Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2016, 09:46   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to ciśnienie doładowania mam do 1.55bar przy max obciążeniu i wtedy puszcza zawór turbo to raczej w normie czy możliwe że za dużo , a dawka według ciebie za duża ?
To bardzo dużo... Pytanie co to za odczyt, czy z czujnika MAP testerem, czy zewnętrznym czujnikiem analogowym?

Ja w tddi nie orientuję się w dawkach, potrzebowałbyś kogoś kumatego z IDS-em, w trybie rzeczywistym podejrzeć dawki wtrysku i odnieść je do prawidłowych.
Ale tak na czuja to ja tu widzę zwalony kąt wyprzedzenia wtrysku - to w 90% przyczyna takich objawów... (sterownik lub nastawnik).

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 12:04   #12
autoostrowski
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: ST. WOLA
Model: tranzit
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Do kolegi meder nic z tych rzecze które piszesz wszystko sprawdzone. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ciśnienie odczyt testerem z MAP ale czy map podpięty czy odpięty taka sama moc tylko przy odpiętym wyskakuje błąd zwiazany z MAP dokładnie z ciśnieniem doładowania.,odnośnie kąta też to podejrzewam tylko że pompa była naprawiana nic to nie dało a jak przestawię na fasolkach kąt to wyskakuje błąd kąta wtrysku i ograniczenia dawki.
proszę o dalsza diagnozę może w przyszłości się odwdzięczę przy innej usterce.
autoostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 13:13   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciśnienie odczyt testerem z MAP
Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to ciśnienie doładowania mam do 1.55bar przy max obciążeniu i wtedy puszcza zawór turbo to raczej w normie czy możliwe że za dużo , a dawka według ciebie za duża ?
Z czujnika MAP jest chyba podawane ciśnienie bezwzględne (?) - wtedy ciśnienie doładowania (względne) miałbyś tylko 0,55 bara (trzeba odjąć ciśnienie atmosferyczne).
Ciśnienie doładowania 1,55 bara (względne) to uzyskują turbiny w sportowych autach...

Jeżeli jest zwalona sprężyna w gruszce, to zawór upustowy jest za wcześnie otwierany i ciśnienie doładowania przy dużych obciążeniach jest za małe. W dużych zakładach zajmujących się turbinami mają przyrząd z manometrem do sprawdzania, przy jakim ciśnieniu zaczyna otwierać się zawór upustowy turbiny.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-02-2016 o 13:28
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 17:28   #14
autoostrowski
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: ST. WOLA
Model: tranzit
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

No dzięki kolego za sugestie dokładnie tak jak piszesz więc wiele za mało tylko czy komputer by tego nie wyłapał,i nie wyrzucił błędu.
Odnośnie sprężyny to raczej nie bo guma puchnie dość mocno ,ale jeśli będzie taka potrzeba dorobię manometr i sprawdzę.
Mam podgląd jeszcze w voltach gdzie zasilanie jest 5V na biegu jałowym zalecane 1.4V co daje 0.97 bar więc się zgadza a przy 1.55bar 2.5V i ty nie mam odniesienia czy dobrze czy żle ale pytam jakie powinno być ciśnienie przy odbiciu zaworu turbo?
Jeśli Ci coś przychodzi do głowy podpowiedz a jutro walka cig dalszy.
autoostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 17:49   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Doładowanie turbiną z zaworem upustowym ma przeciwdziałać turbo-dziurze. Więc turbosprężarka jest dosyć mała, szybko wchodzi na obroty maksymalne (ok. 175.000 obrotów) już przy stosunkowo niskich obrotach silnika rzędu 2.200-2.500 obrotów i jednoczesnym mocnym depnięciu. To wtedy turbodiesel osiąga maksymalny moment obrotowy.
Czyli: silnik osiąga już wtedy maks. doładowanie i dalsze zwiększanie energii spalin (czyli obrotów silnika pod obciążeniem) wymaga otwarcia zaworu upustowego - inaczej turbosprężarka przekręci się powyżej dopuszczalnych obrotów.
Rozumując dalej na chłopski rozum - typowe doładowanie max. wynosi ok. 1,1-1,2 bara (czyli bezwzględne 2,1-2,2 bara), zawór musi nieco wcześniej zacząć się otwierać - bo przecież nie otwiera się od razu na maksa - obstawiam spręż rzędu 0,8-0,9 bara, czyli bezwzględne 1,8-1,9 bara kiedy grucha się ruszy i zacznie otwierać zawór upustowy.

Ale mogę się mylić. Chyba w dziale Mondeo był wątek o zamontowanym zegarze doładowania i o wskazaniach przy różnych obrotach i obciążeniach. Ale to było ze dwa-trzy lata temu - nie pamiętam już dokładnie co tam napisano...
Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale pytam jakie powinno być ciśnienie przy odbiciu zaworu turbo?
Trzeba by podpytać jakiegoś naprawiacza turbin, sugerując, że masz ciśnienie maksymalne 1,55 i czy jeżeli jest nieprawidłowe możesz mu oddać turbinę do regeneracji - może łyknie temat i coś powie..

Tak przy okazji: rozumiem, że ten pomiar maksymalnego doładowania robiłeś podczas jazdy, pod obciążeniem? Po na luzie energia spalin nigdy nie będzie tak duża jak pod obciążeniem - nawet jak wkręcisz silnik na 4.500 obrotów...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-02-2016 o 18:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 12:03   #16
autoostrowski
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: ST. WOLA
Model: tranzit
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Wymieniłem czujnik ciśnienia i czujnik położenia wału dalej nic
autoostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2016, 08:16   #17
jacob10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: Police
Model: FORD TRANSIT
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Mialem podobny problem. Transit stracil moc, max predkosc okolo 90km/h. Co mechanik diagnoza pompa do regeneracji, cena okolo 4tys. z robocizna. Odwiedzilem pare mechanikow i pompiarzy iu kazdego diagnoza taka sama. Kolega polecil mi jeszcze abym podjechal do mechanika, ktory zajmuje sie tylko fordowskimi pompami. I tu mile zaskoczenie, do wymiany zawor wysokiego cisnienia pompy wtryskowej. Wymiana 200zl i uzywany zawor 200zl lub nowy 1180zl. W moim przypadku zaoszczedzilem dosc duza sume pieniedzy, dzieki fachowcowi ktory zna sie na temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacob10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 19:23   #18
autoostrowski
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: ST. WOLA
Model: tranzit
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

To odpada bo zawór wymieniony ,już prawie wszystko wymienione jak nie było mocy tak mocy nie ma i tyle postów przeczytanych brak konkretnych odpowiedzi ,tylko nap. że oddałem na złom lub sprzedałem a ja chciał bym naprawić i już brak pomysłów jak odpinam czujniki moc taka sama tylko wyrzuca błędy.
Miał bym jeszcze jedno pytanie co w tym ustrojstwie odpowiada za dawkowanie paliwa ponieważ na 100% jest za mała dawka.
autoostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 08:38   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miał bym jeszcze jedno pytanie co w tym ustrojstwie odpowiada za dawkowanie paliwa ponieważ na 100% jest za mała dawka.
To może przecież być sto przyczyn.
Generalnie albo PCM tak właśnie steruje dawką bo PCM otrzymuje nieprawidłowe wskazania z czujników - a układ wykonawczy pompy jest ok, albo sam wtryskowy układ wykonawczy jest uszkodzony (sterownik pompy, nastawniki/zawory w pompie, wtryskiwacze).

Ja bym wpierw upewnił się czy turbosprężarka prawidłowo pompuje, jeżeli tak, wywaliłbym pompę i wtryskiwacze i wysłał do dobrego warsztatu do sprawdzenia.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-03-2016 o 08:40
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 20:25   #20
autoostrowski
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: ST. WOLA
Model: tranzit
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

turbo doładowuje jeśli odepnę wężyk sterowania do 1.2bara netto
pompa była sprawdzana robiona
właśnie o te dane do porównania mi się rozchodzi i oto pytam tylko nikt nie podpowiada konkretnie jakie dane sprawdzić jakie maja być które odpowiadają za zwiększenie dawki
100 przyczyn to trochę za wiele myślę jak na to auto
tak naprawdę to auto i tak raczej na złom zainwestowana za dużo i nie potrzebnie za ciężki temat do rozwiązania.
autoostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.