Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2010, 21:20   #11
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wyciek w okolicach intercoolera. Prośba o diagnoze.

Okazało się, że przewód/rura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z numerem 1S7Q-6K769-AC jest pęknięta. Była sklejona taśmą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chociaż samochód przyjechał z Belgii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślałem że tam nie stosuje się takich praktyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem w tym że szukam teraz takiej rury (wygląda tak jak ta: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) i nigdzie nie moge znaleźć. Jeśli ktoś z was ma niepotrzebną chętnie kupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 11:22   #12
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Wyciek w okolicach intercoolera. Prośba o diagnoze.

Rozumiem, że to rura idąca od ERG od Intercoolera? Jeżeli tak, to nie kupuj używki. Musi być nówka, bo za rok kupisz drugą używkę i tak w kółko.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 12:13   #13
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wyciek w okolicach intercoolera. Prośba o diagnoze.

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że to rura idąca od ERG od Intercoolera? Jeżeli tak, to nie kupuj używki. Musi być nówka, bo za rok kupisz drugą używkę i tak w kółko.
To jest dokładnie ta rura

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz autko śmiga jakby miało nowe turbo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 21:04   #14
adi63
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: BYDGOSZCZ
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wyciek w okolicach intercoolera. Prośba o diagnoze.

WITAM ja walczyłem z wyciekiem z intercoolera 4 m-c ,ale zrobiłem przyczyna jest turbina puszcza olej i wali na intercooler masz dwa wyjscia albo turbo do naprawy gdzie cie skroja 1400 albo sam zrobisz ja wybralem druga opcja i wszystko oki przestało leciec z intercoolera i nie dymi na niebiesko mondzio dostał kopa ze szok.Regeneracja turbiny nie jest taka straszna jak opisuja poswieciłem jedna turbine która kupiłem na allegro i rozebrałem ja i co sie okazało w srodku sa 2 tulejki i jedna rolka no i uszczelki i to wszystko załatwiłem w bydgoszczy zestaw naprawczy za 320 zł no i wymieniłem 30 min roboty dałem do firmy wyważyc i spoko turbo chodzi jak pszczułka
adi63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 17:15   #15
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wyciek w okolicach intercoolera. Prośba o diagnoze.

Witam.
Odnośnie regeneracji turbiny mam takie pytanie.... ostatnio zauważyłem olej na rurze wychodzącej z intercoolera (nie jakiś osad, czy pocenie) - olej jeszcze ciepły. Zacisk na gumowej rurze jest mocno dokręcony i nie ma żadnej dziurki. Czy to początkowy objaw padającej turbiny?? Na razie oleju nie ubywa.... Mechanicy u których byłem (czterech) zdanie mają podzielone... niektórzy mówią, że ten typ tak ma, a nie którzy że turbina puszcza olej....PROSZĘ O RADĘ
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 17:39   #16
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wyciek w okolicach intercoolera. Prośba o diagnoze.

Olej w układzie turbo zazwyczaj bierze się z odmy. Na lato zrobię sobie eksperyment, odetnę odme od układu ic i wyczyszczę wszystkie rury, sprawdzę czy znów zrobi się wilgotno.
Każdy wyciek w układzie IC to nieszczelność i zazwyczaj przyczyną jest pęknięty bądź luźny przewód.
Ja po 150.000km nie miałem oleju w IC tyle aby się wylewał, po prostu było wilgotno...
czarna maź/ osad w górnej części IC to wynik działania EGR, po wymyciu i zaślepieniu EGR osad przestanie się odkładać.
Podczas wyjmowania i zakładania rur warto przemyć końcówki jakimś odtłuszczaczem.
Nawet drobna nieszczelność to spora utrata mocy dla auta i ryzyko dla turbiny.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 15-02-2011 o 17:42
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 18:46   #17
CZARNY66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wyciek w okolicach intercoolera. Prośba o diagnoze.

To jeździć tak.... rano na mi cholernie tymi na biało.... ale to tylko jak jest zimno...potem jak sie rozgrzeje to jest oki. Moc niby ma...ale skąd ten olej...
CZARNY66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.