Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2023, 19:31   #1
Danny176
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-06-2016
Skąd: Dunstable UK
Model: Ford Galaxy GHIA TDCI 143
Silnik: QXWB1M
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Konrolka trakcji , układ kierowniczy błędy C0051 i U0428

Cześć, mam problem z błędami C0051 i U0428. Musiałem wymienić wysprzęglik sprzęgła w skrzyni biegów a przez to aby obniżyć skrzynię musiałem poluzować ramę pomocniczą i odłączyć maglownicę od przegubu kolumny kierwoniczej, wyciągnąć obie półosie i później wszystko złożyć. Po wymianie wyskoczył mi komunikat usterka układu kierowniczego i na desce świeci się błąd od kontroli trakcji. Zbieżności nie ustawiałem bo nie zmieniałem żadnych innych części i wszystko zostało złożone jak było. Kierownica jest ustawiona prosto i auto jedzie do prosto bez ściągania w prawo czy w lewo. Po podpięciu pod komputer wyświetla dwa błędy. Dodam, że adaptacja czujnika kąta skrętu przebiega pomyślnie aczkolwiek błędy nie znikają. Błąd U0428 mogę wykasować ale C0051 nie daję rady.

To co zauważyłem, że usterka układu kierowniczego wyskakuje mi gdy zrobię pełny skręt w lewo i zaczynam kręcić w prawo. Jeżeli zrobię to z maksymalnego skrętu w prawo i w lewo na max to nie mam komunikatu o usterce układ kierowniczego ale jak ze skrętu w lewo i zaczynam kręcić w prawo to wywala komunikat o usterce układu kierowniczego.

Do diagnostyki używam programu MaxiEcu i nie mam z nim problemu i mogę zrobić adaptację czujnika kąta skrętu kierownicy.

W załączniku przesyłam scan wszystkich moich podzespołów. Problem dla mnie jest układ hamulcowy i kierowniczy.

Dodam, że jak skasuję błędy z układu kierowniczego to po skręcie w lewo i próbie skrętu w prawo wywala usterkę układu kierowniczego i wówczas pokazuje błędy w układzie kierowniczym a błąd C0051 jest cały czas w układzie hamulcowym.

Wczoraj wymieniłem czujnik kąta skrętu kierownicy na używany i jest ten sam problem.

Bardzo proszę o pomoc. Ja mam tym autem jechać z UK do Polski a przegląd mam ważny do 19 Lipca. Porażka.

Z góry dziękuję za pomoc.
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf Ford Galaxy III 2009 System hamulcowy ABS - Układ przeciwpoślizgowy 2023.07.12 19.37.26.pdf (23.5 KB, 2 wyświetleń)
Typ Pliku: pdf Scsn7.pdf (37.0 KB, 1 wyświetleń)

Danny176 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.