Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2015, 18:41   #21
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Cytat:
Napisał NX-A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do mocnego katowania rzadki olej jest bardzo dobry, ale np. na długie trasy ze stałą prędkością nie powinno się przesadzać z tym parametrem.
Chyba chodziło o lepkość, bo jeżeli chodzi o gęstość to oleje różnią się nią nie więcej jak 3-5%. Natomiast wyższa lepkość jest lepsza do katowania, np oleje Millers Motorsport. Katowane silniki muszą mieć wysoki HTHS.
Cytat:
Napisał NX-A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie nie jestem przeciwny Castrolowi, ale irytuje mnie nabijanie ludzi w butelkę, jaką ta firma uskutecznia.
Mam podobne zdanie. Dodam jeszcze że za Castrolem poszło chyba 95% firm olejowych.

Dla Ciebie istnieje tylko Millers i Motul... hmmm. Można mieć takie odczucie, bo Motula można spotkać na półkach w sklepach, a Millers jest coraz popularniejszy, ale nie zapominajmy o takich markach jak AMSoil, Quaker State, Pennzoil, Fuchs. Wielu z nich nie ma na polskim rynku, inne trzeba sprowadzać z niemcowni, a np. Pennzoil nie robi "europejskich" olejów, ale jakościowo biją na łeb oleje pseudosyntetyki.

jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 15:13   #22
NX-A
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,5 T5 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Masz rację, że jest masa oliwek, które są znacznie lepsze, niż wymienione przeze mnie. Kiedyś miałem fajny test (prospekt w .pdf) m.in. w ogóle mi nie znanych oleji, gdzie była próba ścieralności wałeczków smarowanych różnymi olejami. Super test, bo pokazuje potencjał oleju w tarciu mieszanym.
Właśnie dostępność oleju jest dla mnie kluczowa. Niestety moje cudo podpija sobie oliwkę regularnie, więc stosowanie czegoś niepopularnego mija się dla mnie z celem. Nawet Motula w wersji X-max stosunkowo nie tak prosto dorwać i polegam na sprawdzonych punktach, bo nie każdy sklep mi go chciał sprowadzić.

Lepkość jest tożsama z gęstością oleju, ale muszę zastrzec, że nie chodzi mi tutaj o pojęcie fizyczne masa/objętość, tylko o konsystencję. Wiadomo, że olej bardziej lepki płynie "grubszą strugą" i wolniej. Tutaj niestety się z Tobą nie zgodzę, że np. 0W40 jest tak samo gęsty/lepki jak 0W30. W 100 stopniach C różnica jest na poziomie ok. 25%, w 40 stopniach jest to rząd ok. 30%.

Cytat:
Katowane silniki muszą mieć wysoki HTHS.
To się zgadza. HTHS dokładniej to jest trwałość na przerwanie filmu olejowego. Parametr ten nie tyle specyfikuje wyższą lepkość, co zachowanie jej na bardzo wysokim poziomie w bardzo wysokich temperaturach. Dlatego w katowanych autach HTHS na poziomie >3,5 mPa.s. Standadowe oleje posiadają przeważnie HTHS między 2,9-3,5mPa.s.

Wracając do Castrola, to pomyliłem się z tym FST. FST to nie skrót od Full Sytnhetic Technology, tylko Fluid Strenght Technology. Do tego wszystkie Castrole o parametach 5W wzwyż są hydrokrakami. Dopiero 0W są prawdziwymi syntetykami.

Ostatnio edytowane przez NX-A ; 31-01-2015 o 15:17
NX-A jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 15:32   #23
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Cytat:
Napisał NX-A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepkość jest tożsama z gęstością oleju, ale muszę zastrzec, że nie chodzi mi tutaj o pojęcie fizyczne masa/objętość, tylko o konsystencję. Wiadomo, że olej bardziej lepki płynie "grubszą strugą" i wolniej. Tutaj niestety się z Tobą nie zgodzę, że np. 0W40 jest tak samo gęsty/lepki jak 0W30. W 100 stopniach C różnica jest na poziomie ok. 25%, w 40 stopniach jest to rząd ok. 30%.
Nie jest tożsama. Na lepkość potocznie mówi się gęstość (bo np. tak jak piszesz że coś się wolniej wylewa), a z fizycznego punktu widzenia to co innego. Fizyczna gęstość (masa/objętość) olejów waha się w granicach +- 5% 0,850.
A co do lepkości jest dokładnie tak jak piszesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2015, 16:55   #24
NX-A
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,5 T5 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

W sumie, to masz racje. Gęstość, to nie konsystencja. Ludzie (w tym i często ja) mylnie używają tego pojęcia.
NX-A jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2015, 08:17   #25
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Cytat:
Napisał NX-A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Millers, podobnie jak Motul, to najwyższa półka w olejach "codziennego użytku". Do ścierwa, jakim jest Castrol nie ma co nawet go porównywać.


Millers ostatnio postawił bardzo mocny nacisk na rozpowszechnianie się w Europie. Żaden olej Millers'a nie jest rozlewany w Polsce wg danych specyfikacji, tak, jak to robi masa innych producentów. Millers bardzo posiada bardzo mocny rynek wśród aut rajdowych, w tym WRC. Motul to podona półka, co Millers. W zasadzie jak dla mnie, istnieją tylko te dwa oleje. Reszta to low-cost'owe smarowidła. Owszem, na takim Mobilu przejeździsz trochę km, ale między czasie awaria np. turbosprężarki jest znacznie bardziej prawdopodobna.
Skoro Millers jest taki super i stawia na rozpoznawalność to dlaczego nie publikuje pełnych danych o swoich olejach (NOACK,HTHS,CCS)? A jeśli komuś wścipskiemu udostępni to zabrania sie dzielić dalej?
Amsoil jakoś nie ma z tym problemu choć znów pisze, ze baza nie jest najważniejsza.
Macie jakieś teorie spiskowe wyznawcy Millersa?
wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2015, 18:06   #26
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Cytat:
Napisał wojtoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Macie jakieś teorie spiskowe wyznawcy Millersa?
Nie... na Millersie świat się nie kończy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (na Castrolu też hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Gdzieś w dziale S-maxa i Mondeo są świeże tematy o dobrych syntetykach grupy 4.
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 13:51   #27
NX-A
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,5 T5 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Wojtoo, a podaj mi dlaczego Millers miałby nie być taki super i skąd wiesz, że nie publikuje swoich danych, a przede wszystkim o jakie dane Ci chodzi? Jeśli nawet tego nie robi, to cel dla mnie jest oczywisty. Podobnie, jak WD-40, który z tego samego powodu nie jest opatentowany. Z tymi teoriami spiskowymi to Cię poniosło, bo nie wiem w czym tutaj ma tkwić podejrzewany przez Ciebie spisek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No dobra, może przesadziłem, że istnieją dla mnie tylko Millers i Motul. Są też bardzo dobre oleje innych marek, jednak za mało danych na ich temat znalazłem, stąd moje stwierdzenie. Jedno jest pewne - jest bardzo dużo parametrów, które mogą być potencjalnie najlepsze dla danego typu zastosowania.

Dla zainteresowanych znalazłem ciekawy test:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oleje BMW wypadły mega słabo. Podobnie, jak aralowski wynalazek. Ciekawa sprawa, bo kolby były podgrzewane tylko do 400'C, a w takiej turbosprężarce diesla obudowy grzeją się do 800'C, a w benzyniakach do ponad 1100'C.
Zaskakujące też, że jeden z oleji Castrola wypadł wyjątkowo dobrze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podobnie, jak Fuchs i Total. Kwestia teraz jak sobie radzą z innymi parametrami.

Ostatnio edytowane przez NX-A ; 24-03-2015 o 13:55
NX-A jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 17:31   #28
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Mam pytanie, ile tys km robicie na millersie/motulu?
Czy nie lepiej zalać "fordowskiego" castrola czyli Motorcraft A5 5w30 XR SYNTH za 105zł/5litrów i wymienić go po 10 tys km? W czym on będzie gorszy od Millersa po 20 tys km?
Ja wymieniam co 10 tys Motorcrafta.
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 17:35   #29
przemas10m
ford::average
 
Avatar przemas10m
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: Łask
Model: Subaru Forester
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 51
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

a zalewa ktoś shella? wg mnie shell ma bardzo dobre oleje, od kilku lat je leje i wszystko jest OK, po za tym chyba kazdy z wymienionych olei bedzie dobry jesli bedzie wymieniany co 15tkm badz co rok
przemas10m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2015, 17:40   #30
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Najlepsze jest to, ze większość z was jeździ autami używanymi, które były "oczywiście serwisowane" a tam lali tylko formule i to pewnie przez +/- 160kkm.

Ale kto bogatemu zabroni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.