Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2013, 13:47   #1
Perun
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Witam wszystkich Forumowiczów!

Oglądałem ten samochód i wpłaciłem już zadatek. Teraz czekam na odbiór i mam wątpliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

http://multisalon.pl/?action=showAdvert&idAdvert=740

Co Wasze czujne "OKO" widzi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prośba o ocenę.

Zauważyłem kilka tematów do wyjaśnienia ze sprzedającym. Udzielił mi on kilku wyjaśnień - niestety ich uzyskanie nie było takie łatwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dlatego wolę je zweryfikować:

- zadymiony lewy przedni reflektor - widać na zdjęciach. Sprzedawca w salonie twierdzi, że to wina zamontowanej zbyt mocnej żarówki postojowej W5W (5 wattów). Podobno fabryka zakłada 5W, a powinna być żarówka 3W, która jest dostępna tylko i wyłącznie w salonach forda. Jest możliwe, aby fabryka wsadzała niewłaściwe żarówki, które uszkadzają reflektor? Spotkał sie ktoś z takim zadymieniem?

- wyciek oleju. Po "gorącym" mailu podobno naprawili źródło wycieku (jeszcze nie oglądałem). Wymienili "oring prowadnicy miarki oleju". Czy to częsty przypadek wycieku oleju?

Dzięki i pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 14:14   #2
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Cytat:
zadymiony lewy przedni reflektor
nie wiem czy zadymiony, ale w Fokach 2 po FL parowanie w tych okolicach pojawia się bardzo często.

Wycieki oleju- też normalna rzecz w używanym aucie, trzeba lokalizować i usuwać na bieżąco.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 14:57   #3
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Cytat:
Napisał Perun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzedawca w salonie twierdzi, że to wina zamontowanej zbyt mocnej żarówki postojowej W5W (5 wattów). Podobno fabryka zakłada 5W
dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakby miała 50W to bym się zgodził
Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale w Fokach 2 po FL parowanie w tych okolicach pojawia się bardzo często.
fakt bywa,
ale na lampach chyba powinna być data prod ,nie jestem pewien, zderzaki mają chyba ciut inny odcień, może była jakaś drobna stłuczka,
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 18:54   #4
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Zderzaki czesto maja inny odcien i nie jest to nic niepokojacego, mozna nawet zaobserwowac w salonach
Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 20:30   #5
Perun
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

W multisalonie twierdzą z dużym naciskiem na słowo "twierdzą", że samochód nie był robiony, a jego historia napraw jest czysta. No chyba o wydruk historii napraw i przeglądów można żądać? Jak zwykle będzie to dla nich problem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W tygodniu ich nawiedzę i się przyjrzę zderzakom jeszcze raz. Dzięki za czujność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak jest z nakrętkami kół. Tylko jedna nakrętka na 20 sztuk jest taka jak w linku
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Nakre...029-kryta/3023
Pozostałe są takie ciemne odkryte i ... po prostu brzydkie. Na prawym przednim kole na jednym ze zdjęć trochę widać. W ogóle nie pasują do alufegl. Czytałem na forum, że świecące nakładki się gubią, ale aż na taką skalę?

Jak działa kontrola przyczepności podczas ruszania w focusach? Miałem okazję jechać nim w śniegu, a założone były letnie opony. Przyczepność była naprawdę kiepska i nie zauważyłem, żeby podczas porządnego buksowania kół była redukowana moc. Tylko kontrolka do mnie radośnie mrugała. Wjchałem w zaspę o głębokości 5 cm i STOP. Bez pchania się nie obyło (wyjazd z "zaspy" był na wstecznym) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 20:50   #6
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Z tym przyciskiem tak może być że wersje poliftowe wyłącznika nie miały, mi pod domem stoi 2009r i nie mam przycisku, a jak ruszam na śniegu to właśnie ikonka n a desce mruga na żółto.

A w Etisie z vin wychodzi mi coś takiego - Z IVD/TCS/ABS czyli chyba ESP mam ????

Ostatnio edytowane przez c-matix ; 10-02-2013 o 21:05
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 21:43   #7
Screamer
ford::beginner
 
Avatar Screamer
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-01-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 EB 240km
Rocznik: 2012
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Cytat:
Napisał Perun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak jest z nakrętkami kół. Tylko jedna nakrętka na 20 sztuk jest taka jak w linku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pozostałe są takie ciemne odkryte i ... po prostu brzydkie. Na prawym przednim kole na jednym ze zdjęć trochę widać. W ogóle nie pasują do alufegl. Czytałem na forum, że świecące nakładki się gubią, ale aż na taką skalę?
Prawdopodobnie alusy przykręcili nakrętkami do felg stalowych. Polecam sprawdzić, bo jazda na alusach z nakrętkami od stalówek grozi odpadnięciem koła. Te nakrętki nie posiadają stożka i będą się odkręcać. Przeżyłem to jak kupiłem kilka lat temu Fokę i nie sprawdziłem jak są koła przykręcone. Koło na szczęście nie odpadło, ale niewiele brakowało.
Screamer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 22:45   #8
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

Cytat:
Napisał Perun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzedawca w salonie twierdzi, że to wina zamontowanej zbyt mocnej żarówki postojowej W5W (5 wattów). Podobno fabryka zakłada 5W, a powinna być żarówka 3W,
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakby miała 50W to bym się zgodził
fakt bywa,
ale na lampach chyba powinna być data prod ,nie jestem pewien, zderzaki mają chyba ciut inny odcień, może była jakaś drobna stłuczka,
I ten sprzedawca ma rację zakładano 5W żarówkę lecz ona jest za blisko obudowy reflektora i wiadomo jak długo świeci wytwarza się temperatura co skutkuje takim efektem. Dlatego w tych lampach zalecane jest zakładanie żarówki 3W jako postoju. Spotkałem się z tym wielokrotnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej zastanawiające jest czemu jeden reflektor to ma a drugi nie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 06:07   #9
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

o widzisz , dowiedziałem się czegoś ciekawego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 08:45   #10
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Re: Ford Focus MK2 FL 1.8 tdci 2010 - zakup w multisalonie (auto park) w Baranowie)

c-matix, do IVD zalicza sie m.in. ESP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.