Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2021, 10:51   #61
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Czyli nawet jeśli mam Focusa MK2 z 2010 roku, ale z szybami ręcznie opuszczanymi z tyłu, to wiązka jest niepełna i żeby zrobić elektrycznie składane lusterka muszę zamienić wiązkę, która idzie przez pół samochodu? Dobrze zrozumiałem?

Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2021, 11:44   #62
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,156
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

prościej jest dołożyć to czego brakuje
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2021, 15:45   #63
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał Darek_J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli nawet jeśli mam Focusa MK2 z 2010 roku, ale z szybami ręcznie opuszczanymi z tyłu, to wiązka jest niepełna i żeby zrobić elektrycznie składane lusterka muszę zamienić wiązkę, która idzie przez pół samochodu? Dobrze zrozumiałem?
Nie koniecznie... Jak znajdę to wrzucę zdjęcia jak powinny wyglądać złącza między drzwiami a budą w "pełnej opcji" .
Zdejmiesz osłonę gumową ze złącza i obadasz czy masz okablowanie w budzie czy nie.
W drzwiach tylnych natomiast prawie na pewno wiązki są do wymiany i musisz dołożyć moduły.
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 10:21   #64
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Koledzy, dziękuję za odpowiedzi.
Podzielę się z Wami jakże różnymi moimi reakcjami, w zależności od różnej otrzymanej informacji.
Po odpowiedzi Kolegi mayaka pomyślałem sobie, zarzucam temat, za dużo dłubania.
Po odpowiedzi Kolegi roadrunnner pomyślałem, do roboty! - jak mam wiązkę gotową, to zrobię jednocześnie elektrycznie opuszczane szyby z tyłu i elektrycznie składane lusterka.
Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 10:23   #65
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,551
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Tylko moduły muszą być 4 i nie z anglika jeśli dobrze kojarzę.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 10:29   #66
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,529
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Dobrze kojarzysz i lepiej żeby były z jednego auta.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 11:27   #67
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko moduły muszą być 4 i nie z anglika jeśli dobrze kojarzę.
Jakie moduły? I dlaczego cztery?
Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 11:41   #68
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,551
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Tak na szybko... 2 okna el. i 4 okna el. nie oznaczają że w tej pierwszej opcji po prostu nie ma przycisków i siłowników z tyłu.
Przy 2 oknach el. sterowanie jest, można powiedzieć, "na sztywno", kablami.
Przy 4 oknach el. sterowanie jest przez CAN dlatego potrzebne są moduły które zdekodują informacje odnośnie okien. Daje to dodatkowe możliwości, czyli np. domykanie okien po zamknięciu auta, grzanie lusterek, składanie i podświetlanie itd.
Więc jak chcesz mieć "po bożemu" na 4 modułach to musisz mieć 4 moduły bo inaczej komunikacja nie będzie działać prawidłowo. A moduły, jak praktyka pokazała, są kapryśne. Najlepiej by było ogarnąć rozbitka z 4 oknami w prądzie i z niego wydobyć komplet elementów.

PS. jak gadam bzdury to proszę żeby ktoś mnie poprawił - sam w aucie mam tylko 2 okna el. i te informacje pochodzą z zaczytanych opowieści na forum, sam jak zobaczyłem ile to jest roboty z 4 szybami el. to odpuściłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 09-12-2021 o 11:44
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 11:56   #69
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

hindus, nie odpuszczaj, roadrunnner dał nadzieję, że tej roboty nie musi być aż tak dużo. Te moduły, to jakieś układy scalone w drzwiach, czy po prostu siłowniki? I dzięki za dodatkowe informacje. Wymieniłem kierownicę na skórzaną i włączyłem sobie tempomat, więc chcę pójść za ciosem.
Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2021, 12:01   #70
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,204
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał Darek_J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)Te moduły, to jakieś układy scalone w drzwiach, czy po prostu siłowniki? (...)
Tak wygląda moduł drzwi. (mogłeś sobie wygooglać, ale cóż...)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Moduł drzwi.jpg (98.1 KB, 26 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.