Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2009, 23:35   #11
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

mi klekot powodował napinacz alternatora najpierw koszt 1100zł komplet z robocizna - z rolkami dodatkowymi - praca silnika lepsza - duży klekot spowodowało mi turbo - po wymianie na allegro silnik jak nowy koszt 900zł - no i teraz zregenerowałem w piekarach śl. wtryski koszt 1000zł silnik jak nowy ale przy 250tyś będę wymieniał pasek bo pecha w trasie nie mogę mieć by coś padło.... ja bym jechał do zaufanego mechanika i na słuch to walnie bo ten pasek i tak jest tak sprawdzany...

MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 06:25   #12
lackyy
ford::average
 
Avatar lackyy
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Skąd: londyn
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 PS
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

no tak, ale nie rozumiem jaki wplyw moze miec napinacz alternatora na klekotanie silnika albo turbina ?? dzwiek tan wydostaje sie wyraznie z centrum silnika tj glowicy i krutko mowiac efekt jest taki jak by pracowala stara sierra z pol milionowym przebiegiem - o wlasnie kiedys mialem taką sierre i tez trajkotala jak diabli i tam zeczywisie byl problem z zaplonem i pompą wtryskowa ale niestety nikt tego nie potrafil naprawic ale naszczescie auto znalazlo nowego wlascicielaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lackyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 08:09   #13
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

Ja bym raczej był skłonny obstawić regulator biegu jałowego - nie podnosi obrotów po włączeniu urządzeń i silnik klekocze...
A jaki olej masz wlany?
Spróbuj pojechać na jakieś wzniesienie i zdjąć nogę z gazu. Obroty powinny spaść i potem płynnie podejść do góry, a auto powinno jechać pod górkę bez gazu.

Bo jeśli to prawdziwy przebieg... to łańcuch jest mało prawdopodobny, według mnie...
Zresztą... łańcuch, żeby przestawił zapłon, to by musiał przeskoczyć...
Rozciągnięty łańcuch zmienia podziałkę (oległość pomiędzy kolejnymi sekcjami) i przez to tnie zęby na kółkach (bo nie przylega idealnie)... co po czasie może powodować przeskok (jak w rowerze).
Ale nie zmienia położenia wałków i wału wobec siebie...czyli kata wyprzedzenia zapłonu... bo różnice wynikające z grubości zęba są minimalne... I napinacz ma za zadanie je korygować...

Zresztą... miałbyś kłopoty z odpalaniem, gdyby coś było nie tak...
Takie jest moje zdanie...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 19:24   #14
lackyy
ford::average
 
Avatar lackyy
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Skąd: londyn
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 PS
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

kolego SCHEM
mam wlanego castrola edge 5W30 longlife
jak mozesz to opisz mi dokladnie co mam zrobic na tym wzniesieniu to zaraz pedze na gorki jakie ruchu mam po kolei wykonywac
byc moze masz racje ze jest walniety ten czujnik bo tez na biegu jalowym sa lekkie poszarpywania silnikiem wsumie silnik sie nie buja ale wyraznie to czuc nogami w podlodze szarpniecia - tylko ze diagnostyka tego nie wykryl i powiedziano mi ze system jest czysty
lackyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2009, 20:07   #15
gmmarcin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: LEEDS
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

mam dokladnie to samo - moze prawie dokladnie.

na poczatku myslalem ze to poduszka pod silnikiem, z wlaczona klima jest glosniej, ale wystarczy dodac 50 - 100 obrotow i wszystko cichnie.

nie wiem dlaczego, ale mi po glowie chodzi ta plastikowa przykrywka na silnik musze znia troche pokombinowac ale wydaje mi sie ze kiedys jak jak przytrzymalem to ucichlo...ale moge sie mylic.

silnik na wolnych obrotach chodzi rowno i podnosi je kiedy musi bardzo plynnie.

auto mam dopiero od tygodnia. przebieg to 200tys km.

tak swoja droga, na co radzicie zwrocic uwage przy tym przebiegu i ew wymienic?
gmmarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 07:47   #16
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

Cytat:
Napisał lackyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak mozesz to opisz mi dokladnie co mam zrobic na tym wzniesieniu to zaraz pedze na gorki jakie ruchu mam po kolei wykonywac
Trochę późno, ale może dzisiaj zdążysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi o to, że jeżeli zdejmiesz nogę z gazu, to obroty spadają (paliwo jest odcinane), auto hamuje silnikiem. Ale do czasu. Bo inaczej by zgasło.
Więc w pewnym momencie wkracza do akcji regulator i obroty idą lekko w górę, tyle, żeby auto nie zgasło.
I ma się to dziać nawet, jak jedziesz pod górkę.
Dlatego pojedź na wzniesienie i zdejmij nogę z gazu... autko wyhamuje, ale za moment pojedzie samo ze stałą prędkością. i ma to być bez szarpania, kangurów, itp
Płynnie i ładnie.
Im większe obciążenie (górka, światła, radio, klima, itp) tym obroty powinny być wyższe. I to jest robota regulatora. Po prostu sprawdź, czy wykonuje ją dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To jest taki pomysł, który mi przyszedł do głowy... ja nie mówię, że to na 100% to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A że na kompie nie wyszło... no cóż... nie wiem jak w Londynie, ale u nas nieraz nie wychodzą... szczególnie, jak nie robi się tego WDSem.
Zresztą nie wiem, czy to by wyszło... w końcu jak przegazujesz, to już jest OK


O olej pytałem, bo może jakiś za gęsty i klepią popychacze... ale 5W-30 jest OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie

Ostatnio edytowane przez Schem ; 07-07-2009 o 07:51
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 20:44   #17
lackyy
ford::average
 
Avatar lackyy
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Skąd: londyn
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 PS
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

eeeeeeeeeee regulator dziala poprawnie chyba, obroty zejdoa do jakies 800 lekko go przymuli ale momentalnie jak by odbije i jedzie rowniutko tylko takie delikatne szarpniecie w tym krytycznym momencie a tak bez zazutu
w sobote sprubuje nagrrac prace silnika i wstawie na youtube albo cos podobnego
dzieki za podpowiedzi
lackyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 07:02   #18
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

No to skoro działa (a wygląda z opisu, że tak), i obroty na jałowym również masz OK (nie spytałem), no to może być kwestia, jak Zawika napisał, dwumasy...
Możesz jeszcze wziąć stetoskop i osłuchać pacjenta, żeby ustalić skąd to dokładnie dochodzi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy od rozrządu, czy raczej od skrzyni, sprzęgła...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 20:21   #19
lackyy
ford::average
 
Avatar lackyy
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Skąd: londyn
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 PS
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

teraz sie przyjrze dokładnie kołu pasowemu bo pojawiaja sie nowe dzwieki , gdy podjazdzam w korku tak na pol sprzegle na drugim lub trzecim biegu i za ostro popuszcze sprzęgło to cos na chwilke dziwnie przycwierkoczy i wydaje mi sie ze z prawej strony bo jak mam szybe otwarta to wyraznie to slysze
czekam tylko do soboty i posciagam mu oslony ktore sie da i bede lukal co go boli
lackyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 12:49   #20
lackyy
ford::average
 
Avatar lackyy
 
Zarejestrowany: 08-11-2008
Skąd: londyn
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 PS
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: LAŃCUCH ROZRZĄDU TDCI-czy to mozliwe

witam ponownie
szukam szukam latam od mechanika do mechanika oni biora tylko kase a silnik jak klepie tak klepie
dzis wyczytalem posta o wieszajacym sie wtrysku - efekt stukania zaworow
ale czy wtryskiwacz bedzie az tak napier........ jak zajechany zawor??
tylko to mi zostalo do sprawdzenia bo reszta jest oki
juz tyle sie nasluchalem tego silnika ze sni mi sie po nocach i przykladajac ucho bardzo blisko to epicentrum jest slyszalne w okolicach turbiny
najgorsze to jest to ze nie ma poczciwych mechanikow w londynie tylko naciagacze
lackyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.