Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2006, 11:02   #11
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

Zobaczcie tu jest podobna i taki typ żarówek nosi nazwę-żarówki z trzonkiem plastikowym.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 20:01   #12
tomju
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 13
Domyślnie

Dzięki za wskazówki. Dowiem się w ASO ile kosztuje "duża" i dam znać.
W zasadzie będzie to mój pierwszy zakup do samochodu, którego jeszcze nie mam :fcp18 .

Załatwiają się właśnie wszystkie sprawy "papierkowe", ale już wiem po wizycie z autem na przeglądzie, że do wymiany będzie właśnie jedna duża żarówa i "podświetlenie zapalniczki" (tu też nie wiem co wchodzi, ale pewnie sprawdzę jak już sfinalizuję umowę i odbiorę auto).
__________________
Pozdrawiam,
Tomek
tomju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 21:19   #13
tragarz76
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-05-2006
Skąd: Gliwice
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie

Witam kolegów, ja tak właśnie odnośnie żarówy od podświetlenia zapalniczki - wymieniał już ktoś? W sumie nie potrzebna, ale jakoś tak fajnie to zielone kółeczko wygląda(ło) jak się klapkę otworzy. Kluczyk tam woże, taki mały, od kłódki do bramy, i mi sapie ten kluczyk od jakiegoś czasu - Czemu mnie w nocy budzisz?

[ Dodano: 2006-05-15, 21:45 ]
Odnośnie symboli: duże żarówki to W5W - 12V, 5W; małe mają na sobie napisane jakieś dziwne rzeczy - są to najprawdopodniej żarówki o mocy 1,2W (chociaż spotkałem się z 2W - nie do kupienia w naszym kraju). Do spalonej żarówy od kompa wziąłem żarówkę ze świateł mijania (której w dzień i tak nie widać, za to w seicento widaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dziwnym autem jeździmy :fcp2
tragarz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 23:11   #14
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał tragarz76
Odnośnie symboli: duże żarówki to W5W - 12V, 5W; małe mają na sobie napisane jakieś dziwne rzeczy - są to najprawdopodniej żarówki o mocy 1,2W (chociaż spotkałem się z 2W - nie do kupienia w naszym kraju).
Jestes pewien?
W5W to bezcokolowa zarowka do przednich swiatel postojowych. No i ma 5W mocy, a "duza" zarowka do podswietlania licznikow winna miec 3W...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2006, 00:07   #15
tragarz76
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-05-2006
Skąd: Gliwice
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie

Jestem pewien, mam stare żarówki (nie spalone poszły do pudełka, pójdą na postojówki jak jakaś zasłabnie - symbol widniejący na nich to W5W, 12V i coś tam jeszcze). Wlepiłem bezcokołowe W5W po wytarganiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spalonej z cokołu i świeci tak samo (ciekawe ile ASO liczy sobie za żarówkę z cokołem). Cokoliki były cokolwiek nadpalone, zużycie materiału, ale jeszcze się nadawały do pracy.
tragarz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2006, 23:15   #16
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

No to nie wiem...
Na "oryginalnych" :fcp3 zarowkach, jak byk widnieje nadruk 3W, wiec na pewno nie jest to zarowka W5W...

Skoro da sie wcisnac W5W do "starego" cokolika to moze Twoj pomysl jest jakims rozwiazaniem pozwalajacym zmiejszyc koszty wymiany zarowek... Ale z drugiej strony - czy kupno 4 >oryginalnych< zarowek w ASO to az taki duzy wydatek, biorac pod uwage, ze zarowki te wytrzymuja okolo 100.000 km przebiegu? :fcp20
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2006, 08:14   #17
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Kurde, coraz bardziej mnie to przeraża. W tych nowych mondeo wszystko jest takie nietrwałe. Nawet żarówki podświetlające się przepalają. Chciałem sobie odświeżyć samochód ale chyba nie będzie to mondeo.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2006, 22:53   #18
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Kurde, coraz bardziej mnie to przeraża. W tych nowych mondeo wszystko jest takie nietrwałe. Nawet żarówki podświetlające się przepalają. Chciałem sobie odświeżyć samochód ale chyba nie będzie to mondeo.
Ejze, nie rob off-topica z tego watku.

A co do zarowek - zarowka nie jest wieczna, wlokno wolframowe kiedys musi sie przepalic... Nowsze wersje nie maja juz zarowek, tylko LED'y - one maja zywotnosc rowna praktycznie zywotnosci samochodu...
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2006, 22:49   #19
tomju
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 13
Domyślnie

Wygląda na to, że miałeś rację Pzy odnośnie mocy "dużych żarówek".
Na marginesie pochwalę się, że odebrałem w czerwcu swoją maszynę (formalności trochę się przeciągnęły) - i wymiana "dużej żarówki" pod prędkościomierzem była moją pierwszą naprawą.
W ferworze walki (szło mi całkiem nieźle :fcp17 ), wyrzuciłem przepaloną żarówkę bez sprawdzenia jej oznaczenia i wpiąłem nową W5W za 2 zł. Po skręceniu całości okazało się, że nowa żarówka świeci zdecydowanie jaśniej niż trzy pozostałe. Zatem wnioskuję, że jednak są to żarówki 3W.
No cóż nudno jest powtarzać jeszcze raz to samo, ale pewnie wymienię pozostałe trzy żarówki również na 5W (wolę jaśniejsze oświetlenie).
__________________
Pozdrawiam,
Tomek
tomju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2006, 02:25   #20
frazir
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 154
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomju
(wolę jaśniejsze oświetlenie).
No nie wiem ja wlasnie wrocilem z tracy Katowice -> Wrocław (A4) -> Jelenai Góra i prawde powiedziawszy dla oka przyjemne bylo przyciemnienie podswietlania a nawet moje radyjko ma taka opcje i w aucie zupelna ciemnosc az lepiej sie jechalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frazir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , wymiana żarówek , zegary


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.