Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2009, 13:39   #11
mielniczuk82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Ma ktos jeszcze jekies pomysly odnosnie tej awarii?

mielniczuk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 17:49   #12
Rafal2222
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Model: Mndeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Eh, byłem dziś u dwóch mechaników. Jeden z bosch serwis, powiedział mi że gdyby to były wtryski, samochód pracowałby nierówno cały czas. Czarna chmura dymu po wciśnięciu gazu na 4000 obr nie zrobiła na nich wrażenia i powiedzieli że to świece. Owszem, mogą sprawdzić wtryski, ale muszę zostawić u nich samochód na noc, żeby przy porannym rozruchu sprawdzili co i jak. Koszt - 0,00 GBP (anglia). Drugi zakład zajmujący się przy okazji chip tunningiem, zaczał od sprawdzania wszystkich możliwych przewodów gumowych, moim zdaniem na upartego znalazł nieszczelność - opaska nie dociskała rury (ta na dole kształcie S ) za to kolanko wyżej (oklejone taśmą jakiś czas temu) wymaga wymiany. Koszt - 10 funtów (nie licząc kolanka), efekt - żaden.
Świece są sprawne, sprawdzałem. Jak znajdę jakiś zastępczy samochód do pracy, to oddam mondeo do boscha.
Rafal2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 18:54   #13
mielniczuk82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Rafal2222, podobno końcówka wtryskiwacza lubi się zacinać na zimnym silniku (taką usłyszałem opinię- choć nie wiem ile w tym prawdy). Świece wymieniałem 2 miesiące temu i nic to nie dało- ale sprawdzę je bo może jakaś jest nie dokręcona. Póki co zalałem preparat do czyszczenia wtrysków. Jeśli w sam się niczego nie doszukam to podjadę do mechanika i niech sprawdza. Rafal2222 daj znać jak będziesz coś wiedział lub odkryjesz przyczynę- ja też będę zdawał relację na bieżąco.
mielniczuk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 19:14   #14
djkurek
ford::beginner
 
Avatar djkurek
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Opoczno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115PS
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Ja miałem podobnie jak koledzy, też falował po nocy, ale gdy zaczałem lać verve trochę mniej falował, a gdy wymieniłem aku to całkiem przestał falować. Teraz czy stoi noc czy trzy dni to jak odpalam to zero falowania. Wydaję mi się w ogóle że po wymianie aku po wielogodzinnym postoju, pomimo że silnik zimny, bardziej kulturalnie pracuję. Może to efekt placebo, ale na pewno nie faluję.
djkurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 19:57   #15
colli7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

dziś sprawdziłem węże gumowe od intercoolera- ok. pompka paliwa przy baku- ok. dolałem wieczorem do tankowania preparat do czyszczenia wtrysków shell . jutro zobaczymy co będzie . umówiłem sie na sprawdzenie tego zjawiska w stacji bosh , ale szczerze boje sie ich naciąganej diagnozy.
colli7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 19:58   #16
colli7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

a akumulator miałem wymieniony w styczniu
colli7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 08:45   #17
mielniczuk82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

colli7 daj znac jak tam diagnoza w BOSH. Ja jade jutro na sprawdzanie i sie odezwe jaki wynik.
mielniczuk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 08:13   #18
jaco_slask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2008
Model: MK5
Silnik: EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

mielniczuk82 - jak tam wyniki sprawdzen.
Ja przemylem przeplywke i autko chodzi lepiej, ale w olocach 1800 - 2000 mi czasem faluje i szarpie. Sprawdzilem ten przewod gumowy "S" i w okolicach połączen z ta stalowa srebrna rura mam tak troche jakis czarny smolisty nalot to pewnie tam jest nieszczelnosc. Ten przewod nie jest dobrze docisniety do kolnierza, który ma pewnie wspomagac w szczelnosci. Postaram sie wymienic opaske zaciskowa i zdam relacje.
Jesli chodzi o wtyski to nalalem tez jakis srodek do czeszczenia i smarowania ich (koszt 20 PLN) i mam nadzieje ze cos to pomoze. Mam tez w okolicach dwóch wtryskow troche mokro, czy to sie wymiania jakies uszczelniacze?

pozdrawiam
Jacek
jaco_slask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 08:53   #19
djkurek
ford::beginner
 
Avatar djkurek
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Opoczno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115PS
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Tu masz kolego intrukcję wymiany uszczelniaczy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
djkurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 09:00   #20
mielniczuk82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Kilka dni temu zalałem do pełnego baku płyn do czyszczenia wtryskiwaczy i układu paliwa za około 15zł (więc jakość średnia) przejechałem 100km po mieście i nic się nie zmieniło. Wczoraj moja cierpliwość się skończyła i oddałem dziś rano samochód do mechanika- ma poczekać parę godzin aż samochód ochłonie i go odpali i będzie badał objawy, na pewno podłączy go pod komputer a jak to nic nie da to będzie szukał dalej. Wieczorem jadę odebrać auto i jak dobrze pójdzie to będę coś wiedział. Ja ciągle stawiam na przerywający wtrysk (niec nie sugerowałem mechanikowi) dlatego zainwestowałem w płyn firmy liqui przeznaczony tylko do czyszczenia układu wtryskowego w silnikach diesel- przez wielu ten środek uważany jest za najskuteczniejszy, więc bez względu na rezultat dzisiejszych poszukiwań przeczyszcze wtryski. Także zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie.
Tak odchodząc od tematu to rozmawiam trochę z ludźmi mającymi diesla i co człowiek to opinia już słyszałem o tym, ze silnik dostaje lewe powietrze, przerywa wtrysk, z komputera wysylany jest zły sygnał itp. Dlatego zdecydowałem się na mechanika- mam nadzieję, że nie będą mieli problemu z diagnozą. Postaram się dać znać jak wszystko sprawdzę i będę znał rezultat.
mielniczuk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.