Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2018, 13:55   #1
muminus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8b
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Naprawa podgrzewania fotela kierowcy - pytania uzupełniające

Trochę poczytałem, ale w koniec końców trochę mam niejasności odnośnie tych napraw podgrzewanych foteli. Gdzie sprawdzić te rezystancje mat grzewczych na wtyczce pod fotelem, Mondeo Mk3 2005 rok. Bo rozumiem, że niebieska to idzie zasilanie od przekaźnika i tu będzie jakaś rezystancja jak obie maty są sprawne, brak obwodu obwodu pojawi się jak jest choć jedna przerwana (bo są połączone w szereg). A ta druga zielona, to co to za "switch", za co to odpowiada i co się tam spodziewać? Wydaje mi się, pomiar rezystancji to najprostszym sposobem aby sprawdzić czy i która mata padła... Ale jak sprawdzić je po kolei? Ponoć łączenie w szereg mat następuje gdzieś na zewnątrz fotela, gdzieś czytałem o jakieś białej wtyczce... nie widzię takiej u siebie. Jak pomierzyć rezystancje siedziska a jak oparcia?

Da się samo siedzisko wymontować i odłączyć jak jest grzane i elektrycznie regulowane góra-dół, czy cały fotel wymontować trzeba (gdzieś czytałem o samym wymontowaniu siedziska, ale nie wiem czy to coś uprości)? Trzymanie pasa to odkręcamy te od strony drzwi? Czytałem, że w siedzisku się te kabelki urywają w jakiś zagadkowy sposób, bo na zewnątrz fotela wszystko wygląda zdrowo i aż trudno uwierzyć aby taki kawał przewodu można było urwać, no ale nie grzeje. Mógłbym mierzyć napięcie na wtyczce dochodzącej, rozumiem, że wtedy coś na niebieskim powinno być od strony wtyczki - 12V czy zmienne od ustawień mocy grzania? Czytałem, że dwa napięcia są podawane, nie wiem co na tą zieloną. Jakie te rezystancje? Jakie napięcia? Napięcia to chyba przy wyjętej wtyczce trzeba mierzyć, ale to pewnie choinka z airbag się zrobi na desce rozdzielczej. Myślicie, że iść w demontaż fotela i prucie siedziska jak w dym w poszukiwaniu zerwanych kabelków? Pasażera fotel mi działa.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez muminus ; 31-10-2018 o 06:44
muminus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 15:31   #2
GUTOW
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Nowy Targ
Model: mondeo st220/mondeo mk1 4x4
Silnik: 3.0v6 pb/lpg /2.0pb/lpg
Rocznik: 2003/1995
Postów: 141
Domyślnie Odp: Naprawa podgrzewania fotela kierowcy - pytania uzupełniające

Wyciągnij fotel i popatrz na kable.U mnie był urwany z tyłu u dołu idący do maty na plecy.Myślę ze w godzinkę się wyrobisz.Odkręcisz fotel cztery śruby z tyłu dwie przodu i pas torx z tyłu się odkręca i fotel na zewnątrz.Sprawdź miernikiem przejście czy jest na jednej wtyczce i drugiej i będziesz wiedział która mata jest winna.Ustaw miernik żeby Ci piszczało jak złączysz przewody.To chyba najprostszy sposób.
GUTOW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 20:18   #3
muminus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8b
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Naprawa podgrzewania fotela kierowcy - pytania uzupełniające

No jak mierzyć nie wiem nadal, ale rozebrałem, cała wiązka do maty w siedzisku była urwana, trzymała się jedynie na materiałowej taśmie izolacyjnej i jeszcze był jeden kabelek urwany - taki cienki niebieski wychodzący z maty i dochodzący do jednego z grubych. Po zlutowaniu i złożeniu działa. Można zmierzyć czy jest obwód na tej macie z oparcia, bo jest do tego dostęp rozłączając biała wtyczkę pod fotelem, ale o co chodzi w tej pod siedziskiem, że dochodzą 4 przewody to nie wiem... w całym obwodzie pośredniczy sterownik znajdujący się pod siedziskiem i chyba z poziomu wtyczki zmierzyć się nie da. Klucz T50 jak ktoś pisał do pasów potrzeby, warto mieć :-)


Cytat:
Napisał GUTOW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyciągnij fotel i popatrz na kable.U mnie był urwany z tyłu u dołu idący do maty na plecy.Myślę ze w godzinkę się wyrobisz.Odkręcisz fotel cztery śruby z tyłu dwie przodu i pas torx z tyłu się odkręca i fotel na zewnątrz.Sprawdź miernikiem przejście czy jest na jednej wtyczce i drugiej i będziesz wiedział która mata jest winna.Ustaw miernik żeby Ci piszczało jak złączysz przewody.To chyba najprostszy sposób.
muminus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 23:06   #4
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Naprawa podgrzewania fotela kierowcy - pytania uzupełniające

A tak naprawdę, to komu to potrzebne ? Wentylowana skore w lato to rozumiem , ale grzanie tyłka ?
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.