Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2010, 16:38   #1
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie cykliczny, dziwny hałas w kabinie

Witam serdecznie,

przyznam że przeleciałem szukajkę i nie znalazłem nic co mogłoby naprowadzić mnie na mój problem.

Mianowicie, niemalże od początku większych mrozów, tj od ponad miesiąca mam dziwny problem przyczyny którego nie mogę zlokalizować.
Po uruchomieniu auta pracuje on całkowicie normalnie, jednak już po przejechaniu pewnego dystansu, zazwyczaj jak auto sie nagrzeje w momencie pracy silnika na najnizszych obrotach (postoj, na bez gazu - na luzie, czasami wysprzęglenie) z okolic deski rozdzielczej, bardziej chyba nawet strony pasażera załącza się dziwny hałas (jakby obcieranie czegoś, jakiegoś paska, cos w stylu piszczącego paska od wspomagania ale dużo, dużo ciszej - na zewnątrz praktycznie niesłyszalne). Takie piszczenie utrzymuje sie czasami przez kilka kolejnych km a czasami milknie po kilkunastu sekundach i cyklicznie, co jakis czas, w nierównych odstępach się uaktywnia (tak jakby włączało się i wyłączało jakieś urządzenie).
Co jest charakterystyczne to fakt iż jak gwałtownie dodam gazu wówczas potrafi całkowicie umilknąc lub też hałas zwiększa swoją częstotliwość.
Kolejną rzecz która zaobserwowałem to fakt iż dzieje się to tylko gdy są mrozy od -5, natomiast gdy temp jest 0 lub na plusie wówczas nic się nie dzieje.

Zastanawiam się czy przyczyną nie jest przypadkiem któryś z pasków w okolicy pompy wspomagania, alternatora, tylko co dziwne pasek od pompy został zaraz przed tym jak pojawil sie dziwny halas wymieniony na nowy. Czyżby został założony jakiś kiepskiej jakości...

Czy ktoś z Was spotkał się może z podobnym problemem? Przyznam że jestem całkowicie zielony w kwestii mechaniki, a 3.01 czeka mnie wyjazd na drugi koniec polski i zastanawiam się czy zacząć się martwic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie oraz życze Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

Pozdrawiam
Jarek

JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 19:23   #2
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

u mnie taki dźwięk wydaje napinacz i rolki...wszystko jest już zużyte, ale nowe części już kupiłem i w nowym roku biorę się za naprawę
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 17:26   #3
pajurp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: polska
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

Mam także to klekotanie od strony paska wielorowkowego, tylko u Mnie podczas kręcenia kierownocą cichnie. Wymieniłem kolo pasowe gdyż radził mechanik i nic wymienie jeszcze napinacz i zobaczymy. Byłem raz w serwisie i serwisant stwierdził iż koło pasowe może mieć bicie i drżeć gdy sprzęgło siada.
pajurp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 19:39   #4
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

Cytat:
Napisał pajurp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam także to klekotanie od strony paska wielorowkowego, tylko u Mnie podczas kręcenia kierownocą cichnie. Wymieniłem kolo pasowe gdyż radził mechanik i nic wymienie jeszcze napinacz i zobaczymy. Byłem raz w serwisie i serwisant stwierdził iż koło pasowe może mieć bicie i drżeć gdy sprzęgło siada.
nie nazwałbym tego klekotaniem i wlasciwie nie jest w zaden sposob zalezne od obrotów kierownicą czy tez wcikania sprzęgła. Dzwięk raczej przypomina buczenie (jakby cicha praca jakiegos silniczka) dochodząca szczegolnie z przodu od strony pasazera. Buczenie pojawia sie tylko przy minusowych temperaturach przy niskich obrotach silnika i najczesciej milknie jak dodam ostro gazu, stad tez moje podejrzenie na jakis pasek. Ostatnio nawet gdy stalem juz pod domem i tez akurat zaczelo buczec nasłuchiwałem na zewnatrz przy masce (bo jak wiadomo nie mialem jak jej otworzyc gdy kluczyk byl w stacyjce i auto pracowało) i wydawało mi się że dzwięk dochodzi ze strony po której jest alternator.

Mimo wszystko dzięki za sugestie i dobrego roku życzę!
Pozdrawiam
Jarek
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 20:25   #5
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

Witam koledzy temat przerabiałem ponad rok temu ,w naszych mondziakach notorycznie pada koło pasowe wału korbowego czyli wibracje i uszkadza przy dłuższym jeżdżeniu napinacz i rolki, z tond ten hałas .Serwis wymienia to wszystko za jednym zamachem bo nie gwarantują że jak wymienią samo koło pasowe wału to hałas ustanie i wymieniają wszystko ,czyli pasek,napinacz ,rolki cały komplet plus robocizna to ponad 1000pln .tyle kasy i poco???, hałas powrócił po 9 miesiącach, następna wizyta u mechanika i diagnoza to smo z przed 9 miesięcy, czyli koło pasowe ma bicie i powiedział że ford źle rozwiązał to technicznie ,za duże obciążenie na te koło pasowe .Pozdrawiam
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 16:22   #6
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

ja tez mam problem wrecz identyczny...

nagralem filmik podczas siedzenia w aucie...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nastawcie troche glosniej odbiorniki mysle ze bedzie slychac...

kurcze nie wiem czemu na youtube nie ma dzwieku a na kompie mam :/

JarekWRC jak bedziesz daj znac przesle Ci film na e-mail i zobaczysz czy to to samo..

chyba ze ktos tez jest zainteresowany rowniez moge przeslac...

keczup tylko jak widzisz my mamy tddi 115 a Ty masz juz tdci wiec tam juz jest chyba troche inaczej i byc moze u nas nie ma takiej katastrofy jak w tdci z tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Lasko1990 ; 02-01-2011 o 16:31
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 21:17   #7
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

Katastrofę ???? ,ty masz problem nie ja
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 21:56   #8
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

o tym to ja wiem ale pierwsze silniki tdci podobno do udanych tez nie naleza tak mi sie obilo o uszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczymy co powiesz jak ci dwumasa siadzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 22:05   #9
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

To się naprawi ,a co się teraz nie psuje ,jak byś się przejechał TDCI to do TDDI byś już nie wsiadł taka różnica w silnikach ,więc co jest nieudane
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 22:15   #10
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: cykliczny, dziwny hałas w kabinie

Ogolnie slyszalem ze pierwsze silniki tdci w mondkach sa troche awaryjne z tymi co wyszly po 2003 roku a najlepsze podobno byly w 2004 tak slyszalem moglem troche pomylic roczniki nie chce mi sie przegrzebywac calego forum bo bym Ci zacytowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a to czy bym juz nie wsiadl do tddi to nie wiem bo najwieksza roznica jest z tym ze pali okolo 1 litr mniej i ciszej chodzi i to by bylo chyba tyle z najglowniejszych plusow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


a u mnie problem zginął sam dostało mondeo na trasie do konina i spowrotem troche w piec i juz nic nie dmucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Lasko1990 ; 11-01-2011 o 22:38
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.