Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2013, 17:40   #251
wers
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Mi został rekomendowany ten warsztat, w formie ulotki za wycieraczką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 21:23   #252
sLiFFa
ford::beginner
 
Avatar sLiFFa
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2010
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Witam,

Szukam dobrego mechanika do mojego C-Maxa na targówku/białołęce. Potrzebuje uszczelnić wtrysk na 1 cylindrze. Wiem, że to niby prosta sprawa, ale dla ostatniego mechanika nie była... Leci mi teraz spod wtrysku i śruby trzymającej wtrysk.
Będe wdzięczny za polecenia.

Bump:
sLiFFa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 14:06   #253
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,987
Domyślnie Odp: Re: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Odświeżę post - niedawno urwał mi sie korbowód przy dużej szybkości w Transicie (silnik Puma 2,0 tdci/125KM - identyczny jak w Mondeo Mk3). W Auto-Waś robiłem przekładkę na używkę z Mondeo. Naprawdę nie mam słów co do oceny jakości pracy mechaników.
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo dawno pisałem - i nic się nie zmieniło.
Tak się złożyło, że byłem dzisiaj w Auto-Waś ze swoim Blue Flame.... Rozmawiałem z panem Janem Wasiem, rzeczywiście przyjmują inne Fordy - zwłaszcza Mondeo - w ramach luzów i wykorzystania kupowanego u Forda oprogramowania i narzędzi, co jest bardzo kosztowne. Np nie można kupić oprogramowania tylko dla Transitów - kupuje się kpl dla wszystkich Fordów.

Polecam gorąco ten warsztat. Jest to jeden z niewielu warsztatów jakie znam, gdzie właściciel może stać przy aucie i truć tyłek mechanikowi. Wiadomo, że nie jest to mile widziane (bo to wydłuża nieco naprawę), ale pozwalają na to. Zastanawiałem się dlaczego tak jest - i doszedłem do wniosku, że u Wasia po prostu nikt nie ma nic do ukrycia przed klientem. Robią wszystko tak jak powinno się robić, odpowiednimi narzędziami, nie oszukują na częściach, mają wszystko w magazynie (lub umówią się na sprowadzenie), mechanik spokojnym krokiem idzie do magazynu i po MINUCIE wraca równie spokojnym krokiem niosąc potrzebną część w oryginalnym opakowaniu, zna robotę na pamięć i nikt go nie zmusza do pieprzenia tej roboty, wszystkie specjalistyczne smary i płyny są w najlepszych standardach... Np oleje używają Mobila - takie jak Ford zaleca, ale jak chcesz lepszy (np ja biorę Mobil1) - także mają. W cenach bardzo korzystnych, bo kupują w beczkach bezpośrednio od Mobil Polska. Możesz przynieść swój - nie ma problemu, części też - mimo że mają świetne zamienniki i oryginały.
Dzisiaj jak mi wymieniali filtry i olej oraz klocki - zastanawiałem się, dlaczego mechanik upchał kawał ligniny na pasku klinowym. Dopiero jak przyniósł napełniony po brzeg nowy filtr paliwa, zakumałem, że lignina chroni pasek przed ewentualnym rozlaniem paliwa na pasek - w Transicie filtr jest nad paskiem. Toć ja sam - kiedy zmieniałem sobie filtr - tak nie robiłem...
Prowadnice zacisków zostały oczyszczone i nasmarowane specjalnym smarem do prowadnic, piasty oczyszczone szczotką drucianą, do wyboru miałem cztery marki klocków, szpilki kół zostały oczyszczone i natryśnięte preparatem miedziowym, nakrętki dokręcane OCZYWIŚCIE kluczem dynamometrycznym - itd, itd. I tak jest ZAWSZE.

Waś ma świetnego skrzyniarza - a to naprawdę jest wyższa szkoła mechaniki samochodowej. Np ustawić dyfer w skrzyni Transit/Mondeo to trzeba i wiedzieć, i móc, i mieć zaplecze.... Silniki diesla - tak tddi jak i tdci - mają obcykane jak mało kto... IDS z pełnym oprogramowaniem jest wykorzystywany tak jak na to naprawdę pozwala - ze mną diagnosta wsiadł do samochodu i jeździliśmy ponad godzinę z podłączonym laptopem - często dopiero badanie w trybie rzeczywistym daje miarodajne wyniki...

Klient umawia się do nich telefonicznie na dzień i godzinę i nie ma opcji, aby nie był obsłużony natychmiast i fachowo.
Warsztat marzenie - naprawdę każdy będzie usatysfakcjonowany.
Na miejscu jest też stacja kontroli pojazdów.
Zapraszam do wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na podstawie którego można ocenić standard warsztatu.

Tu podam tylko co było robione i dodane z magazynu warsztatu podczas wymiany silnika:


Za wszystkie części które dał warsztat i za robociznę zapłaciłem 4.650 zł brutto (sama robocizna 3.200 zł)
A było tego naprawdę sporo:
- uszczelka kolektora wydech./głowica (czyli pod turbinę)
- uszczelka metalowa kolektora wydech./rura wydechowa
- uszczelki kolektora ssącego
- uszczelka-płyta metalowa pompy wtryskowej
- uszczelka pompy płynu chłodz.
- uszczelka pompy wspomagania
- uszczelka wałek rozrządu/pompa vacu
- śruby kolektora wydech. dwustronne
- uszczelka przewodu olejowego turbiny
- nakrętki szpilek wydechu
- simmering wału korbowego tył
- pasek alternatora
- śruby koła zamachowego
- uszczelki wtryskiwacza Delphi
- świece żarowe kpl
- szpilki katalizatora
- oring termostatu
- olej silnikowy Mobil1 5W/50
- filtr oleju
- uszczelka korka miski olejowej
- uszczelka (simmering) półosi
- olej przekładniowy wg specyfikacji Forda
- płyn hamulcowy do układu sprzęgła
- płyn chłodniczy (dwie nagrzewnice: przód/tył)
- czynnik układu klimatyzacji (dwa parowniki: przód/tył)

Dochodzi zakup silnika 1.500 zł., były tańsze, ale tu mogłem obejrzeć "dawcę" z małym przebiegiem 75.000 mil.
Sam dodatkowo zdecydowałem o zakupie nowej dwumasy i kpl sprzęgła, mimo że mogły jeszcze jeden sezon przepracować - więc to był dodatkowy, nie związany z awarią koszt.

Wszystkie części miał warsztat w swoim magazynie na miejscu - albo oryginały, albo bardzo dobre zamienniki, nigdzie nie latałem i nie szukałem po mieście niczego. Wszystkie płyny oryginalne Forda.
Jakość pracy mechanika po prostu... porażająco wzorowa, z doświadczenia wiem, że w tym zakładzie jest zero awarii ponaprawczych. Można pójść na stanowisko, zobaczyć co i jak jest robione, spytać, pogadać - nic nie jest ukrywaną tajemnicą.
Przy wszelkich wątpliwych decyzjach był telefon i pytanie: robimy czy nie? (np simmering wału itp).

Kilka zdjęć z naprawy mojego Blue Flame:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Polecam wszystkim ten zakład, przyjmują w ramach luzów także inne Fordy - nie tylko Transity.
Robią także dostawczaki innych firm wyposażone w fordowskie silniki Puma.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-01-2015 o 18:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 14:16   #254
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Jak miałem Transita, to jeździłem tylko do nich (Auto-Waś). Powiem szczerze - nie spotkałem lepszego warsztatu od nich. Czysto, schludnie, fachowa obsługa. Możesz siedzieć mechanikowi na garbie - nikt Ciebie nie wygania. Robią to co trzeba, nie naciągają na niepotrzebne wydatki. Sporo części mają na stanie, nie trzeba czekać aż ktoś przywiezie. Masz wybór - oryginał i kilka zamienników.
Szkoda że nie ma takiego warsztatu od Renówek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 22:20   #255
wojtek2411
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 24-11-2013
Skąd: Pruszków
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 16v duratec
Rocznik: 2005/6
Postów: 7
Domyślnie

Witam. Mam Focusa i do zrobienia jest simering wału, bo wycieka olej. Silnik duratec 2.0. Czy w auto- wach mi zrobią Focusa, i jakie mogą być koszty całkowite wymiany, orientuje się ktoś?
Najlepiej okolice Pruszkowa, ale jak warto to do Wacha pojadę.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez wojtek2411 ; 22-12-2013 o 22:23
wojtek2411 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 14:21   #256
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Okolice Pruszkowa to masz dwóch mechaników "klubowych" - jeden w Piastowie, drugi w Ursusie.
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 21:46   #257
nizak102
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Witam
Drodzy koledzy poszukuje właśnie kogoś z okolic Piastów lub Ursus żeby podpiol (fajnie było by w rozsądnej cenie ��) moje mk7 pod tester bo po zakupie i weryfikacji (mojej i znajomego mechanika) jestem bardzo pozytywnie zadowolony ale chce mieć 100% pewności . Także koledzy podrzcicie namiary proszę ��
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 09:18   #258
faraon31
ford::average
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: warszawa Ursus
Model: FOCUS
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

jak macie jakiś problem z waszymi fordami to zapraszam i pomogę a miejsce to ursus (694715600) pozdrawiam !
faraon31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 01:47   #259
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cytat:
Napisał nizak102 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Drodzy koledzy poszukuje właśnie kogoś z okolic Piastów lub Ursus żeby podpiol (fajnie było by w rozsądnej cenie ��) moje mk7 pod tester bo po zakupie i weryfikacji (mojej i znajomego mechanika) jestem bardzo pozytywnie zadowolony ale chce mieć 100% pewności . Także koledzy podrzcicie namiary proszę ��
W Piastowie jest bardzo dobry mechanik. Paweł Paolo. Ja u niego serwisuję swoje dwa Mondeo i ani razu mnie nie zawiódł. Nie drogi lecz fachowy. Wystarczy zadzwonić do niego , powiedzieć co jest nie tak z Fordzikiem , a on wie co jest i jaki koszt.
Piastów ul. Prusa 7 tel. 791744660
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 21:21   #260
wcirek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Witam, przejrzałam już cały ten temat z nadzieją, że znajdę odpowiedź, hmmmm niby wiem, ale może ktoś będzie miał jeszcze jakąś nową propozycję, a mianowicie potrzebuję elektryka,który będzie znał focze niuanse i ogarnie mi dlaczego kontrolka od drzwi jest cały czas włączona, dlaczego oświetlenie wewnętrzne nie działa, doprowadzi mi halogeny do używalności i spowoduje że nie będzie przy nich spięć, no i może znajdzie jeszcze cośo czym nie wiem.... w każdym razie ostatnio dużo przechodzimy z naszym fokusikiem i może w końcu pora oddać go do dobrego znachora, proszę pomóżcie, dodam,że szukam w okolicach piastowa, ale i do w-wy mogę dojechać

czy słynny już Paolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ogarnia również elektrykę??

Ostatnio edytowane przez wcirek ; 05-01-2014 o 21:23 Powód: nowa myśl :)
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abscar , serwis , szczotkarska



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.