Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2010, 11:50   #21
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Podepnę się aby nie zaśmiecać. Wczoraj wymieniłem kabinowy i odgrzybiłem nawiewy. Przestało śmierdzieć. Zastanawia mnie jednak czy odgrzybia się drugi parownik? Jeśli tak to jak i czy jest tam filtr? Czy mam psikać odgrzybiaczem w nawiewy w dachu?

devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 07:44   #22
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Poniważ nie mogłem znaleźć czerpni powietrza w kabinie, używam odsyfiaczy typu wulkan. Takie bez wężyka, stawia się w środku, WYŁĄCZA klimę - ECON, ustawia LO i wychodzi z auta na 10 min. Później mycie szyb i suszenie tapicerki przez 5 min i gotowe.

Bart
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 10:12   #23
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

...Może nie tyle problem co pytanie do Was.Nie dawno nabijałem/odgrzybiałem klimę i jest wszystko ok,chłodzi pięknie.Zauważyłem tylko 1 różnicę:
Jak wsiadam do autka po pracy,stało na słońcu,uruchamiam silnik,ustawienia climatronica na AUTO i 22 stopnie to:Widze na panelu że początkowo przednie wentylatory ostro dają i potem spadają,ale tylne stoją na 0,podnoszą się tylko jak jest chłodniej na 1-2 kreski (czyli tylko przy dogrzewaniu).Pamietam rok temu przed odgrzybianiem,jak wsiadałem tak samo po pracy to i przod i tył na MAXA wyły..co to może być?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 10:14   #24
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

JA ponownie poproszę o poradę:
Jako, że jestem po powrocie z "ciepłych krajów" (oj w moim przypadku nawet gorących) trochę potestowałem moją klimę.
Okazuje się, że problem jest z I strefą (przód). Problem mój opisywałem wielokrotnie ale niestety dalej nic nie pomogło (i musiałem się gotować jadąc w 30st.C).
Problem:
Klima dwustrefowa, nowo nabita, żadnych błędów w VAG'u.
Problem opisywałem wielokrotnie a polega na tym, że nie chłodzi (no może delikatnie ale raczej niezauważalnie).
Okazało się, że problem dotyczy wyłacznie I strefy (przodu) - tył chłodzi bez zarzutu (zarówno na drugi jak i na trzeci rząd siedzeń).
Nie jest chyba problemem żaden czujnik temperatury ponieważ wyraźnie jak wsiadam do gorącego samochodu (czy podczas jazdy w upale) nawiewy przednie chodzą na maxa czyli próbuje powietrze schłodzić (o II strefie nie będę pisać ponieważ bez problemu chłodzenie jak i sterowanie działa).
Próbowałem różne kombinacje: osudszanie szyby przedniej, obieg wewnętrzny, różne kierunki nawiewu, manualne sterowanie itp i nic nie działa - przód dmucha powietrzem zewnetrznym.
Z klimy się leje (lewy tył nadkole).
Nie wiem co jeszcze opisać - macie może jakiś schemat instalacji klimatyzacji dwustrefowej? Bo tak nawet nie wiem czego się złapać. Zaznaćzę, że byłem już u kilku klimiarzy i mimo zostawionych u nich dużych pieniędzy nic nie poradzili.
Nie wiem czy jest sens szukać samego panelu i próbować go wymieniać?
Jakaś durna klapa (sterowanie klapy) nie działa a bez schematu będzie trudno.
Pomóżcie.

Ostatnio edytowane przez Grzenio ; 23-05-2010 o 10:16
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 07:17   #25
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Nikt nic nie pomoże?

Zmieniłem panel klimy i nic to nie dało - dalej lekko (bardzo lekko) chłodne powietrze.
VAG dalej nie pokazuje żadnych błędów. Testu klimy w tej chwili nie da się wykonać - rozpoczyna test, wiatraki słychać i czyna zaraz panel mrugać i nic dalej nie robi. W Basic setting nie moge wejść (wszystkie grupy niedostępne) - ale myślę, że to wina samego rodzaju klimy. W blokach mierzonych sprawdziłem w grupie drugiej temperatury i przy różnych kombinacjach wszystkie się zmieniają. Tak samo w grupie 3 i 4 wielkości "load" (podejrzewam, że są to właśnie klapt) - dla różnych ustawień wszystkie 6 zamykają się lub otwierają (zmiana load od 0 do 100).
Znacie może dobrego klimiarza w okolicach Krakowa, który byłby w stanie mi to naprawić bo ja "wysiadam".
Gdybym znał budowę całej instalacji w Galaxiaku to może pokusiłbym się o szukanie "winnego" ale tak to nie wiem od czego zacząć.
I jeszcze jedno w momencie włączenia klimy słychać kilka sekund wyraźne syczenie zza schowka pasażera.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 07:27   #26
Afi-alfa,galaxy
ford::beginner
 
Avatar Afi-alfa,galaxy
 
Zarejestrowany: 20-02-2010
Skąd: Bielsko-Biała
Model: galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 96r
Postów: 22
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Przy regeneracji układu klimatyzacji konieczna jest wymiana filtra( odskroplnika,separatora, osuszacza) róznie to nazywaja. Po podłączeniu manometrów mozna odczytac cisnienie robocze w układzie i na skali widac jakie jest odparowanie freonu czyli przy jakim ciśnieniu chłodzi z jaka moca, jesli sie nie wymieni filtra- to układ jest zawilgocony i nie działa poprawnie.
Afi-alfa,galaxy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 07:45   #27
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Tylko wtedy tył też by nie chłodził. Czy to klapy to łatwo sprawdzić, po nocnym postoju odpalić silnik i od razu ustawić przód na LO. Powinno wiać chłodem nawet przy problemie z klapami bo nagrzewnica nie będzie jeszcze w stanie ogrzać powietrza.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 08:19   #28
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał Przemek_PC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to klapy to łatwo sprawdzić, po nocnym postoju odpalić silnik i od razu ustawić przód na LO. Powinno wiać chłodem nawet przy problemie z klapami bo nagrzewnica nie będzie jeszcze w stanie ogrzać powietrza.
Raczej cieżko to sprawdzić ponieważ nie leci ciepłe powietrze tylko zewnętrzne. Przy przełączeniu na ECO (wyłączenie klimy) leci identyczne powietrze jak przy włączonej klimie.
Sprężarka działa bo to słychać i widać po przygasających światłach na wolnych obrotach. Widać również wielką plamę za tylnym lewym kołem na postoju po trasie (podejrzewam, że to od klimy). Tył chłodzi a problem dotyczy wyłącznie przodu. Klapy sprawdzałem również VAG'iem i tak jak pisałem wcześniej widać zmiany wszystkich 6 (może jest więcej ale tyle widzę w VAG'u) - pytanie tylko, czy VAG pokazuje rzeczywiste ruchy kla czy tylko teoretycznne (zmiany prądy czy napięcia na silniki sterujące) a silniczek któryś z powodu uszkodzenia może stać w miejscu - ale tego nie sprawdzę dopóki nie rozbiorę "połowy auta".
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 11:30   #29
silencer
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Skąd: Lubelskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 87
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Witam,
A co myślicie środkach do czyszczenie klimatyzacji np. Klima Fresh Liqui Moly 4065?

Przy okazji podobno żeby zdiagnozować climatronic wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy na panelu i wyświetlają się kody błędów, słyszeliście coś o tym?

Pozdrawiam
silencer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 12:45   #30
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał silencer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji podobno żeby zdiagnozować climatronic wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy na panelu i wyświetlają się kody błędów, słyszeliście coś o tym?
Tak pełno masz opisów (nawet na naszym forum) ale działają tylko z niektórymi climatronikami - u mnie w Galaxym nie działa (a sprawdzałem w różnych VW i pięknie pokazuje błedy).

Co do moich problemów z klimą to wydaje mi się, że mój klimiarz, u którego nabijałem klimę i sprawdzałem szczelność robi mnie w ... Wyraźnie teraz klima zachowuje się jakby nie było czynnika chłodniczego (żadne rórnie nie zimne) i do zaworu rozprężnego nie dochodzi żadna zimna rórka - więc skąd ma się wziąść chłód.
Pojeżdżę jutro po okolicy to może ktoś podejmie się sprawdzenia tej klimy.
Czy w przypadku braku czynnika VAG nie powinien zarejestrować błędów? Czy VAG'iem nie można sprawdzić ciśnienia (poziomu) tego czynnika? Dlaczego prawy zawór (i rurka) patrząc od przogu przy chłodnicy jest bardzo gorący a lewy (lewa rurka) normalny?

Ostatnio edytowane przez Grzenio ; 25-05-2010 o 12:52
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.