Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2013, 05:55   #191
zbyszek99
ford::average
 
Avatar zbyszek99
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Dolnośląskie, Ziębice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 kucy
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

A ja mam pytanie na temat łożysk koła przód.
Czy to jest dużo roboty je wymienić? Czy bawić się samemu czy oddać do mechanika. Parę lat temu wymieniłem tył a teraz mnie dopadła dziura i nie dało jej ominąć, wynik jest taki że szumi lewy przód. W Lutym wpadłem a szumi od dwóch miesięcy a przed urlopem muszę to zrobić.
Wymieniając u mechanika na jakie koszty można się narazić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zbyszek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2013, 12:12   #192
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Lepiej do mechanika. W dziale fotorelacje z napraw był link do filmiku jak to zrobić. Mnie to kosztowało 60zł za robociznę rok temu plus łożysko 85zł
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2013, 07:49   #193
czmirek
ford::beginner
 
Imię: mirek
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: mallorca
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Chcialem sie podzieli opinia i moim doswiadczeniem zwiazanym z warsztatem tak chwalonego p. Wojtka z Zaulka Rogozinskiego.
Do warsztatu odalem forda focusa, jak wczesniej pisalem auto gaslo i przerywalo, palila sie konrolka podgrzewania swiec zarowych.
Pierwsza diagnoza jaka uslyszalem to pompa jest ok. , polaczenia kabli ok. do wymiany sterownik pompy, to wymieniamy.
po 4 dniach telefon i pytanie o tuningowanie auta, mechanik twierdzi ze auto bylo tuningowane i trzba zmienic soft , no to zmieniaj chlopie.
nastepnie moja wizyta w warsztace i pytanie o auto, p. Wojtek twierdzil ze sterownik wymmieniony ale cos nie tego i trzeba inny sterownik ok. wymieniaj.
po tygodniu nastepna wizyta w warsztacie, probna jazda i niestety bez zmian, gasnie, szarpie, pali sie sprzezynka. Zagladam pod maske a tam jakies cuda, podobno wymieniony sterownik a zadnych sladow odkrecania srub laczenia kabli kompletnie nic nie zrobione, klamca, kombinator i oszust z tego mechanika.
Nikomu nigdy nie polece tego warsztatu, nie wiem jak tak mozna postepowac. Facet klamie prosto w oczy wymysla nestworzone historie, uwaza ie za najlepszego fachowca we wroclawiu, twierdzil ze musi poprawiac po innych mechanikach, a sam nie potrafi zdjagnozowac usterki. auto spedzilo 10 dni na warsztacie bez zadnej proby naprawy.
Nikomu nigdy nie polece tego warsztatu.

auto odalem do sobotki regeneracja pompy, wymiana sterownika czas naprawy dwa dni przejechane 2000 km i jak na dotychczas auto jezdzi bez problemow, koszt naprawy 2700 brutto.

Ostatnio edytowane przez czmirek ; 14-07-2013 o 08:13
czmirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 18:48   #194
DEAL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Witam, potrzebuję odkręcić przednią "lotkę" w Focusie mk2 ( 2006 ).

Chodzi o tą taką czarną część pod tablicą.
Jak tutaj http://focus2.venti2.kei.pl/gfx/mk2/...cus_mk2_14.jpg

Gdzie we Wrocławiu tanio to odkręcą ? Tylko odkręcić potrzebuję i tak zostawić bo muszę zobaczyć czy wąsy od zamka mam całe. A ciągle mam wyjazdy i nie mam czasu się bawić z tym.

Z góry dzięki za pomoc.
DEAL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 21:52   #195
-adi-
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: warsztat we wrocławiu

Auto-Serwis Wiszowaty & Salamaga
Bystrzycka 26.
Kompletnie odradzam jeśli ktoś by miał zamiar coś tam robić w przyszłośći, moim problemem było kopcenie i wyciek spod któregoś wtrysku. Wymieniłem turbine w aucie + regeneracja dwóch wtryskiwaczy i uszczelnienie. 5x reklamowałem z czego za każdym razem za coś płaciłem bo się okazało że to coś innego itp itp. problem kopcenie do dziś nie ustał, z portfela wyszły mi wszystkie oszczędności jedynie wreszcie za 5tym razem odziwo nic nie cieknie. Na pewno już tam nie wróce, miałem okazje porozmawiać z innym klientem na parkingu, również niezadowolony....
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 15:41   #196
przybysh
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

W tym tygodniu dzwoniłem do Diesel Service we Wrocławiu. Zatarła się u mnie turbina. Muszę powiedzieć, że po krótkiej rozmowie z mechniakiem trochę się rozczarowałem i zastanawiam się czy tam oddać auto. Mechanik rzeczowo wyjaśnił, że wymieniają turbiny tylko na nowe. Co należy uznać za plus. Jednak gdy dowiedział się, że olej nie został wyrzucony to stwierdził, że nie trzeba będzie go wymieniać! I tutaj kieruje swoje pytanie do szanownych forumowiczów czy naprawdę można wymienić turbinę bez wymianu oleju??
Wspomniał również, że w silnikach 1.6 TDCi turbiny zacierają się bez przyczyny. Jakie są wasze doświadczenia z tym warsztatem i wymianą u nich turbin? Ewentualnie może ktoś poleci jakiś inny warsztat?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 21:13   #197
zjanusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wroclaw
Model: focus II
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 26
Smile Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał przybysh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym tygodniu dzwoniłem do Diesel Service we Wrocławiu. Zatarła się u mnie turbina. Muszę powiedzieć, że po krótkiej rozmowie z mechniakiem trochę się rozczarowałem i zastanawiam się czy tam oddać auto. Mechanik rzeczowo wyjaśnił, że wymieniają turbiny tylko na nowe. Co należy uznać za plus. Jednak gdy dowiedział się, że olej nie został wyrzucony to stwierdził, że nie trzeba będzie go wymieniać! I tutaj kieruje swoje pytanie do szanownych forumowiczów czy naprawdę można wymienić turbinę bez wymianu oleju??
Wspomniał również, że w silnikach 1.6 TDCi turbiny zacierają się bez przyczyny. Jakie są wasze doświadczenia z tym warsztatem i wymianą u nich turbin? Ewentualnie może ktoś poleci jakiś inny warsztat?
Co prawda teraz mam benzynę ale lat kilka wstecz turbo naprawiałem w dwóch miejscach :Zakład naprawy turbosprężarek ul, Legnicka 52a albo na ul.Kościelnej na Klecinie .Nieźle im to wychodziło.Co dzisiaj reprezentują nie wiem.O ile olej nie jest już młody(więcej niż pół roku) to bym go wymienił w końcu turbina nie jest tania.:-)
zjanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 10:06   #198
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Zawsze gdy oddaję turbinę do regeneracji wymieniam olej, filtr oleju i czyszczę cały układ dolotowy- w gwarancji turbiny masz też zaznaczone o konieczności wymiany oleju
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 07:47   #199
przybysh
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Zdaję sobię sprawę z wymogów jakie muszą być spełnione przy wymianie turbiny. Jeśli dobrze pamiętam dodatkowym wymogiem jest sprawdzenie czy pompa oleju podaje właściwe ciśnienie. Kiedy o to zapytałem dostałem zbytkową odpowiedź, że pompy w tych silnikach nie padają. No cóż chyba jednak poszukam innego warsztatu. Dzięki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 08:31   #200
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Samo zatarcie turbiny daje już dużo do myślenia
Sprawdzenie ciśnienia
Sprawdzenie przewodu zasilającego olej do turbiny
Sprawdzenie smoka pompy olejowej

I takie podstawowe pytania
Jaki olej masz w silniku?
Co ile zmieniasz olej??
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.