Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2013, 12:50   #1
zolwik466
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: wroclaw
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

Witam. Mam problem ze swoim transitem, otóz brakuje mu typowego odejścia jakie mają wszystkie diesle zwlaszcza o mocy 120KM. Auto jest z 2001r 2.4 TDDI 120KM model podwyższony i lekko przedłuzony. Paka ma 3,3m dlugosci.
Po zakupie okazało sie ze most wyje wiec handlarz poszedl mi na ręke i zamienił mi most z innego auta. Nowy most byl wiekszy i pewnie z innym przelozeniem, nie wiem z jakim bo nie ma juz tabliczki znamionowej prawdopodobnie ma przelozenie 5.12 czy cos takiego. Oryginalnie powinien byc z przelozeniem 4,63. Zeby ruszyc z jedynki pod małą górke musze zrobic to na półsprzęgle, a jak juz załaduje mu z 1500kg bo taka ma ładowność to juz masakra. jak za szybko puszcze sprzeglo to zgasnie.
Dlatego zastanawiam sie czy to tylko wina zlego przelozenia mostu czy cos innego nalezaloby sprawdzic.Kiedys podlaczalem pod komputer to niby turbina laduje.Po autostradach jakos daje rade ale jak gorki sie pojawiala to czasem trzeba do 3 biedu zredukowac. Szukalem juz mostu z przelozeniem 4.63 ale niestety nie ma nigdzie. Auto ma 16 calowe kola z Abs. Prosze o jakas porade.


Ostatnio edytowane przez jvc ; 06-10-2013 o 13:07 Powód: poprawa tytułu
zolwik466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 13:33   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

Jeżeli ma most o większym przełożeniu niż oryginalny - to powinien być mocniejszy przy ruszaniu i pod górkę. A tu jest odwrotnie... Licznik ci nie przekłamuje za bardzo? Nie porównywałeś z innym autem?

Co do braku mocy: może być mnóstwo przyczyn, zacznij może od sprawdzenia wtryskiwaczy oraz czy zawór upustowy turbiny prawidłowo pracuje, czy się nie przyciera.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 15:34   #3
zolwik466
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: wroclaw
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

Licznik oczywiście przekłamuje przy 100km/h o jakies 10km/h. Niestety nie porownywalem z innymi autami gdyz w okolicy nie ma nikt takiego samego. W tej chwili jezdzi sie nim jak zwyklym TD bez turbiny. A mozna sprawdzic wtryski bez demontowania ich? i czy trzeba udac się z nimi do jakiegos kumatego mechaniora?

Bump: czy podłaczenie go pod kompa pokaże coś czy szkoda kasy?
zolwik466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 16:59   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

Te wtryski trzeba sprawdzić na stole probierczym u pompiarza.
Zawór upustowy turbiny możesz sam sprawdzić.
I inne rzeczy, które samemu można na szybko skontrolować - a mogą pomóc - czujnik MAP oczyść (bardzo ostrożnie).
Co u ciebie z zaworem EGR - zaślepiony jest?

Można podłączyć go do testera i sczytać błędy - może coś pokaże.
On nie jest w trybie awaryjnym - kontrolka pali się?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 17:17   #5
zolwik466
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: wroclaw
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

Zawór RGR raczej nie jest zaślepiony gdyz odkad go mam nic nie robilem przy nim oprocz wymiany płynów.Pozatym żadna kotrolka nie pali się. Na dniach sprawdze zawór upustowy i EGR. A jak sprawdzic jakie mam przełozenie mostu jak nie mam tabliczki?
zolwik466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 17:38   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

Generalnie przy jednej ze śrub powinna być mała przywieszka metalowa z wybitym typem mostu i przełożeniem. Ale często ulegają zniszczeniu.

Pozostaje ci podlewarować jedno tylne koło, obrócić je dokładnie o jeden pełny obrót licząc obroty wału. Ponieważ podnosisz tylko jedno koło to mechanizm różnicowy pomniejsza obroty wału o połowę.
Czyli: wał się obróci 2,5 obrotu -> przełożenie jest 2,5x2, czyli 5:1.
Nie jest to najdokładniejsza metoda, ale pozwala jednak stwierdzić jakie jest przełożenie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 12:57   #7
zolwik466
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: wroclaw
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

Dzis sprawdzilem przełożenie mostu tak jak mi doradziłeś kręcąc kołem. Okazało sie iż mam przełożenie 3,77. Z tego co pamietam to handlarz wymontowal go z transita z ta sama buda ale z 2005r i pewnie byl to silnik 2.4 TDCI bo znalazlem info te w tych rocznikach byly montowane mostu z przelozeniem 3,77 lub 4,27. Więc róznica chyba jest spora między 3,77 a tym co seryjnie powinien byc czyli 4,63.
Mam rozumieć ze czym mniejsze przełożenie np. 3,77 to samochód bedzie słabszy i wolniejszy? bo sam juz sie gubie w tych przelozeniach.
zolwik466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 16:38   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

Jeżeli się nie pomyliłeś, to masz szybszy most od oryginalnego aż o ponad 22%.
Czyli jeżeli jechałeś na oryginalnym moście 100 km/godz, to teraz - przy takich samych obrotach wału - będziesz jechał aż 122 km/godz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślę, że ten bardzo szybki most stosowany jest w wersjach benzynowych z silnikiem 2,3l/145 KM, które są najczęściej montowane w niskiej i krótkiej budzie.

Stąd takie fatalne przyspieszenia i trudności z ruszaniem...
Gdybyś miał odpowiednią moc, to byś... fruwał, nawet 200 km/godz.

Radzę zdecydowanie wrócić do poprzedniego mostu, czyli szukać odpowiedniej używki.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 18:27   #9
zolwik466
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: wroclaw
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

No faktycznie cięzko się nim rusza, zwłaszcza z obciążeniem namomiast jak już się rozbuja na autostradzie to wtedy leci jak pociąg.No ale co mi po dostawczaku co tylko po prostych drogach jedzie bez problemu.
Od dłuższego czasu szukam dedykowanego mostu do mojego auta jednak graniczy to z cudem gdyż większośc mostów co znalazłem z tym przełożeniem 4,63 są bez ABS.
Ewentualnie czy juest możliwe przełożenie ABS to mostu bez ABS? Czy to się kalkuluje ?
zolwik466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 21:22   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: 2.4 TDDI 120KM słabo ciągnie, brak mocy

Cytat:
Napisał zolwik466 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to się kalkuluje ?
Jaki miałeś most: pięć czy sześć szpilek, a jeśli pięć, to czy korek wlewu oleju jest na obudowie wałka atakującego, czy na przykręcanej pokrywie z tyłu?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.