nie potrafi czytać przepisów, przez co ma mniej klientów.
Cytat:
dla potwierdzenia , nie kupuję i nie sprzedaję aut.
dla potwierdzenia, doskonale wiem ( jak chyba wszyscy którzy mają internet) czym się zajmujesz.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 10:55   #34
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

tylko żółte tablice dopuszczają warunkowo do ruchu i posiadają ważne ubezpieczenie a to istotna różnica, te stare nie są już ważne , nie mają znaku który by je takimi robił, nie ma też ubezpieczenia na auto , więc takim autem bez ubezpieczenia przepisy zabraniają się poruszać po drogach. Zapytaj na stacji jak jest wg. przepisów .

Bump:
Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla potwierdzenia, doskonale wiem ( jak chyba wszyscy którzy mają internet) czym się zajmujesz.
więc daruj sobie osobiste wycieczki i pisz zgodnie z faktami a nie twórz S.F.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 07-11-2013 o 11:12
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 11:11   #35
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

To jakim prawem w takim razie ubezpieczalnie w Polsce sprzedają ubezpieczenia na 30 dni do takich tablic i po co one są, chyba własnie po to żeby móc poruszać się tym autem przez ten czas i zebrać wszystkie papiery potrzebne do rejestracji. No chyba ze według ciebie musi być Niemieckie ubezpieczenie i tylko ono działa w Polsce. Nie muszę pytać na stacji bo wiem jak jest i jak robią teraz przeglądy i na jakich tablicach i to mi w pełni wystarczy. Kiedyś zatrzymała mnie Policja samochodem na czerwonych tablicach już nie ważnych zresztą ale za to z polskim ubezpieczeniem i przeglądem i nie miałem żadnych problemów żeby jechać dalej. Ty pewnie wezwał byś lawetę.
Cytat:
więc daruj sobie osobiste wycieczki
To nie żadna osobista wycieczka tylko normalna odpowiedź na to co napisałeś jak rozumiem do mnie, chyba że taki delikatesik jesteś i Cię zabołało to przepraszam.

Ostatnio edytowane przez nyna1980 ; 07-11-2013 o 11:13
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 11:17   #36
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś zatrzymała mnie Policja samochodem na czerwonych tablicach już nie ważnych zresztą ale za to z polskim ubezpieczeniem i przeglądem i nie miałem żadnych problemów żeby jechać dalej
miałeś szczęście i tyle.
Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie muszę pytać na stacji bo wiem jak jest i jak robią teraz przeglądy i na jakich tablicach i to mi w pełni wystarczy
nie twierdzę że tak nie robią,ich sprawa, ale przepisy stanowią inaczej

co do ubezpieczenia. Ubezpieczenie nie dopuszcza do ruchu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 11:19   #37
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jakim prawem w takim razie ubezpieczalnie w Polsce sprzedają ubezpieczenia na 30 dni do takich tablic i po co one są
Są po to abyś dał im zarobić. Jak spowodujesz szkodę to wtedy przekonasz się ile warte jest to ubezpieczenie. Ubezpieczalnia napewno wykorzysta fakt że auto nie jest nigdzie zarejestrowane.
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 11:23   #38
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co wy się tak spinacie, zaraz mu wmówicie że jest wogóle kradziony i Niemiec przyjedzie pod dom i go rozstrzela za Focusa za 30 tys. zł. Ciekawe gdzie wy te swoje super pewne auta kupujecie i jak to wszystko sprawdzacie.
Kolego, po sposobie Twoich wypowiedzi, a zwłaszcza w rozmowach o Czesławie, to wychodzi że to Ty się spinasz i robisz osobiste wycieczki - co jest zupełnie nie w temacie.

Niemiec, ani tym bardziej Rusek kolegi nie rozstrzela - to nie 39r. Co najwyżej MOŻE mieć do czynienia ze smutnym Panem w US, bądź w innej instytucji.

Nie wiem jak "wy", ale ja swoje "super pewne auto" po paru miesięcznym poszukiwaniu w komisach, allegro, otomoto, oraz na niemieckich portalach, w końcu kupiłem prywatnie od Polaka (właściciela). Serwisowanego, potwierdzonego przez ASO.

Dlaczego? Bo Polska to kraj pełen możliwości. Najpierw dają możliwość na różnego rodzaju przekręty (tu handlarze mają dorodną ofertę jak w najlepszym supermarkecie), a gdy ktoś się w końcu za to weźmie, to kto zapłaci? Wiadomo - zwykły Kowalski. Jak zawsze.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 11:23   #39
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

No właśnie bo auto-świat auto-światem a życie życiem.
Na płocie też było napisane "dupa"....
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 11:28   #40
Coneks
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Mosina
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 65
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś zatrzymała mnie Policja samochodem na czerwonych tablicach już nie ważnych zresztą ale za to z polskim ubezpieczeniem i przeglądem i nie miałem żadnych problemów żeby jechać dalej.
No to Panowie policjanci źle postapili. Nie można poruszać się po drodze publicznej niezarejestrowanym samochodem i tym stwierdzeniem można zakończyć ten wątek.
Coneks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.