Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2011, 23:00   #21
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

@Pestoo - ze bys mnie zle nie zrozumial, ja nie mam nic przeciwko 2.0, lubie klasyczne wolnossace dwulitrowki, ale w momencie, kiedy jest w sprzedazy 1.6 EB, uwazam, ze jest to lepszy wybor. EB jedzie od 1500 do 6500 obrotow, z tym sie nie moze 2.0 rownac w zaden sposob.

btw, Mondeo wazy 1477kg, Honda 1423kg a Focus 1333kg. Do Mondeo FF jeszcze sporo brakuje. Pozatym wlasnie dla tego ma Mondeo o 10KM wiecej.

@Frogster - EB maja automatyczny uklad chlodzenia, nie trzeba nic chlodzic samemu...

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 23:59   #22
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Frogster - EB maja automatyczny uklad chlodzenia, nie trzeba nic chlodzic samemu...
Taki układ Ci się do niczego nie przyda, jak wyłączysz silnik przy rozkręconej turbinie. Przy ostrej jeździe wirnik turbiny może mieć koło 180 do 200 tyś obr/min. Po wyłączeniu silnika nie będzie miał smarowania, więc szybko go załatwisz. Jeśli ktoś lubi dynamiczną jazdę na krótkich dystansach, to raczej silnik turbo się*nie nadaje. Po 1. nie ma dobrego smarowania turbiny na niedogrzanym silniku, po 2 trzeba odczekać ok. 1 min przed jego wyłączeniem.
Oczywiście jeśli nie masz zamiaru przejechać autem więcej niż 60-80 tyś km, to możesz olać wszystko niech się kolejny właściciel martwi.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 06:50   #23
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Pestoo - ze bys mnie zle nie zrozumial, ja nie mam nic przeciwko 2.0, lubie klasyczne wolnossace dwulitrowki, ale w momencie, kiedy jest w sprzedazy 1.6 EB, uwazam, ze jest to lepszy wybor. EB jedzie od 1500 do 6500 obrotow, z tym sie nie moze 2.0 rownac w zaden sposob.

btw, Mondeo wazy 1477kg, Honda 1423kg a Focus 1333kg. Do Mondeo FF jeszcze sporo brakuje. Pozatym wlasnie dla tego ma Mondeo o 10KM wiecej.

@Frogster - EB maja automatyczny uklad chlodzenia, nie trzeba nic chlodzic samemu...
Kolejny rzecz ktora sie moze popsuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 07:12   #24
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

@Strzeszku - w EB olej dalej krazy az do ostygniecia. olej = smarowanie i chlodzienie.

silnik EB nagrzewa sie bardzo szybko, sam olej osiaga temperature robocza na kilku set metrach... mialem diesla ktory byl bez wymuszanego chlodzenia/smarowania turbiny, przejechalem nim 160tys km i turbina byla zdrowa. wiec spokojnie.

@dawid - masz racje, dlatego powinienesz przesiasc sie na konia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 07:47   #25
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

lubie czasami pojezdzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)),
Dlatego napisalem wczesniej kazdy chwali to co ma.
zaden z nowych diesli nie wytrzyma tyle co stare diesle np. Mercedesa. to samo tyczy sie benzyn.
Za te wszystkie rzeczy mozemy podziekowac Unii Europejskiej i ich normom Euro x.
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 07:50   #26
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

Cytat:
Napisał Pastoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spiczek, dostałeś te auta demo po dotarciu, czy nówki? Bo 2.0 ma taką cechę (patrząc po opisach na forum faktycznie tak jest), że dopiero po tych 10 kkm układa się ostatecznie...
oba były niedotarte, oba były klientów, którzy jeszcze ich nie odebrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0 troszkę na samym początku był sprawniejszy, ale później, nie wiem czy to sprawa zmiennych faz rozrządu, czy subiektywna, czy moje skąpstwo, ale nie przekonał mnie. Spodziewałem się dużo więcej od 2.0, a różnica była dość mała.
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 08:17   #27
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

Cytat:
Napisał spiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oba były klientów, którzy jeszcze ich nie odebrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To juz bym tam swojego auta nie serwisowal, a jak bym to robil to tam siedzial i pilnowal swojego auta, jakas porazka.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 08:24   #28
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

Cytat:
Napisał spiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0 troszkę na samym początku był sprawniejszy, ale później, nie wiem czy to sprawa zmiennych faz rozrządu,
2.0 ma zmienne fazy rozrządu? O_O

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silnik EB nagrzewa sie bardzo szybko, sam olej osiaga temperature robocza na kilku set metrach...
Olej czy silnik? Bo to delikatna różnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Focus 3 ma wskaźnik temperatury oleju?
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 08:47   #29
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

A co powiecie o silniku 2,3 ? Mało się interesował ale myślałem o takim właśnie. On chyba ma już hydraulikę zaworów?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 09:10   #30
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wybór nowego benzyniaka (chyba 2,0)

@rustin - 2.3 byla dostepna tylko w automacie, z tego co slyszalem (nie mam z nia doswiadczenia), bardzo paliwozerna
@Frogster - nie, ma wzkaznik temperatury cieczy chlodzacej. jakie to ma znaczenie, skoro olej jest cyrkulowany w silniku i chlodzony przez ciecz chlodzaca tak by nie sie zabronilo uszkodzeniu turbiny?
@dawid - wyobraz sobie, ze niektore lokomotywy z lat 20tych tez do tej pory jezdza. ja rozumiem o co ci chodzi, ale niestety tak wyglada rozwoj. jezeli znajdziesz nowego merca W124 to se go kup, pewnie bedziesz mogl nim jezdzic do 2050r. ja wole cos bardziej nowoczesnego.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.