Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2021, 05:40   #71
mmsec
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-10-2021
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pompa paliwa , Odpowietrzenie zbiornika paliwa ,Brak wolnych obrotów

Witam, wiem że temat stary ale czy ktoś miał ten sam problem w silniku 2.5.?
U mnie nie ma objawów ale świeci się check.

Proszę o pomoc bo chciałbym uniknąć objawów jak u kolegów.

mmsec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2022, 12:32   #72
Hubercior
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 26-10-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: EVAP i zaczynające się awarie tego systemu

Koledzy wczoraj (nie było to po tankowaniu) zapalił mi się check. (Ford Fusion 2016 2.0 EB USA)

W ABSCAR zdiagnozowali kod błędu P1450 "Brak możliwości odprowadzenia podciśnienia zbiornika paliwa"
I powiedzieli, że do wymiany zawór/czujnik który znajduje się na przewodach paliwowych cena z montażem 600PLN lub650 nie pamiętam dokładnie. Ponoć to częsta awaria w samochodach z USA. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ile kosztuje taki czujnik i czy jest on tak drogi czy to koszty robocizny w ABSCAR jest wysoki ? Ciężko to wymienić ? Ktoś z Warszawy z Forum ogarnia ten temat ?

Ktoś z forum tutaj podał link to części [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i z tego co widzę jest to cały układ tj. przewody + zawór.
Zastanawiam się czy w ABSCAR wymienią mi całość tj. jak na powyższym linku czy tylko sam czujnik ? Czy to może być powodowane przez jakąś nieszczelność ? Czy po prostu jest podciśnienie i czujnik stanął i nie wyrównuje ciśnienia, które generuje pompa paliwa gdy pobiera paliwo i wtedy wywala check ? Dobrze rozumuję ?

Tu koleś pokazuje jak sprawdzić uszkodzony czujnik
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zastanawiam się czy nie chcą mnie zrobić w konia i naciągnąć na kasę. I po wymianie czujnika okaże się, że błąd powróci. Ktoś z Forum ogarnąłby mi ten temat (Warszawa najlepiej Białołeka lub Targówek ? )


Generlanie samochód działa bez problemu odpala przyśpiesza itp. Gdyby nie kontrolka check którą już skasowali nie wiedziałbym że coś takiego jest.
Hubercior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2022, 12:53   #73
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: EVAP i zaczynające się awarie tego systemu

Cytat:
Napisał Hubercior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Zastanawiam się....
W wątku jest DOKŁADNIE WSZYSTKO! "Czy często awaria", "gdzie kupić zawór", "po ile", "jak naprawić"...

Może by tak Kolega zechciał te (jedyne) 5 stron przeczytać sobie???
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 09:31   #74
Hubercior
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 26-10-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: EVAP i zaczynające się awarie tego systemu

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wątku jest DOKŁADNIE WSZYSTKO! "Czy często awaria", "gdzie kupić zawór", "po ile", "jak naprawić"...

Może by tak Kolega zechciał te (jedyne) 5 stron przeczytać sobie???
Nie jestem mechanikiem więc nie znam się na tym i wolę nie grzebać samemu. Dlatego pytam czy ktoś na forum z Warszawy by mi to ogarnął ? Twoja odpowiedź Tedi_k nic nie wniosła przynajmniej dla mnie.

Bump:
Cytat:
Napisał ssebaa25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dostawa w niecałe 2 tygodnie. Potwierdzam prosta wymiana. Podgrzałem opalarką i zszedł wężyk. Dałem ten sam przewód bez opasek. Auto jeździ, jeszcze nie tankowałem więc nie wiem czy coś pomogła wymiana (auto nie chciało odpalać po tankowaniu). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego podesłałbyś zdjęcia jak to wyglądało i wygląda po wymianie zaworu. Interesują mnie miejsca połączenia czy tam w oryginale były jakieś cybanty albo plastikowe zaciski by było to szczelne ? Czy oryginalne węże trzeba przycinać czy pozostawia się je i tylko wyjmuje i wkłada nowy zawór?
Uszczelniałeś to jakoś ?
Hubercior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2022, 16:51   #75
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,325
Domyślnie Odp: EVAP i zaczynające się awarie tego systemu

Skoro nie jesteś mechanikiem i nie chce ci się czytać to zapłać te 600, 650 zł i nie zaśmiecaj tematu
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2022, 07:11   #76
Hubercior
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 26-10-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: EVAP i zaczynające się awarie tego systemu

Ma ktoś z forum do sprzedania zawór par paliwa do fusion 2.0 EB 2016r.??
Hubercior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2022, 18:45   #77
balagan998
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-02-2020
Skąd: Marki
Model: Ford Tourneo Connect
Silnik: 2.0
Rocznik: 2023
Postów: 23
Domyślnie Odp: EVAP i zaczynające się awarie tego systemu

Witam. Czy ktoś z kolegów mógłby mi podpowiedzieć jaka powinna być rezystancja tego elektrozaworu bo u mnie na mierniku wychodzi od 12 nawet do 150 omów. Nie wiem czy zawór walnięty czy nie. Dodam że obroty delikatnie wariują czasem i silnikiem troszkę trzęsie. Mam Transita Connecta 2.5 (USA). Inne tematy wykluczone i zatrzymałem się na tym zaworku.
balagan998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2023, 20:53   #78
defektpl
ford::average
 
Avatar defektpl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-02-2018
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 97
Domyślnie Odp: EVAP i zaczynające się awarie tego systemu

Hej, mam błąd błąd P0446 w Fordzie Escape 2018r. Mam dwa takie samochody więc mogłem pozamieniać z jednego do drugiego czujnik z pod maski, czujnik z tyłu samochodu przy filtrze węglowym, oraz ten elektrozawór na filtrze węglowej. Błąd nadal jest. Odłączając wtyczkę przy filtrze węglowym w samochodzie bez błędu ukazuje się ten sam co w samochodzie diagnozowanym błąd P0446. Zastanawiam czy kupić filtr węglowy ale nie mam pewności czy na pewno on jest wadliwy.
W chu...roboty by go wyjąć bo napęd 4x4.
Macie może jakieś pomysły? Ewentualnie możecie polecić jakiś dobry warsztat w okolicach Warszawy lub osobę która zdiagnozowałaby tą usterkę i usunęła przyczynę?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez defektpl ; 02-07-2023 o 21:12
defektpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2023, 05:55   #79
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: EVAP i zaczynające się awarie tego systemu

Czujnik sprawdzasz komputerem. Jedna osoba dmucha sprężarką przez korek wlewu druga obserwuje wskazania.
Następnie sprawdzasz czy rurki pod autem nie są uszkodzone od np wideł.
Na koniec zawór.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2023, 22:03   #80
defektpl
ford::average
 
Avatar defektpl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-02-2018
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 97
Domyślnie Odp: EVAP i zaczynające się awarie tego systemu

Jest ktoś z Warszawy lub okolic kto wyprogramuje EVAP z Escape 2018 tak by błąd P0446 się nie pokazywał i check zniknął ?
Wszystko sprawdzone i nie mogę się pozbyć tego błędu w standardowy sposób.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez defektpl ; 05-08-2023 o 22:18
defektpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.