Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2023, 17:48   #61
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Zauważyłem że na aplikacji Fdpf jest też przydatna informacja odnośnie kiedy była ostatnia wymiana oleju i przejechane kilometry pytanie czy Damian mógłby coś takiego wstawić, gdzieś taką informację na ekran była by super sprawa pewnie nie jednym takie info by przypominało o zbliżającej się wymianie oleju
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230124_171642_Fdpf.jpg (82.9 KB, 102 wyświetleń)

Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 18:08   #62
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał Jacek,heser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... by przypominało o zbliżającej się wymianie oleju
W okienku CANbus nie ma zakładek i nie będzie. Pojemność informacyjna takiego okienka jest silnie skończona...
Praktycznie każdy ma w liczniku informację o "oil life" oraz przypomnienie o nadchodzącej wymianie oleju.
Więc:
- "nie ma gdzie";
- "nie bardzo jest po co"...

A "wydobyć z auta" można bardzo wiele - tylko sens tego wyświetlania na Sync3 jest już mocno dyskusyjny...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 22:29   #63
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

OK, "pogawędziliśmy sobie" to teraz czas przejść do konkretów.

Prawie wszyscy zainteresowani otrzymali swoje kopie kompletu oprogramowania w wersji "v2" z adnotacją "do testów".
Adnotacja ta jest "zabezpieczeniem" na czas oczekiwania potwierdzenia od Kolegów jeżdżących S-maxami z silnikiem diesla, iż wprowadzone zmiany naprawiły kwestię wyświetlania temperatury katalizatora oraz info o wypalaniu DPF w tych autach. Nie spodziewam się by coś tutaj się wydarzyło nieprzewidzianego, ale złośliwi zawsze twierdzą, iż "nie ma oprogramowania bezbłędnego, jest tylko niezbyt dokładnie przetestowane"...

Tak czy inaczej podaję "change log".

Legenda:
C1MCA - auta Focus MK3, Kuga MK2, C-max MK2 i podobne
CGEA - auta Mondeo MK5, S-max MK2, Edge i podobne

LISTA ZMIAN w wersji V2
1. Naprawa znanych błędów:
- naprawiono błąd w wyświetlaniu natężenia prądu ładowania akumulatora dla aut CGEA
- naprawiono błędne/przekłamane przekazywanie wartości prądu ładowania akumulatora dla aut C1MCA
- naprawiono błąd braku komendy kopiowania ikony wizualizacji wybranej kamery parkowania do katalogu docelowego w Sync3 w procesie instalacji "moda"
- naprawiono błąd złego doboru PID do wyświetlania jako "temperatura katalizatora" dla aut CGEA z silnikiem diesla. Po zmianie jako ten parametr wyświetlana jest wartość PID EGT13

2. Poprawione/dodane funkcjonalności
- umożliwiono "na stałe" wyłączyć "funkcje kamerowe". W tym celu na ekranie kamery parkowania należy nacisnąć i przytrzymać ikonę "która to kamera" w dolnym lewym rogu ekranu. Ikona zniknie i nie pojawi się (wraz z resztą funkcji "kamerowych") aż do czasu odłączenia "pudełka" od wtyczki i ponownego podłączenia. Celem zmiany jest uniknięcie dezorientacji "o co tu chodzi" przy braku zainstalowanej przedniej kamery.
- umożliwiono "zapamiętanie" statusu "zwinięcia" okienka CANbox na projekcji Android Auto aż do czasu świadomego jego "rozwinięcia". Włączanie/wyłączanie zapłonu a nawet odłączanie "pudelka" od wtyczki nie zmienia stanu "zwinięcia" okienka
- ustabilizowano i skrócono czas wyświetlania "wielkiej ikony DPF" - obecnie ikona wyświetli się po 1 minucie ciągłego utrzymywania się temperatury katalizatora (albo EGT13) powyżej 500 stopni C. Ikona nie wyświetli się także wcześniej niż po 100 km od ostatniego wypalania DPF.

Tyle zmian w V2.

Zastrzegam, iż jeśli sobie coś jeszcze istotnego przypomnę - to listę zmodyfikuję.

Informacja organizacyjna - nie będzie "oficjalnego przemianowania" stanu "do testów" na stan "wydano". Po prostu jeśli nic nie będę musiał poprawić to to V2 będzie "ostatecznym V2".

A teraz jeszcze kilka słów komentarza odnośnie "planów próby umieszczenia w V2 obsługi fabrycznych kamer podłączonych do IPMB".

W tej kwestii jest zła wiadomość i dobra wiadomość.

ZŁA WIADOMOŚC jest taka, że ta wersja "pudełka", która została dostarczona (z modułem przekaźnikowym przełączania kamery "przedniej niefabrycznej" NIE NADAJE SIĘ DO OBSŁUGI IPMB.
Jest 2 Kolegów "poszkodowanych" - Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oraz Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Tylko oni mają S-maxy MK2 z IPMB. Postaramy się sytuację "pokrzywdzenia" jakoś rozwiązać.
Cały kłopot wynika z tego, iż po przeprowadzeniu analiz okazało się, że do obsługi IPMB niezbędny będzie jednak trzeci CAN - którego miejsce "zajął" moduł przekaźnikowy. Tak więc ta wersja "pudełka" nadaje się dla wszystkich, tylko nie dla posiadaczy IPMB.

DOBRA WIADOMOŚĆ - przeprowadzone analizy wskazują, iż po dalszych pracach "rozpoznawczych" istnieje spora szansa opracowania specjalnej wersji "pudełka" (z 3 modułami CAN - czyli jakby zgodnie z pierwotną specyfikacją) zachowującego wszystkie dotychczasowe funkcje i dodającego obsługę IPMB taką samą, jak założona (i zaimplementowana w obecnej wersji) obsłucha "chińskich kamer przednich".
Mam nadzieję ostatecznie to potwierdzić (lub z przykrością zawieść te nadzieje...) w ciągu 2-3 najbliższych tygodni.
W przypadku gdy okaże się, że jest możliwość realizacji obsługi IPMB, zainteresowani koledzy posiadający IPMB będą mieli prawo bezpłatnie wymienić "pudełko" na wersję "pod IPMB". Tak naprawdę opcja ta jest dedykowana Koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , gdyż Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest w trakcie "rozwiązywania problemu inną metodą"...

Na koniec - bardzo serdeczne podziękowania dla Kolegów Jarka @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , Marcina @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i Stanisława @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za współpracę w testowaniu opisanych zmian.
Szczególnie Jarek sporo czasu poświecił na udostępnianie komputera przez Team Viewer i auta by można było zrobić to co jest opisane wyżej.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-01-2023 o 22:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 06:55   #64
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,687
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Posiadam 1 szt pudełka z 3 CAN - Mondeo Mk5 - 1 edition Damian. Mogę się wymienić na wersję z przekaźnikiem.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 08:11   #65
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Posiadam 1 szt pudełka z 3 CAN ...
Tylko bardzo proszę, nie "mnóżcie żyć" (jak u kota...) tego jednego "starego pudełka" z 3-ma modułami CAN... Na razie zostało ono nazwane "inną metodą Kolegi Jarka @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "... Jak się nie porozumiecie z Jarkiem to wtedy będziemy działać z Kolegą Stanisławem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 08:36   #66
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,687
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Ja miałem 2 sztuki pudełek . 1 szt w FF MK3 , 1 szt w Mondeo Mk5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 10:31   #67
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem 2 sztuki ...
OK - no to sprawa wyjaśniona! W takim razie z Panem Stanisławem @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] można zamienić się całymi kompletami: "pudełko" + przedłuża GWM. Nie będzie trzeba niczego przerabiać (jeśli przedłużka GWM do "starego pudełka" też była na 3 CANy).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 16:03   #68
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Mam pytanie do kolegów czy wgrywał ktoś już sobie do pudełka wersję V2 ja mam problem wyskakuje taki komunikat próbowane już na kilku komputerach i wszędzie ten sam błąd po odpięciu pudełka jedna dioda pali się ciągłym światłem czer. i druga miga czer. Wczoraj próbowaliśmy z kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zdalnie ale nic nie szło zrobić będzie jeszcze sprawdzał ale pytam czy ktoś ma problem z wgraniem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2.jpg (83.5 KB, 97 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Jacek,heser ; 26-01-2023 o 16:09
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 16:17   #69
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,156
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Raz tak miałem, na początku z którąś z odmian v1
Sprawdź jeszcze raz czy masz właściwy port
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 16:21   #70
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Tak porty sprawdzane za każdym razem jedno co zauważyłem jak odpalę program i dodam plik i klikam upload hex to ten błąd wyskakuje nawet jak nie jest podłączony kabel morze ktoś sprawdzić czy też tak ma
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.