Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2009, 11:50   #1
carrotperson88
ford::beginner
 
Avatar carrotperson88
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: kalisz
Model: mondeo
Silnik: 2,0 Duratorq TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Co dalej? - Odpalanie

Witam jakies 3 miesiace temu mialem problem z odpaleniem mondeo.
Zaczeło sie od tego ze nie zazebiala sie zebatka od koła zamachowego w skutek czego powstawaly tam opiłki, mialem straszne problemy z odpalaniem swojego auta.
Wiec.. dałem do regeneracji rozrusznik, wymieniłem bendix, nowe koło zamachowe, sprzegło oraz wysprzeglik.
Jakies 3 dni temu znowu powtorzył mi sie ten sam problem Autko przestało odpalac.
Raz zaskoczy a raz nie, obawiam sie ze moze znowu powtorzyc sie to co wtedy a czesci jakie wymieniłem nie naleza do tanich
Gdy przekrecam kluczyk samochod wyje dokladnie tak jak dawniej.
Zauwazylem jednak ze gdy gwałtownie przekrecam kluczyk zebatka sie nie za zebia zas gdy bardzo powoli odpala prawie za kazdym razem
Dajcie mi prosze jakies wskazowki co dalej z tym fantem robic ?

carrotperson88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 12:52   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Co dalej? - Odpalanie

mogę dać Ci podpowiedź, jeśli się okaże że padły części które już robiłeś to powinieneś mieć na nie gwarancję... dalej już chyba będziesz wiedział co i jak, a jeśli to nie padły remontowane (wymieniane elementy) niech się wypowiedzą ludzie z podobnym problemem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 20:26   #3
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Co dalej? - Odpalanie

Chyba niemożliwe abyś w ciągu 3 m-cy zajezdził te wszystkie nowe części (chyba że byłe plastikowe ....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) )????
Chyba że ten samochód wcale nie jezdził, tylko przez 3 miechy cały czas odpalał i gasił....????
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 21:28   #4
carrotperson88
ford::beginner
 
Avatar carrotperson88
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: kalisz
Model: mondeo
Silnik: 2,0 Duratorq TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: Co dalej? - Odpalanie

Auto bylo jak najbardziej uzywane
Nie ma mozliwosci zeby te czesci sie zuzyly pozniewaz nie wykorzystuje auta w celach sluzbowych, nie prowadze transportu, dojezzdzam nim tylko do pracy i po miescie.
Czesci były z firmy LUK wiec tez nie wydaje mi sie aby byly to badziewne zamienniki
Nie mam pojecia co mozna dalej wymienic oprocz sprzegla kola zamachowego wysprzeglika bendixu i regeneracji rozrusznika, bo to chyba wszysto co zwiazane z odpalaniem a przynajmniej z zazebianiem trybow
Moze ktos ma inne sugestie ?
carrotperson88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 22:23   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Co dalej? - Odpalanie

Sprzęgiełko (tzw bendix) rozrusznika nie jest LUK-a... Albo dali ci stary, albo słaby zamiennik.
Niestety, musisz jeszcze raz wyciągnąć rozrusznik i wymienić bendix. Ale raczej w innym warsztacie.
Co do tego "wolnego" sposobu włączania - na pewno jest to twoje subiektywne odczucie, włącznik w stacyjce działa zawsze tak samo, włącza natychmiast. Lub nie działa wcale...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-12-2009 o 22:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.