Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2014, 00:05   #41
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz 4 osoby w aucie, bagaż i jedziesz pod górkę mając 105 wściekłych kangur pod maską, to może Ci się zdarzyć, że nawet na autostradzie będziesz musiał redukować...
Jak masz 105KM, a na pokładzie 4 osoby + pełny bagażnik to wszystkie manewry wyprzedzania planujesz z odpowiednim wyprzedzeniem. Wtedy jazda jest płynna, sprawna, nie musisz redukować do trójki. Ot, i cała tajemnica.

To raz. A dwa, że przecież tak naprawdę moc silnika nie ma żadnego znaczenia dla dynamiki jazdy - liczy się tu moment obrotowy i jego rozwijanie w zależności od obrotów silnika.

__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 06:47   #42
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz 105KM, a na pokładzie 4 osoby + pełny bagażnik to wszystkie manewry wyprzedzania planujesz z odpowiednim wyprzedzeniem. Wtedy jazda jest płynna, sprawna, nie musisz redukować do trójki. Ot, i cała tajemnica.
Tia, czyli nigdy nie wyprzedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 07:52   #43
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

Nie przesadzaj, 105KM to spokojnie wystarczająca moc do sprawnej jazdy. Dwa lata jeździłem benzynowym 1.6 75KM i mi w trasach ni czego nie brakowało - trzeba tylko wiedzieć jak wykorzystać to co się ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 08:15   #44
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - w którym miejscu pisałem o wyprzedzaniu? Redukować będziesz musiał na wzniesieniach.

1.6 75KM i niczego Ci nie brakowało. Aha.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 08:27   #45
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

Racja, większość pisała o wyprzedzaniu, stąd takie założenie. Ale to nie zmienia tego, co napisałem - styl jazdy musisz dostosować do możliwości samochodu - jak masz słabszy silnik, to wszystkie manewry (wyprzedzanie, hamowanie, pokonywanie wzniesień, skręcanie, itp.) planujesz z wyprzedzeniem. I cała filozofia. A jak ci to nie odpowiada to zmieniasz samochód na mocniejszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście, ze mi brakowało, pewnie, ze chciałoby się mieć mocniejszy i szybszy samochód.

Ale nie brakowało mi w tym sensie, ze nie skarżyłem się na kiepską dynamikę, czy na to że z niektórych sytuacjach sobie ten samochód nie radził. Po prostu wiedziałem co mam i wiedziałem jak tym jechać, żeby się nie męczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przejechałem tym samochodem (VW Santana, świetny wóz) całą Polskę wzdłuż i wszerz, od Śląska po Pomorze i nigdy nie miałem sytuacji, żeby mi mała moc silnika przeszkadzała w jeździe - bezproblemowo utrzymywało się prędkość podróżną w okolicach 120 - 130km/h
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 08:30   #46
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

Dlatego napisałem, że spokojnie można tym jeździć, tylko nie 160 autostradami.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 09:19   #47
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

Spokojnie bedzie jezdzil, focus z tym silnikiem nie jest zawalidroga. Jednemu wystarczy 100KM a innemu 300 bedzie za mało.
Jednak moment obrotowy i dobrze zestopniowana skrzynia biegow robi swoje.
Jezdzilem ostatnio Aurisem 1.4 100KM Auto z 6 biegowa skrzynia (biegi bardzo długie) i elastycznosc dla mnie to byl szok przy wyprzedzaniu trzeba bylo wrzucac 4 a nawet 3 bieg. Za to przy dystrybutorze szok bo przy podobnych przebiegach pali mniej niz Grande Punto ktorym tez jezdze.
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 09:42   #48
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz 105KM, a na pokładzie 4 osoby + pełny bagażnik to wszystkie manewry wyprzedzania planujesz z odpowiednim wyprzedzeniem. Wtedy jazda jest płynna, sprawna, nie musisz redukować do trójki. Ot, i cała tajemnica.

To raz. A dwa, że przecież tak naprawdę moc silnika nie ma żadnego znaczenia dla dynamiki jazdy - liczy się tu moment obrotowy i jego rozwijanie w zależności od obrotów silnika.
Sprawdź co to jest moment i moc wtedy czy przypadkiem jedno z drugiego nie wynika. Poczytaj sobie o tym i tak dalej.

Bo wstępnie z Twojej wypowiedzi można stwierdzić że pandą 1.3 jtd pojedziesz dynamicznie a mazdą rx8 nie....

Ostatnio edytowane przez wtomeks ; 21-11-2014 o 09:44
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 09:49   #49
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

Oczywiście, ze jedno z wynika z drugiego - pierwotnym parametrem silnika jest moment obrotowy, a moc dopiero z niego wynika. To od przebiegu momentu obrotowego zależy, na ile dynamicznie da się pojechać samochodem przy średnich, "codziennych" prędkościach obrotowych. Moc oznacza tylko zdolność samochodu do osiągania najwyższych prędkości.

I nie porównuj Pandy do RX-8 bo to bezsensowne porównanie dwóch samochodów o zupełnie innym przeznaczeniu. Równie dobrze możesz porównywać Focusa do ciężarówki z gigantycznym momentem i twierdzić, że ciężarówka powinna być bardziej dynamiczna. A wiesz dobrze, że nie o tym mowa w temacie - chodzi o codzienne użytkowanie samochodu na drogach.

Ale częściowo masz rację, Pandą jtd na codzień o wiele łatwiej jest jechać dynamicznie niż RX8
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 10:01   #50
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Focus III 105 KM na dalekie wyjazdy - sprawdzi się?

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pierwotnym parametrem silnika jest moment obrotowy, a moc dopiero z niego wynika. To od przebiegu momentu obrotowego zależy, na ile dynamicznie da się pojechać samochodem przy średnich, "codziennych" prędkościach obrotowych. Moc oznacza tylko zdolność samochodu do osiągania najwyższych prędkości.
Nie wiesz o czym mówisz.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.