Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2015, 10:13   #11
marek.tomczak
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

Też tak miałem w Scenicu 1.9dci (na jałowym po wciśnięciu gazu na maxa dopiero obroty rosły po około 1 sek.-tak jakby się zamyślił i po chwili zorientował że trzeba dać w rurę). Prawdę mówiąc podczas jazdy nie było to odczuwalne. Jeździłem z tym 6 lat (różne rzeczy były przez ten czas sprawdzane i niestety nic nie dawało efektów).

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 10:29   #12
piter2010
ford::average
 
Avatar piter2010
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford mondeo mk4 2007
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 136
Smile Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

Wróciłem parę dni temu z Anglii, kolega kupił sobie tam Audi A6 140KM TDI,dosłownie wmurowało mnie jak na biegu jałowym sprawdzałem reakcję na gaz.....powiem krótki,reakcja jest natychmiastowa i błyskawiczna.W porównaniu do mojego mondka to tak jak by się budził po około 2 s dopiero do życia.Nieporównywalna różnica,byłem bardzo zaskoczony,no bo przecież ta sama moc,moment obrotowy podejrzewam że taki sam albo bardzo zbliżony,a tu takie zaskoczenie.
piter2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 10:30   #13
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

Cytat:
Napisał maniunio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączę się do tematu. Nie wiecie może co może powodować opóźnioną reakcję na gaz nawet na jałowym? PO naciśnięciu gazu auto reaguje gdzieś tak po sekundzie. W dodatku dźwięk jest jakiś taki strasznie basowy poniżej 1500 obrotów.
auto było w trakcie wypalania filtra dpf.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 10:52   #14
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 476
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto było w trakcie wypalania filtra dpf.
Auto nie było w trakcie wypalania DPF bo dzieje się tak ciągle, czy to rano po włączeniu auta czy po długiej trasie. W dodatku wypalanie mam pod stałą kontrolą (sprawdzam kabelkiem kiedy mniej więcej ma się wypalać) dlatego to nie z tym jest problem. A i ten dźwięk jest mniej basowy niż przy wypalaniu, coś jakby silnikowi było ciężko.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , taki sam szok przeżyłem jak wsiadłem ostatnio do peugeota wujka i nacisnąłem gaz, nie było nawet milisekundy zastanowienia a w moim czuje się jakby jaka kolwiek reakcja zajmowała wieczność.

Ostatnio edytowane przez maniunio ; 24-06-2015 o 10:55
maniunio jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 11:13   #15
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

Cytat:
Napisał maniunio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączę się do tematu. Nie wiecie może co może powodować opóźnioną reakcję na gaz nawet na jałowym? PO naciśnięciu gazu auto reaguje gdzieś tak po sekundzie. W dodatku dźwięk jest jakiś taki strasznie basowy poniżej 1500 obrotów.
Miałem w zasadzie to samo. Z tego też chyba powodu silnik zgasł mi przy ruszaniu przez pierwszy miesiąc więcej razy niż we wszystkich innych pojazdach razem wziętych przez kilkanaście lat

W moim wypadku pomogła wymiana zaworu turbiny (Pierburg 7.01771.00). Można było dość łatwo sprawdzić że jest uszkodzony poprzez dotknięcie go podczas wyłączania silnika - dawało się wyczuć wraźnie drganie przez ok 3 sekundy oraz słychać było taki tykający dźwięk - niestety nie nagralem. Teraz jest zdecydowanie lepiej choć o milisekundach w reakcji na pedał gazu to chyba nadal nie można mówić :/
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 11:21   #16
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 476
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , zawór wymieniłem jakieś 3-4 miesiące temu, po wyłączeniu jest cisza nie licząc dźwięków, które można posłuchać na tym filmiku od 20 sekundy: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
maniunio jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 11:46   #17
piter2010
ford::average
 
Avatar piter2010
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford mondeo mk4 2007
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 136
Smile Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

Ja sprawdzałem zawory w zeszłym roku,zamieniłem je miejscami i odwrotnie,wszystko u mnie jest OK,żadnych problemów z zaworami nie mam.Natomiast opóźniona reakcja na pedał gazu została.Zostało mi jedynie poruszanie się na ciągle dostępnym momencie obrotowym,czyli nie schodzę z 1.800obr/min,a i dwu masa wytrzyma dłużej.Po prostu trzymać moment obrotowy,taki jak mówi producent,spalanie będzie mniejsze,a i płynność będzie utrzymana,oraz moment obr.Pozdrawiam.
piter2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 12:00   #18
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U mnie te dzwięki były inne, tykanie nie tak głośne ale za to z większą częstotliwością (takie trrrrrrrrrrrrrrrrrrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 12:09   #19
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 476
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

Były czyli już ich nie ma? Jeśli tak to w jaki sposób się ich pozbyć?

EDIT: nagrałem filmik z opóźnieniem. Na filmie również słychać takie jakby dziwne tarcie silnika gdy odpuszczam gaz i auto schodzi z obrotów. No i jest słyszalne jeszcze terkotanie. Może jakieś wprawne ucho jest w stanie zdiagnozować czy to na pewno dwumasa?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez maniunio ; 24-06-2015 o 12:31
maniunio jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 16:49   #20
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu

Wydaje mi się to normalne, niestety ale tak działają systemy z elektronicznym pedałem gazu. Ekologia panie.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.