Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2021, 18:50   #1
Tur3n
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-02-2021
Skąd: Opalenica
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Arrow Zakup Forda Mondeo MK5 2015

Witajcie,
jestem w trakcie poszukiwania Forda Mondeo MK5 - rocznik 2015/2016.

Znalazlem ciekawa oferte ktora bede mial okazje sprawdzic w najblizszy piatek.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

WF0EXXWPCEFM53450

Raport VIN mowi, ze byl malowany z prawej strony - wymienione przednie drzwi, tylne malowane. Wlasciciel zahaczyl o slupki parkingowe.
Zderzaki rzekomo nietkniete, niemalowane.

Do samego konca auto serwisowane w ASO.

Co mysliscie ? Na co warto zwrocic uwage ?

Pozdrawiam,
Adam

Tur3n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 21:05   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015

To, co w nim mi pasuje to silnik 2.0TDCi 180PS w połączeniu ze skrzynią "manual", co wyklucza w przyszłości ewentualne problemy ze skrzynią PowerShift, która często w tej wersji była oferowana.

To, co w nim mi nie pasuje, to naprawy blacharsko-lakiernicze, które już były z prawej strony, a na fotkach widać przytarcie drzwi i nadkola z lewej strony, które też wypadałoby zrobić. Na koniec okaże się że auto było malowane po obu stronach ....

Nie jestem pewien, czy ma pełne światła LED (Ford Dynamic Led), które akurat w tym modelu są bardzo pożądane. Trzeba by dokładnie rozkodować VIN i zweryfikowac wyposażenie.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 21:46   #3
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015

ma FDL.. nie ma pełnych i nie pełenych.. są albo soczewkowe na H7 albo Full Led.
I tu są te najlepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 22:52   #4
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ma FDL.. nie ma pełnych i nie pełenych..
pisząc o pełnych światłach LED miałem na uwadze - co chyba nietrudno się domyślić - zarówno te do jazdy dziennej, jak i reflektory główne.

Zresztą, Full Led, jak sam napisałeś, w tłumaczeniu z ang. znaczy właśnie "pełny Led"...
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 06:58   #5
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015

Niski przebieg na plus. Ale troche klepany itp.
Aku orginalny - sie spodziewaj ze moze zaraz wyzionac ducha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. (500zl zamiennik).
poprawki lakeirnicze tez z 2k cie wyniosą pewno w totalu z polerką itp.
W miare bogate wyposazenie - plus.
Jesli na przegladzie przed kupnem (zawiecha, hamulce, brak wyciekow, itp) nie wyjdzie nic,
To warty uwagi ze wzgledu na przebieg.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 07:34   #6
Tur3n
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-02-2021
Skąd: Opalenica
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015

Cześć Panowie,
o ile nikt go nie sprzątnie sprzed nosa to w piątek podjadę i zobaczę co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mogę mieć tylko nadzieję, że jedyne większe poprawki lakiernicze to te z lewej strony.
Co do prawej - mam nadzieję, że tam wszystko wygląda ok.

Próbowałem rozkodować VIN przypisany do tego auta - żaden dekoder lub płatny autodna nie wyrzucił jakiejkowiel listy z wyposażeniem. Dziwne ?

Obawiam się najbardziej tego, że wizualnie będzie coś nie halo - aczkolwiek mogę się mylić.
Technicznie.. POWINNO.. być ok.

Niestety, ale w okolicy mam mało ogłoszen w hatchbacku pomiędzy 2015 - 2016 do kwoty 50 tys.
Jest sporo Mondeo z małym wyświetlaczem na środku (dla mnie wygląda to komicznie) lub auta sprowadzone przez handlarzy..
Tur3n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 07:50   #7
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To, co w nim mi nie pasuje, to naprawy blacharsko-lakiernicze,
a to już dyskwalifikuje prawie 6letni samochód że miał naprawę bl-lak? Jeśli rzeczywiście miał tylko drzwi wymienione, drugie naprawione i błotnik przedni cieniowany (technologicznie) i ma to udokumentowane to nie ma co się bać.



Cytat:
poprawki lakeirnicze tez z 2k cie wyniosą pewno w totalu z polerką itp.
2k za zrobienie przetarcia na drzwiach tylnych i błotniku? przesada i to gruba, sprawny lakiernik zrobi tam wyprawki za parę stów i na czarnym nie będzie widać odcieni. A części które były lakierowane zawsze później są polerowane (w cenie).
Ramki bemo to pewnie tam kupiony i serwisowany to podjechać do nich ze sprzedawcą i niech Ci dadzą całą jego historię wraz z naprawami bl-lak, a może sprzedawca ma też zdjęcia tych uszkodzeń.


Wg mnie ciekawe auto i nie ma co się bać tej szkody z prawej strony
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 08:05   #8
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015

Cytat:
Napisał llukass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a to już dyskwalifikuje prawie 6letni samochód że miał naprawę bl-lak? Jeśli rzeczywiście miał tylko drzwi wymienione, drugie naprawione i błotnik przedni cieniowany (technologicznie) i ma to udokumentowane to nie ma co się bać.




2k za zrobienie przetarcia na drzwiach tylnych i błotniku? przesada i to gruba, sprawny lakiernik zrobi tam wyprawki za parę stów i na czarnym nie będzie widać odcieni. A części które były lakierowane zawsze później są polerowane (w cenie).
Ramki bemo to pewnie tam kupiony i serwisowany to podjechać do nich ze sprzedawcą i niech Ci dadzą całą jego historię wraz z naprawami bl-lak, a może sprzedawca ma też zdjęcia tych uszkodzeń.


Wg mnie ciekawe auto i nie ma co się bać tej szkody z prawej strony

Powiem tak - znajac zycie to sprzedawca zapodal do informacji te najwieksze tematy do zrobienia... jakies mniejsze rzeczy wyjda przy okazji. Wiec lepiej zalozyc 2k i sie milo zaskoczyc jak wyjdzie 1500, niz odwrotnie. Btw - zaden lakiernik za pare stowek nie zrobi porzadnie takich rzeczy, chyba ze kazio ziutek w garazu... A czarny w brew pozorom jest ciezki do blacharki (tak samo jak silver).
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 10:01   #9
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015

Cytat:
Btw - zaden lakiernik za pare stowek nie zrobi porzadnie takich rzeczy, chyba ze kazio ziutek w garazu... A czarny w brew pozorom jest ciezki do blacharki (tak samo jak silver).
Jest to do zrobienia wyprawkowo chyba że są inne uszkodzenia na tych elementach i trzeba wtedy całe przelecieć, a najlepiej na "ostro" robi się na czarnym na którym łatwo zgubić przejścia, ale zgadza się, że srebrny czy inny metalik jest ciężki do lakierowania na ostro i wiem co mówię, gorsze jest np biała perła a najgorsze są lakiery 3warstwowe.
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2021, 12:17   #10
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Zakup Forda Mondeo MK5 2015

Cytat:
Napisał Tur3n Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety, ale w okolicy mam mało ogłoszen w hatchbacku pomiędzy 2015 - 2016 do kwoty 50 tys.
szczerze mówiąc, 5,6-letnie Mondeo w dobrej wersji i z niedużym nalotem do 50 k zł to byłaby prawdziwa okazja, a ja w okazje nie wierzę. Coś mi się wydaje, że chyba zbyt optymistycznie założyłeś sobie wymagania, bo dobre sztuki kosztują więcej ...
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.