Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2014, 01:21   #1
Qga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Kuga 4x4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: był2009 jest2014
Postów: 25
Domyślnie naped 4x4 wrazenia z jazdy

Zima za oknem, sniegu tez jest troche w calej Polsce. Na pewno mieliscie okazje przetestowac naped 4x4 w nowej Kudze. Ford chwali się ze jest on o wiele lepszy niż w Kudze Mk1. A jak jest naprawde?
Jakie wrazenia? Czy lepiej się sprawuje niż w Kudze pierwszej generacji?
Czy rozdzial momentu na poszczególne kola odpowiada temu co jest wyświetlane na wyświetlaczu ?

Wyglada na to ze moja nowa Kuge chyba zima ominie i nie będę miał możliwości przetestowania jej w warunkach zimowych tylko już w warunkach wiosennych.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Qga ; 27-01-2014 o 08:40
Qga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 08:02   #2
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Kuga Mk2 - naped 4x4

Nie wiem czy jest lepszy niz w mk1, ale radzi sobie w miare ok. Czy to co jest pokazywane na ekranach jest zgodne z rzeczywistoscia jest raczej bardzo trudne do sprawdzenia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 10:57   #3
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: naped 4x4 wrazenia z jazdy

Pojeździłem trochę po błotku i po śniegu. Bardzo dobre wrażenia. Napęd z pewnością działa i to praktycznie niezauważalnie jeśli chodzi o moment załączenia. Logiki jeszcze nie zrozumiałem, bo nieraz umie włączać tylko przód na bardzo śliskiej nawierzchni a nieraz ciągnie na 4 łapy przy suchej drodze tylko dlatego, że przy ruszaniu był uślizg.

Nie czuję kiedy napęd się włącza lub rozłącza natomiast nie bardzo ufam w to co pokazuje się na wyświetlaczu. Z pewnością sposób działania jest dużo lepszy niż to co pamiętam z RAV4 kiedy dołączenie napędu to był proces, który można było odczuć i trwał sporo czasu.

Pamiętam jak mi sprzedawca z Toyoty, promując nową RAVkę opowiadał, żebym uważał bo w Kudze dołączenie tylnych kół trwa do 30 sekund. Jakoś nie zauważyłem i nie sądzę aby w Mk1 tak było. Ale czego się nie robi aby oczernić konkurencje.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 11:19   #4
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: naped 4x4 wrazenia z jazdy

Cytat:
Pamiętam jak mi sprzedawca z Toyoty, promując nową RAVkę opowiadał, żebym uważał bo w Kudze dołączenie tylnych kół trwa do 30 sekund.
To jest na pewno bzdura. Testowalismy Kuge na sniegu, tyl sie przylaczal na starcie z 0km/h praktycznie od ruszenia z miejsca. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 16:49   #5
Dablju
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2010
Model: KUGA / Ka Edition / TRANSIT
Silnik: 2.0 TDCi / 1.3 / 2.4 TD
Rocznik: 2010/ 1999 / 2006
Postów: 97
Domyślnie Odp: naped 4x4 wrazenia z jazdy

W nowej kudze jest Haldex 5 generacji
W starej od połowy 2010 r był 4 generacji
a przed 2010 3 generacji

więc w każdym przypadku załączenie 4x4 następowało praktycznie od razu przy uślizgu przednich kół. W starszych jeszcze generacjach trwało to nawet do ćwierć obrotu przedniego koła.

poniżej macie link , poczytajcie i będzieicie wszystko wiedzieć - a co do wyświetlacza to moim zdaniem to jedynie gadżet.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Dablju ; 27-01-2014 o 16:52
Dablju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 09:59   #6
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: naped 4x4 wrazenia z jazdy

Cytat:
Napisał Dablju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nowej kudze jest Haldex 5 generacji
W starej od połowy 2010 r był 4 generacji
a przed 2010 3 generacji

więc w każdym przypadku załączenie 4x4 następowało praktycznie od razu przy uślizgu przednich kół. W starszych jeszcze generacjach trwało to nawet do ćwierć obrotu przedniego koła.

poniżej macie link , poczytajcie i będzieicie wszystko wiedzieć - a co do wyświetlacza to moim zdaniem to jedynie gadżet.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie masz racji, układ 4x4 w Kudze II to rozwiązanie własne Forda, miał być haldex, ale z tego zrezygnowali. Tak na marginesie Haldex 5, to krok w tył w stosunku do Haldexa 4, taka budżetowa wersja 4-ki. Jak zwykle księgowi wtrącili swoje 3 grosze. CO do napędu 4x4, mam porównanie z Dacią Duster (napęd z Nissana) i Kugą. Generalnie brak szczególnych różnic. Mam wrażenie, że napęd Nissana jest bardziej precyzyjny, ale to może być tylko subiektywne odczucie.

Ostatnio edytowane przez Byniek73 ; 28-01-2014 o 10:09
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 08:56   #7
tipster
ford::beginner
 
Avatar tipster
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: naped 4x4 wrazenia z jazdy

Witam wszystkich.... Mam kugę II, jednakże nie mam porównania z jakimkolwiek innym pojazdem tego typu. Ogólnie Kuga trzyma sie mocno i cieżko nawet ja wprowadzic celowo w poślizg. Co zauważyłem ...to faktycznie za kazdym razem kiedy ruszamy od zera Km/h, Kuga rusza z napędem na 4 koła ....dopiero po chwili odłaczany jest stopniowo napęd tylnej osi i rozkład pozostaje tylko na przodzie do momentu faktycznego uślizgu przednich kół. HMMM....Ogólnie tego typu napędu nie ma co porównywać do napędu stałego na 4 koła ( a taki miałem przyjemność testować) wtedy dopiero samochód jest przyklejony do drogi...no ale cóż cos za coś. napęd stały = większy cieżar, większe spalanie, wolniejsze przyspieszanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A my wszyscy posiadacze SUV a z napedem na 4 koła mamy zaledwie namiastkę auta alldriveGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie radziłbym sie zapuszczać kuga w mega teren, bo może nas spotkąć niemiła niespodziankaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tipster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 21:57   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: naped 4x4 wrazenia z jazdy

Cytat:
Napisał tipster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
napęd stały = większy cieżar, większe spalanie, wolniejsze przyspieszanie
Ze wszystkim poza ostatnim mogę się zgodzić. Podstawa to przyczepność, a z tym przy przyspieszaniu to w przednionapędówkach chyba jest najgorzej, a przy stałym napędzie na cztery łapy najlepiej, tylnionapędowe w środku stawki.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 18:29   #9
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: naped 4x4 wrazenia z jazdy

Cytat:
Napisał Dablju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nowej kudze jest Haldex 5 generacji
Bzdera. Jest iAWD by Ford. Brak mechanicznych szper tylko imitacja poprzez ESP czyli dohamowywanie poszczególnych kół. Możliwy rozkład momentu przód:tył to 100:0 do 50:50. Inicjalny pewnie 100:0. Przy ruszaniu czy przyspieszaniu pchają też tylne koła, czyli jest dobrze, bo system pracuje cały czas aktywnie, jak w Haldexach czy Subaru. Czujność przy uślizgu przednich kół wynosi podobno 1/7 obrotu, czyli około 50 stopni. Naprawdę napęd można zapisać na plus dla Kugi.

Ostatnio edytowane przez Daho ; 08-03-2014 o 22:00
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 23:02   #10
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: naped 4x4 wrazenia z jazdy

...

Ostatnio edytowane przez Daho ; 08-03-2014 o 21:38
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.