Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2010, 15:40   #1
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

Witam,

jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego w Focusie? Odkręcam koło, szukam z tyłu zaślepek na śrubach i imbusem 7 odkręcam zacisk i dalej co? Jest jakaś możliwość odblokowania bez rozkręcania? Nie mam dużego pola manewru, bo jestem aktualnie w trasie za granica i felga nagrzana jak nie wiem, tarcza gorąca i pełno opiłków od klocków na feldze. Pomóżcie na szybciora w potrzebie....

gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 07:45   #2
jasiuprezes1
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: madryt
Model: ford focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 111
Domyślnie Odp: Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

piszę troszke po czasie bo napewno się z tym uporałeś.popuścić odpowietrznik hamulca i wbić z wyczuciem śrubokręt między tarcze a klocka,jeśli popuści jedz do mechanika powoli bo to są hamulce więc nie ryzykuj .jeśli to niemcy To wymienią cały ścisk i klocki + każda godzina pracy 70 EURO.wracaj do polski tu można wszystko.....
jasiuprezes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 13:51   #3
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

Cytat:
Napisał jasiuprezes1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piszę troszke po czasie bo napewno się z tym uporałeś.popuścić odpowietrznik hamulca i wbić z wyczuciem śrubokręt między tarcze a klocka,jeśli popuści jedz do mechanika powoli bo to są hamulce więc nie ryzykuj .jeśli to niemcy To wymienią cały ścisk i klocki + każda godzina pracy 70 EURO.wracaj do polski tu można wszystko.....
No niestety nie da sie cofnac tloczka bez demontazu zacisku, bo nie mam warunkow do tego. To co mialobyc naprawione, czyli wymiana uszczelek na tloczkach, nie zostala dokonana, bo uszczelka poszarpana jak byla tak jest :/ Normalnie udusic tylko tych mechaniorow :/ Bede musial w niemcach to zrobic jutro i gnac do tego mechaniora w polsce i wyklocic sie o swoje :/ Ehhhhh

Ostatnio edytowane przez gacolini ; 20-06-2010 o 17:47
gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 20:00   #4
jasiuprezes1
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: madryt
Model: ford focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 111
Domyślnie Odp: Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

jak jesteś niedaleko polski ,zaślep kawałkiem blaszki przewod doprowadzający płyn hamulcowy do zacisku i wracaj do polski na trzech hamulcach.
jasiuprezes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 22:29   #5
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

Cytat:
Napisał jasiuprezes1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak jesteś niedaleko polski ,zaślep kawałkiem blaszki przewod doprowadzający płyn hamulcowy do zacisku i wracaj do polski na trzech hamulcach.
No wlasnie jestem 450km od granicy, jesli jutro nie znajde jakiegos w rozsadnej cenie miechanika, to faktycznie pozostaje mi odkrecenie przewodu hamulcowego od zacisku, jakos go zaslepic i wpasc na pelnej pecie do mechaniki ktory mi to niby naprawil. Jak zacisne przewod opaska plastikowa to styknie, czy lepiej nie robic tego tak, bo uszkodze przewod? Czy lepiej jakos go zatkac? I pytanie czy przy hamowaniu mi zaslepka nie wystrzeli w kosmos i wyleci caly plyn, dopiero bedzie bol :/
gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 22:37   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

zacisnac opaska plastikowa to mozna paczke chipsow a nie wezyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz cos nakrecic na wezyk.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 20-06-2010 o 22:41
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 22:46   #7
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

Sorka moja gafa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wlasnie luknalem w ksiazke serwisowa i faktycznie opaska sobie tego nie zacisne hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Musze jakas slepa nakretke skolowac, albo z blaszki cos wycudowac.
gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 23:14   #8
jasiuprezes1
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: madryt
Model: ford focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 111
Domyślnie Odp: Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

jak nie miałem nic pod ręką to szukałem 1 grosz chodzi mi o monete,trzeba dopasować do otworku na połączeniu przewodu metalowego z gumowym przy nadkolu,tam jest złączka skręcana.po zaślepieniu zostaw popuszczony odpowietrznik żeby po nagrzaniu zacisku nie złapał drugi raz tarczy.
jasiuprezes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 18:12   #9
gacolini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

No niestety nic nie pomoglo rozkrecenie i wcisniecie tloczka, blokuje sie nadal, wiec wymiana nie unikniona 300 euro w plecki :/ Masakra... jak sie nie dopilnuje mechaniorow to pozniej trzeba placic po kilka razy za to samo :/
gacolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 19:47   #10
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Jak odblokować zacisk/tłoczek hamulca przedniego?

wcisniecie pewnie ze nie pomoze , trzeba jakies smarowanie dac albo i papierkiem objechac.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.