Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2011, 09:03   #1
Huzar24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Tarnów , Galway IRL :)
Model: T280/100
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 17
Angry Zawieszanie sie wlacznika biegu wstecznego ciagle swiecace wsteczne FWD

Witam

T280/100 DI FWD 2002r.

Kolejny problem z switlami wstecznymi. Wymienilem tzw wybierak do ktorego dochodza linki na skrzyni a do tego profilaktycznie wylacznik wstecznego. Po 3 miesiacach czyli okolo 4000km zaczoly zawieszac sie wsteczne wiec dwa razy wrzucanie i wyrzucanie swiatla galsy, a potem juz zawiesily sie na stale.Pojechalem do ASO gdzie kupilem wlacznik(34€) oczywiscie auto caly dzien na warsztacie poczym stwierdzono co im powiedzialem zawieszajacy wyloncznik.Okazalo sie ze nie maja na stanie i musialem przyjechac za tydzien. Kolejny stracony dzien auto stalo w ASO 6 godzin . Kolejne 5000km tym razem i zaczyna dziac sie to samo. Niechce jechac do ASO bo bede z dniowka lub dwoma w plecy a panowie nie pracuja tu w soboty. Mam stary wlacznik czy jest jakis patent zeby go naprawic ewentualnie przerobic?


Uadło mi sie wyciagnac z wyloncznika 4 metalowe piny ktore loncza obudowe , w srodku jest sprezynka oraz maly talezyk ktory odpowiada za zalanczanie swiatel. Moja uwage przykula sprezyna . Probowalem ja rozciagnac ale po zlozeniu sprezyna sie odksztalcala wiec ja wymienilem na twardsza (od dlugopisu) Jakie sa efekty niewiem bo padla bateria w mierniku i nie jestem w mstnie sprawdzic zwarcia , mysle ze efekt bedzie dobry. Napisze niebawem

Test wlacznika przeszedl pozytywnie czyli w zawieszonym wlaczniku wymieniamy sprezynke i czyscimy styki w srodku . Taka czynnosc przywruci wlacznik do zycia.

Prosze o zamkniecie tematu


Ostatnio edytowane przez Huzar24 ; 20-03-2011 o 17:44
Huzar24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.