Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2015, 12:20   #1
eMKa
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-11-2015
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 20
Post Koło pasowe. Aż tyle z tym roboty?!

Witam serdecznie.

Jako iż to mój pierwszy temat/post zacznę od przywitania się z Wami. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam na imię Kamil, jestem nieSZCZĘŚLIWYM posiadaczem Forda Mondeo MK3 2.0 TDCi 115 KM (6 biegów) 2006r. z filtrem FAP/DPF od niespełna dwóch miesięcy.

W przeciągu trzech tygodni zostało w nim wymienione:
- Sprzęgło oraz dwumasa (NOWE)
- Zawór EGR (Regenerowany) [FAP/DPF wycięty przez poprzedniego właściciela]
- Uszczelniacze w skrzyni biegów
- Wtryski (Regenerowane)
- Pompa wtryskowa (Regenerowana) + Filtry etc.
oraz zostało tam wsadzone nowe koło pasowe (Zestaw)

Ale do rzeczy...
Po zamontowaniu zestawu koła pasowego mechanik stwierdził że chodzi to za głośno i tak nie powinno. Auto od tego czasu przejechało kilkadziesiąt kilometrów (Znajduję się u mechanika) i jest pod dalszą obserwacją. Nie towarzyszą temu żadne wibrację ani metaliczne dźwięki, stukoty.

Z różnych osobnych tematów/postów dowiedziałem się, że z kołem pasowym nie ma kolorowo i wręcz ciężko o kupno dobrego zestawu po którym będę mógł spokojnie jeździć bez uciążliwych dodatkowych dźwięków.
Lecz miałem problem z uzyskaniem jednoznacznej odpowiedzi.

Zestaw zamawiałem na szybko nie zagłębiając się w temat kół pasowych do ów modelu i widzę że zemści to się na mnie.

Posiadam dwuletnią gwarancję na ów zestaw i w razie potrzeby oddam go do reklamacji lecz czy wymiana na nowy z tej samej firmy zestaw może załatwić problem?

Jakiej firmy naprawdę dobry jest Napinacz oraz Koło Pasowe?

Tutaj link do mojego zestawu: (Nie linczujcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

PS. Myślałem że koło pasowe będzie najmniejszym problemem, zamiennik powinien załatwić robotę lecz teraz zaczynam mieć obawy że może być z tym mnóstwo problemu aby chodziło to tak jak powinno.

Dodam tylko że w Polsce jestem 8 dni w miesiącu ze względu na rodzaj pracy i ciężko dokładnie zagłębić mi się w temat, dlatego byłbym wdzięczny za konkrety.

Z góry dziękuję i przepraszam za niewiedzę.


Ostatnio edytowane przez eMKa ; 30-11-2015 o 12:54 Powód: Niedociągnięcia
eMKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.