Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2013, 10:31   #1
zamlynny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Włodawa
Model: Focus MK3FL
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Question Usunięcie klimatyzacji trzeciego rzędu foteli

Chciałbym zagazować swojego Galaxego. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw odnośnie umiejscowienia butli, chciałbym zainstalować ją w miejscu parownika klimatyzacji trzeciego rzędu siedzeń.
W związku z tym mam trochę pytań:
1. Czy da się wyprogramować sterowanie tego układu z climatronica?
2. Jeśli nie, to czy odłączenie dodatkowego układu będzie powodowało jakieś problemy, błędną pracę, etc.?
3. Czym różnią się (pomijając przewody pod autem i całą tylną część klimy) układy jedno i dwustrefowy?
4. Podejrzewam że gdzieś z przodu jest jakiś rozdzielacz, ewentualnie czy da się go zastąpić przewodem od wersji jednostrefowej?

Chyba nikt na tym forum nie przeprowadzał takiej operacji, a myślę, że jest trochę zainteresowanych. Jeśli pomożecie przetrę drogę i zrobię jakąś dokumentację fotograficzną dla potomnych.

zamlynny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2013, 17:25   #2
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Usunięcie klimatyzacji trzeciego rzędu foteli

Nie lepiej zamiast zapasu wstawić butlę i nie niszczyć klimatyzacji? Ja mam butlę 48l i śmiało mi starcza a koło leży sobie za siedzeniem przypięte pasem z lebiotką.
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2013, 20:09   #3
zamlynny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Włodawa
Model: Focus MK3FL
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Usunięcie klimatyzacji trzeciego rzędu foteli

No ok, ale MK3 nie ma zapasu... W Octavii zrobiłem 45 000 km wogóle bez koła zapasowego, a zjeździłem kawałek Europy.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 13-08-2013 o 06:58 Powód: Zbędne cytowanie
zamlynny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 12:34   #4
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Usunięcie klimatyzacji trzeciego rzędu foteli

W klimatroniku masz opcję wyłącz chłodzenie 3 rzędu,wystarczy jej nie włączać,ja w swoim Galaxy walczyłem z nieszczelnymi rurkami klimy 3 rzędu byłem już tak zdesperowany że chciałem je zacisnąć lub zaślepić w okolicy sprężarki bo 3 razy je wymieniałem,klimiarz namówił mnie na na ostatnią naprawę 500zł wydałem ale to już po raz ostatni jak mi znowu się rozszczelni któraś z tych rurek [pękają na szwie] to wywalę klimę 3 rzędu tym bardziej że jej nie używam klimiarz stwierdził że jest to bardzo proste wystarczy zaślepić wyjście na te rurki.Gbybyś to robił to trzymaj te rurki biegnące pod całym autem bo ich komplet to 1500zł.Pozdro Miro.
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 16:18   #5
zamlynny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Włodawa
Model: Focus MK3FL
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Usunięcie klimatyzacji trzeciego rzędu foteli

Niestety u mnie to nie pomaga. Jeśli zdejmę wszystkie kostki elektryczne z osprzętu tylnej klimatyzacji, to przednia klima przestaje chłodzić i nie ma znaczenia tutaj czy tylna strefa jest w panelu zupełnie wyłączona, czy włączona. Z tego co się zorientowałem, to nie ma problemu z mechanicznym usunięciem, trzeba zmienić przewody od sprężarki do pierwszego złącza pod maską, bo tam właśnie są trójniki na tył. Oczywiście można przewody zawieźć do firmy która się tym zajmuje i wspawać w miejsce trójników zwykłe złączki.
Nie rozwiązuje to niestety problemu niedziałania klimy po odłączeniu osprzętu elektrycznego. Być może jest to kwestia programowania samego modułu AC, ale moje ASO nie ma pojęcia jak się do tego zabrać, tłumacząc że "nigdy tego nie robili i nie pomogą mi w tym temacie".

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 13-08-2013 o 16:20 Powód: Zbędne cytowanie
zamlynny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 13:15   #6
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Usunięcie klimatyzacji trzeciego rzędu foteli

To przykre ,zobacz do czego ta elektronika i komputery są zdolne.Wypniesz jakąś kostkę i wali się cały układ.Myślałem że nie będzie to miało wpływu na chłodzenie przodu.Dobrze że naprawiłem swoją z tyłu bo jakbym zrobił tak jak myślałem to w ogóle klima by mi padła a jazda tak oszklonym autem w upał to porażka.Musisz poszukać jakiegoś magika-elektronika myślę że jest tam jakiś prosty myk, może połączyć jakiś piny ale to musi byś fachman.Napisz jak sobie poradziłeś z problemem.Pozdro Miro
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 21:29   #7
zamlynny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Włodawa
Model: Focus MK3FL
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Usunięcie klimatyzacji trzeciego rzędu foteli

Myślę, że to jest do obejścia z poziomu kodowania układu AC. Do tej pory jeździłem Octavią 2, mam VCDSa, którym w tym samochodzie mogłem zmienić dosłownie wszystko, nawet metody pracy wycieraczek, szyb elektrycznych etc.
Wg mnie tylną klimę można wykodować ze sterownika, ale moje ASO rozkłada ręce. W Skodzie ASO nie wiedziało jak zakodować Navi do mojego auta, właśnie po to kupiłem VCDS i kilkoma kliknięciami sam to uczyniłem... Niewiedza ASO (wszystkich marek) jest naprawdę porażająca, przecież dodanie nowego urządzenia do listy CAN to podstawowa sprawa...
zamlynny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.