Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2011, 15:50   #11
michalf11
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-12-2011
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: [MK3]Stukające koło dwumasowe i problem z rozrusznikiem

Ja mam identyczny problem możecie napisać ile to bedzie kosztować ? aż 3 tys mój portfel by tego nie wytrzymał

michalf11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 16:47   #12
djmatheo
ford::average
 
Avatar djmatheo
 
Zarejestrowany: 08-10-2010
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK3 Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 112
Domyślnie Odp: [MK3]Stukające koło dwumasowe i problem z rozrusznikiem

Cytat:
Napisał michalf11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam identyczny problem możecie napisać ile to bedzie kosztować ? aż 3 tys mój portfel by tego nie wytrzymał
Moja dwumasa z LUK'a kosztowala ok 1000zl do tego wymienialem kompletne sprzeglo LUK'a za ktore zaplacilem ok 900zl + robocizna, to jest jakies 2500zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do rozrusznika to akurat ja pojezdzilem od momentu czyszczenia do wymiany dwumasy jakies 20 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
djmatheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2011, 12:42   #13
kilowat
ford::beginner
 
Imię: rav
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: W-w
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: Stukające koło dwumasowe i trudnosci z rozruchem

Caly komplet naprawczy LUKa to w zaleznosci od wersji skrzyni biegow kwota 1300 - 1600zl na allegro. Koszt wymiany ok. 400-500zl. Dodatkowo mozna przygotowac sie na wymiane uszczelniaczy ok. 150zl, bo warto zrobic od razu wszystko co wiaze sie z wyciaganiem skrzyni biegow. U mnie odbylo sie bez regeneracji rozrusznika, bo wymiane dwumasy zrobilem juz na samym poczatku objawow jej padania i nie mialem problemow z odpalaniem. Czyli w sumie zmiescilem sie w 2100zl

Ostatnio edytowane przez kilowat ; 30-12-2011 o 12:45
kilowat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 19:51   #14
mikolaj86krot
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 69
Domyślnie Odp: Stukające koło dwumasowe i trudnosci z rozruchem

Cytat:
Napisał kilowat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Caly komplet naprawczy LUKa to w zaleznosci od wersji skrzyni biegow kwota 1300 - 1600zl na allegro. Koszt wymiany ok. 400-500zl. Dodatkowo mozna przygotowac sie na wymiane uszczelniaczy ok. 150zl, bo warto zrobic od razu wszystko co wiaze sie z wyciaganiem skrzyni biegow. U mnie odbylo sie bez regeneracji rozrusznika, bo wymiane dwumasy zrobilem juz na samym poczatku objawow jej padania i nie mialem problemow z odpalaniem. Czyli w sumie zmiescilem sie w 2100zl
o co konkretnie chodz z ta wymiana oszczelniaczy...? co jest potrzebne...? gdzie to sie robi....? po co...? i jakie sa koszty....?
przygotowuje sie do wymiany koła i sprzegła na wiosne.
Pozdrawiam
mikolaj86krot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 20:35   #15
W@SP
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Stukające koło dwumasowe i trudnosci z rozruchem

W tamtym roku zimą naprawiałem rozrusznik-wymiana bendiksów.Wytrzymało do wiosny ,kiedy to wymieniłem rozrusznik.Nowy rozrusznik zawiesił się pierwszy raz dwa tygodnie temu.To zmusiło mnie do podjęcia decyzji o naprawie sprzęgła.Wymieniłem dwumasę,sprzęgło z dociskiem,wysprzęglik i łożysko półosi.Za wszystko z robocizną 2600 plus dodatkowe atrakcje o których pisałem w innym temacie.Nie ma na co czekać,tylko szukać DOBREGO mechanika!!!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2012, 11:54   #16
galux20
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: wielkopolska
Model: mk3 passeratii
Silnik: 2,2tdci 2.0tdi
Rocznik: 2005 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Stukające koło dwumasowe i trudnosci z rozruchem

wyjechałem dziś od mechanika po wymianie dwumasy i kompletnego sprzęgła
przebieg 170 tyś km
tarcza w miarę ok
łożysko wyrąbane
po wymianie silnik pięknie chodzi
i lepiej reaguję na na gaz , wcześniej było najpierw lekkie uderzenie w ułamku sekundy a dopiero poptem silnik rozpędzał auto - teraz silnik momentalnie reaguje na gaz.
galux20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2012, 16:03   #17
mikolaj86krot
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 69
Domyślnie Odp: Stukające koło dwumasowe i trudnosci z rozruchem

Cytat:
Napisał galux20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyjechałem dziś od mechanika po wymianie dwumasy i kompletnego sprzęgła
przebieg 170 tyś km
tarcza w miarę ok
łożysko wyrąbane
po wymianie silnik pięknie chodzi
i lepiej reaguję na na gaz , wcześniej było najpierw lekkie uderzenie w ułamku sekundy a dopiero poptem silnik rozpędzał auto - teraz silnik momentalnie reaguje na gaz.
Jak u Ciebie wyszło z kosztami...? Gdzie kupowałes towar....?
Robiłes cos z tym uszczelnianiem...?
mikolaj86krot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 07:32   #18
galux20
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: wielkopolska
Model: mk3 passeratii
Silnik: 2,2tdci 2.0tdi
Rocznik: 2005 2016
Postów: 191
Domyślnie Odp: Stukające koło dwumasowe i trudnosci z rozruchem

robocizna 600zł
materiał to chyba 3000zł
cos tam uszczelniali
galux20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 22:13   #19
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Question Odp: Stukające koło dwumasowe i trudnosci z rozruchem

tzn ze u mnie nei jest jeszcze zle i polatam sobie jeszcze troche?
opis ponizej-skopiowany z tematu jaki wczoraj załozyłem ale...został zamkniety, dlatego info które mnie interesuje postarm sie uzyskac przy okazji tego tamatu:

aaa jeszcze jedno -problemów z odpalenie auta nie mam ,anwet jak -20 byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


ile mniej wiecej przy spokojnej jezdize trwa dobijanie dwumasa w tddi 115km?

pytam bo od 1,5 roku słyszę od mojego mechanika ze bede miał dwumas i sprzegło do wymiany.
zgadzam sie z nim bo wiem ze keidys wymienic bede musiał, zwłaszcza ze autko ma 216tys na blacie.

i tu moje pytanie-ile mniej wiecej ten preoces"padania" trwa i jakie s ajego kolejne etapy-czego kiedy sie moge spodziewać?

z rok-połotora temu podczas gaszenia-tzn tuz po zgaszeniu było słychac specyficzny dziwiek-ponoc to wąłsnie dwumas gdzie stam przelatywał

teraz od ok gdrudnia -stycznia tego dzwieku nie słysze-mzoe czasem, ale za to jak wciskam sprzegło słysze taki łaskot,popiskiwanie(domyslam sie ze to łozysko oporowe)daje znac o sobielale ile to mzoe tak sobie popiskiwac "bezstresowo"?

plus czego teraz moge sie spodziewac jako kolejnego etapu pogarszjacej sie kondycji sprzegła i dwumasa?

aaaa jak rano wyjezdzam z parkingu ,mam po drodze próg zwalniajacy i jak czasem za szybko wrzuce dwójkę-a wruzcam ja niemal jak w busie, zaraz po ruszeniu, i auto ma za małe obroty, to czasem sie tak zdarza ze po zmianie na 2ke pedał sprzegła wolno odbija i zostaj w połowie "drogi"w podłodze-nie mylic ze sie sprzegło slizga-po prostu jak by sie "kleiło" do podłogi w połowie drogi odbijania i musze je noga podnieść "manulanie"
wrecz mam takie wrazenie z e jak by auto nie miało siły, cisnienia go "odbic" bo właśnie za wolno jade-dławie go ciutak? i mam z amałe obroty silnik-przy jezdize bardziej dynamicznej z wyzszymi obrotami nie ma tego problemu z odbijaniem pedału

czy mzoe jednak sie myle i to kolejny etap padnai sprzegiełka?


slizgac si enei sligza, nie ejczy jedynie to łozysko po wcisnieciu popiskuje,bardzooooo zcesto ale sa i chwile ze jest cisza...

no generalnie to ten moj motor chodzi głosno,wiele osób mowi ze za głosno ale nie wiem czy to wąłsnie ta dwumasa rozwalaja się robi taki hałas czy mam cos gdzies rozusniet i stad haąłs...



pytam szcezrze opisujac co i jak, bo nie wiem czy mage sobie planować drozsze wakacje, czy jednak musze odłozyc kase na sprzegło kompletne jescze przed wakacjami?

jak w ogole to sprzegło pada z dwumasem to co sie potem dizeje, w czym przeszkadza co uniemozliwia i jak to przebiega?



prosze o opinie poparte doswiadczeniem
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi

Ostatnio edytowane przez adi ; 14-03-2012 o 22:18
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2012, 08:02   #20
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Stukające koło dwumasowe i trudnosci z rozruchem

Cytat:
jak w ogole to sprzegło pada z dwumasem to co sie potem dizeje
nikt dokładnie nie odpowie bo są różne objawy w zależności od tego co pierwsze się psuje. jednak jeśli pedał sprzęgła już niedomaga to z zasadzie w każdej chwili spodziewaj się problemów. w każdym razie na 90% będziesz to robił przed wakacjami.
najczęściej pada wysprzęglik i koło dwumasowe ale trzeba dla spokoju zrobić całość z dociskiem i tarczą sprzęgła a cały komplet kosztuje niewiele więcej niż gdybyś kupował oddzielnie tylko koło dwumasowe i wysprzęglik
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.