Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2012, 21:09   #11
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz odpowiedź co zrobić.
Jakies namiary,cena ?Jak z wymiana,czy duzo problemow ?

radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 21:12   #12
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Na allegro znajdziesz, ale widzę że wszystko chcesz mieć na tacy podane.
Coś takiego na przykład:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 14:55   #13
Maniack___1211
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Model: MOndeo
Silnik: TDDi 115
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Co do ceny, jeśli ci sie niespieszy to szukaj, może coś znajdziesz w przyzwoitej cenie ja upolowałem za 100 PLN, bo z tego co widziałem na allegro były kosmiczne ceny rzędu 200 -300 PLN.
A co do wymiany,
1 :odłączasz wszystkie właczniki na konsoli (awaryjne, podgrzewania szyb, otwieranie bagażnika) oprócz wysuwanego uchwytu na kubek on schodzi razem z konsolą),
2: Wyjmujesz radio ( potrzeny ci jest wyjmak) ( 2 druty w kształcie litery u ja zroiłem z drutu 1,5 mm) , wkładasz je w otwory w radiu i wysuwasz.
3: Odkręcasz 6 wkrętów ( śrubokręt gwiazdkowy) 2 wkręty pod przyciskami awaryjnych, i grzania szyby, kolejne 2 jak wyciagniesz radio to we wnęce po obu stronach po jednym, i 2 ostatnie u dołu konsoli po zdjęciu plastiku lewarkka zmiany biegów ( pociag no góry jest na zatrzaskach); póżniej ciągniesz cała konsolę razem z climatronikiem i z kratkami nawiewu. ( kratki nawiewów trzymaja sie na zatrzaskach.
4: Od klimatronica odpinasz 2 kostki ( te kostki mają takie wajchy które należy przesunąć wzdłuż kostki i sama ci sie wypnie) .
5. Odkręcasz klimatronic ( mocowany jest na 4 wkrętach ). I pożniej skaładasz., mi to zajęło ok 1,5 h, robiłem to pierwszy raz tak więc i tak dobry wynik.

Ostatnio edytowane przez Maniack___1211 ; 18-01-2012 o 14:57
Maniack___1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 15:26   #14
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Cytat:
Napisał Maniack___1211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do ceny, jeśli ci sie niespieszy to szukaj, może coś znajdziesz w przyzwoitej cenie ja upolowałem za 100 PLN, bo z tego co widziałem na allegro były kosmiczne ceny rzędu 200 -300 PLN.
A co do wymiany,
1 :odłączasz wszystkie właczniki na konsoli (awaryjne, podgrzewania szyb, otwieranie bagażnika) oprócz wysuwanego uchwytu na kubek on schodzi razem z konsolą),
2: Wyjmujesz radio ( potrzeny ci jest wyjmak) ( 2 druty w kształcie litery u ja zroiłem z drutu 1,5 mm) , wkładasz je w otwory w radiu i wysuwasz.
3: Odkręcasz 6 wkrętów ( śrubokręt gwiazdkowy) 2 wkręty pod przyciskami awaryjnych, i grzania szyby, kolejne 2 jak wyciagniesz radio to we wnęce po obu stronach po jednym, i 2 ostatnie u dołu konsoli po zdjęciu plastiku lewarkka zmiany biegów ( pociag no góry jest na zatrzaskach); póżniej ciągniesz cała konsolę razem z climatronikiem i z kratkami nawiewu. ( kratki nawiewów trzymaja sie na zatrzaskach.
4: Od klimatronica odpinasz 2 kostki ( te kostki mają takie wajchy które należy przesunąć wzdłuż kostki i sama ci sie wypnie) .
5. Odkręcasz klimatronic ( mocowany jest na 4 wkrętach ). I pożniej skaładasz., mi to zajęło ok 1,5 h, robiłem to pierwszy raz tak więc i tak dobry wynik.

Nie boje sie wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Znalazłem za 120 z wysyłka ten z zolta ikonka,czekam na potwerdzenie ceny i zamawiam,potem wymiana.
Jak cos dam znac.
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2012, 20:27   #15
puniu01
ford::advanced
 
Avatar puniu01
 
Zarejestrowany: 26-10-2011
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo MKIII pakiet RS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 215
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Ja mam podobny problem ale z manualem, caly czas dmucha cieple powietrze bez wzgledu czy dam na zimne czy cieple. Wnioskuje ze u mnie tez wymiana panela? Ajeszcze takie pytanko. Wiem ze na forum troche tego jest, ale mianowicie klimatronica. Co potrzebuje zebym mogl zmienic na takowy. Napewno czujnik temp. wew i co dalej? duzo jest z tym roboty? ktos to juz przerabial? Mam mondeo w pakiecie ST, czarna skora itd a tu manualna klima;p sami przyznacie ze nie za fajnie
puniu01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2012, 11:59   #16
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

U mnie pomogła wymiana panela na ten z żółtą ikonkąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 17:45   #17
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Panel wymieniony,czas okolo 1 godz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak jak mowiliscie reg. temp. działa plynnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tylko jeszcze takie pytaie,mianowicie jesli auto jest juz calkowicie nagrzane [ kreska w pionie ] to jak ustawie temp. na np 25-wieje cieple i od razu dam na LO momentalnie zaczyna wiac calkiem zimne.Jesli natomiast z pozycji LO podwyzszam na np 25 to strasznie wolno wzrasta temp. w nawiewach.I jeszcze jedno,gdy sie bawilem ustawieniami temp. w celu sprawdzenia dzialania,zauwazylem,ze gdy z ustawienia HI zmniejszam na np 21 to temp. jest praktycznie taka sama.Nie odczulem praktycznie zadnej wiekszej roznicy,jesli zjade na LO od azu zimne.........Czy to tak ma byc przy panelu z zolta ikonka ?Jak to sie ma w praktyce u Was ?
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 19:25   #18
mike51
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-08-2011
Skąd: śląsk
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Witam!!! mam problem tego typu!!! posiadam MK3 2,0 tdci 2004 rok.Zakupiłem w sierpniu zeszłego roku!jadąc tym autem ok 200 km(dystans) przy średniej prędkości 80-100 km przy ok 19 stopni (+)na zewnątrz wskazówka leżała na 60 stopni.Przy ostrzejszej jeździe nieco się podniosła a za moment to samo,ale nic jak to latem :"poco mi ogrzewanie"!!! Problem zaczął się zimą tzn.przy nawet 4 st.+w aucie nawet wskazówka nie drgnęła na moment,ogrzewanie co najmniej znikome po przejechaniu nawet 35km.Teraz gdy mrozy przyszły do -20 st. dało mi to ostro w kosc i postanowiłem cos z tym zrobic!dzzis wymieniłem DUŻY termostat,miało byc OK a tu to samo!!!po przejechaniu 40 km temp. nie drgnęła można by rzec, moze na moment przy obr.2,5 tyś i 110 km/h a potem to samo!!!Moja prośba Wielka-proszę jak temu zaradzic co zrobic oby tem. i ogrzewanie było jak się należy!Dziękuję serdecznie
mike51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 20:11   #19
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

A mały termostat wymieniałeś?
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 15:01   #20
mike51
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-08-2011
Skąd: śląsk
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wariujące ogrzewanie

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mały termostat wymieniałeś?
Własnie że nie wymieniałem małego termostatu,i nie wiem czy warto!!!ale skoro tak piszesz to moze warto jeszcze jego wymienic!!! Twierdzisz ze to powinno pomóc??? pozdrawiam
mike51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.