Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2010, 09:23   #31
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Podobno TDDI mają niezniszczalne wtryski - więc pewno coś innego.

Proponuje sprawdzić LAMBDĘ, przewody paliwowe oraz może przy pompce pomocniczej przewodzik się przetarł - bo to auto nie ma prawa tyle Palić - mnie ciągnie 10 ale tylko jak robie 2-3km po krakowie, później 1h przerwy i znowu, ale nie przy normalnej kilkunastu-kilometrowej jeździe.
Aha w oplu (astrze f) filtr paliwa był przy baku pod autem - i raz mi skubaniec przegnił, dalej jeździłem - aż lał paliwem i jakby narzeczona nie wyczuła to bym dalej jeździł - tylko że drażniło mnie że palił +2 litry extra (filtr paliwa w oplu był w podobnym miejscu gdzie pompka pomocnicza w mondziaku)


Co do Biegów to w tym aucie zmiana bigów na większy przy 2k to samobujstwo dla DKZ. Kolega ma 2,5 tds z 97 i tam zmienia przy 1,7-1,9 a i tak pali mu w trasie 8.
Wydaje mi się że te nasze mondziaki projektowali dla młodych co lubią przycisnąć. Ja staram się przyśpieszać od 1.5 k a nie od 1.0 k więc zmieniam biegi przy 2.5 k - bo takie jest przełożenie naszych aut.

sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 10:28   #32
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał sokoleokoo2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Biegów to w tym aucie zmiana bigów na większy przy 2k to samobujstwo dla DKZ. Kolega ma 2,5 tds z 97 i tam zmienia przy 1,7-1,9 a i tak pali mu w trasie 8.
Wydaje mi się że te nasze mondziaki projektowali dla młodych co lubią przycisnąć. Ja staram się przyśpieszać od 1.5 k a nie od 1.0 k więc zmieniam biegi przy 2.5 k - bo takie jest przełożenie naszych aut.
Nie jestem mechanikiem ale wiem jedno. Każdy silnik ma moment obrotowy
w których to wartościach osiąga najefektywniej maksymalną moc. Gdy osiąga on najwyższą wartość, silnik najefektywniej przetwarza energię a samochód najlepiej przyspiesza. Zatem jeśli moment jest najwyższy przy wysokich obrotach w praktyce auto przyspieszy do wyższej prędkości, a jeśli przy niskich, będzie dynamiczne na początku, ale zostanie w tyle na długich prostych gdy liczy się prędkość maksymalna. Każdy sam musi ocenić czy będzie jeździł jak młody czy jak dziadek w kapeluszu. Mondeo nie jest autem sportowym, chyba że mówimy o ST. Kolega jeździ alfą w benzynie i narzekał że pali mu 13l. Okazało się że jeździł bardziej jak diesel'em i kręcił go na wolnych obrotach natomiast jak jeździł sportowo, grubo wychodził poza maksymalny moment obrotowy. Gdy nauczył się odpowiedni przełożenia do obrotów spalanie spadło mu do 9-10l Należy zapoznać się z parametrami silnika a można też poszukać wykresu momentu obrotowego i przeanalizować go. Silnik 130 KM 2.0 TDCI kręci już od 1800 obrotów i kończy od 3500 spełniając normy emisji spalin do 3800 przekraczając je. TDCI przy 1800 nie ma prawa telepać, natomiast TDDI przy 1900
O co chodzi przedstawia wykres zapożyczony od PabloX
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez horm ; 22-12-2010 o 10:34 Powód: doprecyzowanie wypowiedzi
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 11:02   #33
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Kolego ale przy 1,6-1,9 nie telepie tylko przy 1,0-1,500, więc jeżeli popykając sobie wkoło marketu na jedynce mam 2.0-2.1 to jak przełączę na 2-kę to obroty spadną do 1,0 - 1,1 a to już zabija DKZ więc wolę nim jechać z prędkością obrotową ok.2-2,5 niż dusić diesla na 1,0-1,3 bo na DKZ co dwa lata mnie nie stać. A jak przejadę 200 m na 1 biegu to się nic nie stanie, a spalanie wcale tak drastycznie nie podskoczy. Ale jak zacznę jeździć na 2-gim biegu pod marketem z obrotami 1,1 k - to długo się nie będę cieszył autkiem.
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 11:15   #34
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Nie opisywałem sytuacji w której należy jeździć przy 1000 ob. czy nawet 1500 ob. Pisałem o wykorzystaniu minimalnych obrotów maksymalnego momentu obrotowego do minimalnego spalania przy zachowaniu zdrowego użytkowania auta. Jeśli komuś z tu zaglądających silnik po mieście pali do 13l to albo źle dobiera przełożenia względem obrotów, ma zacięcie do sportów motorowych, lub po prostu ma coś nie tak z silnikiem. Do pracy mam jakieś 9 km i nawet w mroźne dni nie spaliłem więcej jak 10l. Latem zaś mam około 6,7 do 7,6 przy podróżach do pracy. Pali więc jak najbardziej normalnie. Nie wiem jak MĄKA jeździ więc może się wypowie w temacie to porównamy.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 11:52   #35
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Więc zostawmy może to przełożenie skrzyni - bo spalanie w trasie 10 l to jest sporo.

Ja obstaje przy Lambdzie lub przetarciu się jakiegoś przewodu paliwowego i delikatne kapanie podczas jazdy. A możne po prostu katalizator i wydech trup więc dlatego.
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 12:01   #36
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Nie pisał że mu dymi albo cieknie coś z układu. Podłączyć auto pod komputer. Jeśli będzie wszystko ok to wydaje mi się że raczej kolega przesiadł się właśnie z benzyniaka. Przypomnę że gdy kupiłem swojego to spalał mi że hoho a może i wiency ;-)
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 14:10   #37
max889296
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

kto ma jeszcze złota myśl- czy to normalne czy coś nawala, proszę jeszcze o informacje, czy ktoś się borykał z podobnym problemem, czekam na informacje - WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA RADY.
max889296 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 14:25   #38
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Silnik 130 KM 2.0 TDCI kręci już od 1800 obrotów i kończy od 3500 spełniając normy emisji spalin do 3800 przekraczając je. TDCI przy 1800 nie ma prawa telepać, natomiast TDDI przy 1900
O co chodzi przedstawia wykres zapożyczony od PabloX
Albo spełnia emisję spalin albo nie...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 17:46   #39
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

Cytat:
Napisał horm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak MĄKA jeździ więc może się wypowie w temacie to porównamy.
jeżdzę spokojnie ale bez zamulania auta, biegi zmieniam przy ok 2400-2600 rpm, zacięcia sportowego raczej nie mam bo i charakter miasta taki ze nie ma gdzie poszaleć , ktoś zasugerował że przesiadłem się z benzyniaka i jest to prawda - z Mercedesa E200 2.0 16v 136KM ale nim tez jezdziłem spokojnia i dzisiaj moge powiedziec ze Merca bardziej traktowalem jak diesla (NISKIE OBROTY) niz Pantere jak benzynke. Wycieków z przewodów nie zauwazyłem
(bardziej mój mechanik bo osobiscie nie zaglądałem ). Jak pojade na komputer to sprawdze ta lambde a objawów typu spadek mocy , problem z odpaleniem czy glośnej pracy nie ma więc kat raczej odpada.
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 14:42   #40
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: dużo pali ( Diesel )

czy ktos ma jeszcze jakies rady w tej kwestii
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.