Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2006, 11:27   #21
tomju
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał frazir
i w aucie zupelna ciemnosc az lepiej sie jechalo
przy jeździe w nocy - zdecydowanie popieram (wtedy mogę użyć wbudowanego w deskę rozdzielczą potencjometru i sobie przyciemnić oświetlenie zegraów). Natomiast pod wieczór - czyli w okresie "szarówki" standardowe żaróweczki są dla mnie nie wystarczające (wolę wyraźnie widzieć zegary - zwłaszcza prędkościomierz :fcp1 ).

[ Dodano: 2006-07-11, 11:27 ]
Cytat:
Napisał frazir
i w aucie zupelna ciemnosc az lepiej sie jechalo
przy jeździe w nocy - zdecydowanie popieram (wtedy mogę użyć wbudowanego w deskę rozdzielczą potencjometru i sobie przyciemnić oświetlenie zegraów). Natomiast pod wieczór - czyli w okresie "szarówki" standardowe żaróweczki są dla mnie nie wystarczające (wolę wyraźnie widzieć zegary - zwłaszcza prędkościomierz :fcp1 ).

__________________
Pozdrawiam,
Tomek
tomju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2006, 15:47   #22
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie

Odświeżę wątek bo właśnie dopiero co zmieniłem żarówki w zestawie wskaźników.
Kilka uwag:
- między modelami przed i po liftingu nie ma tu praktycznie żadnej różnicy
- wydaje się że centralny wyświetlacz kontrolek również jest na żarówki - widać to nawet na zdjęciu (żarówek jak od wyświetlaczy LCD widać jeszcze cztery),
- przed odłączeniem wskaźników odłączyłem kabel "-" od akumulatora słyszałem, że pominięcie tego może pomieszać trochę w elektronice i elektryce samochodu,
- przygotujcie sobie szczypczyki do wykręcenia żarówek - siedzą mocno jak diabli,
- wykręcony zestaw trzymajcie poziomo,
- wskaźniki po ponownym podłączeniu wykonują test, i po tym nieco szaleją,
- proponuję zmianę całego kompletu żarówek, po co kolejny raz wszystko powtarzać kiedy przepali się kolejna żarówka,
- koszt kompletu żarówek w ASO to 36 zł
- w ASO podają że do tego modelu przewiduje się tylko żarówki 3W (5W może spowodować spierzchnięcie plastków w pobliżu żarówki. Przy 5W nadal nie emituje ona dużo ciepła ale plastiki tam są delikatne i może być kłopot np. przy wykręcaniu.


Generalnie zadanie jest do załatwienia w godzinę i jest dość proste (przynajmniej z porównując je do tej samej czynności w samochodach grupy VAG, z którym wcześniej miałem do czynienia).
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2007, 09:39   #23
bod99
ford::beginner
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 19-02-2007
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pzy
Nastepnie zdejmujemy mala oslone, znajdujaca sie nad kolumna kierownicy, aby dostac sie do kolejnych srubek, znajdujacych sie na gorze (srubki na gorze takze sa dwie: po lewej i po prawej stronie kierownicy).
Witam.
Świetna instrukcja. Zatrzymałem się niestety na górnej osłonie za kierownicą. Mam problem z jej zdjęciem (MKIII '02 przed liftingiem). Czy jest przymocowana gdzieś na zatrzaski i trzeba potraktować to siłowo (bałem się połamać)? Czy może trzeba odkręcić dwie śrubki znajdujące się od dołu w dolnej osłonie. Proszę o pomoc.
Pzdr.
__________________
Pozdrawiam
Bob
bod99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2007, 11:35   #24
szczureczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2006
Skąd: łódź
Postów: 37
Domyślnie

co do opisu to ladny... ale jak ktos ma chude i zwinne lapki to polozy sie pod kolumna, podejrzy lusterkiem i zarowki tak tez da sie zmienic bez ingerencji w plastiki :fcp23 ja tak zrobilem. bo cena w serwisie 100 zl :fcp15 masakra. a zarowke tez nie kupowalem u nich tylko w takim sklepie co lodzkie serwisy sie zaopatruja u nich w graty
szczureczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2007, 10:11   #25
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

Dolaczam sie do chwalacych - great job Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem czemu utknalem na wyjmowaniu zestawu - siedzial potwornie mocno, a nie chcialem nic na sile.

Czy to jest ok i nalezaloby po prostu ostro popchac z tylu? Nic sie nie polamieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

szczureczek no wlansnie w ten sposob chcialem obejsc wyjmowanie zarowki ale siedzialy cholernie mocno i nie chcialy sie przekrecic. Czy ktos moze potwierdzic w ktora strone one sie wykrecaja? Informacja niby banalna, ale jak sie nie ma zestawu wskaznikow na stole to bardzo cenna!!

Pozdrawaiam
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2007, 12:08   #26
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie

a nie lepiej od razu wymienić na diody led obecnie na allegro idzie kupić w takiej obudowie i mamy wtedy na wieki
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2007, 15:11   #27
szczureczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2006
Skąd: łódź
Postów: 37
Domyślnie

zarowki wykreca sie przeciwnie do wskazowek zegara. ja najpierw okreslam lusterkiem ktora sie spalila (klade sie pod kierownice i patrze na zapalonych swiatlach ktora sie nie pali) i jakie jest podejscie do niej. sa dwa rodzaje duze i male. te na zegarach sa duze. wykrecam nasadka 14 przedluzka do niej i grzechotaka :fcp1 i zarowka na zewnatrz... naprawde nie trzeba mocnej sily uzywac zeby wykrecic. wkrecam lapiac lekko i znow nasadka i grzechotka. po prostu nie chce mi sie zdejmowac zegarow :fcp3 a wczoraj wymiwnialem znow (juz trzecia ciagle inna) i mam juz wprawe. czas okolo 7 minut :fcp14

[ Dodano: 2007-08-19, 15:18 ]
palacami nie da rady moimi sposobem!!! to wiem jak mnie kiedys opuszki paluszkow bolaly przez zaly next day :fcp11 jak ktos sprobuje moim sposobem prosze o opinie... a te zarowki w lodzi kosztuja 6.21 zl sztuka :fcp16 przegiecie ale sprzedaja w obudowach
szczureczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2007, 18:45   #28
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

No widzisz - a ja myslalem ze mam imadelko w palcach i dam rady bez nasadki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Palce rzeczywiscie jeszcze teraz mnie bola. Powiadasz ze 14 pasuje .. .

Pozdrawiam
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2007, 20:35   #29
kucharz00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2007
Postów: 21
Domyślnie

Wlasnie jestem po zmianie zarowki z zegarow bo jedna byla przepalona. Postanowilem wymienic wszystkie 4 na raz i zrobilem to zgodnie z przedstawionym schematem i...

Po zmienieniu zarowek i podlaczeniu ponownie lewa strona calkowicie przestala swiecic! Dwie zarowki po lewej stronie nie swieca wcale!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdzalem czy nie sa przepalone ale nie bo zamienialem je miejscami i sa ok wiec nie wiem. Podlaczalem to 3 razy i nic!

Wie ktos moze dlaczego??? Prosze i pomoc i z gory dziekuje!!!

PS. Jak zamienialem żarówki to zrobilem mala ryske na tylnim panelu tym zielonym (mialem odkrecona plastikowa obudowe) i nie wiem czy moze przez to?? Czy jest to wogole mozliwe taka mala ryska czy nie ma to znaczenia???

Sorki ze powtorzylem w watku i zalozylem tez osobny temat ale jestem tu nowy...
kucharz00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 20:30   #30
Jesionki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2006
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie

Witam!
Panowie żaróweczki w kokpicie MK III to W3W można je zastapić po uprzednim wyjęciu starych z plastikowych cokołów
Pozdrawiam
Jesionki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , wymiana żarówek , zegary


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.