Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2007, 13:23   #1
filipaz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 2
Domyślnie Centralny zamek i kluczyk - nie wspolpracuje

Witam!
jako dlugi uzytkownik Forda, zdecydowalem sie na kupno troszkoe "nowszego modelu" i stalem sie szczesliwym posiadaczem Mondeo '97 Kombi Ghia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i w czym problem:
jak go sprowadzilem, dostalem kluczyki czerwony i taki duzy z pilotem (ma dwa przyciski >> i <), ale niestety nie dzialal. znalazlem opis na forum i po wymianie baterii zaprogramowalem go (bez uzycia czerownego klucza). no niby operacja zakonczona sukcesem, ale w czym problem: z pilota samochod sie otwiera po scisnieci kompinacj przycisk >> a pozniej <.
metoda prob i bledow probowalem rozszyfrowac zamykanie, ale niestety nie udalo mi sie do tego dojsc. Wiec moje pytanie, czy ktos moze sie orientuje jak to sie zamyka czy po prostu moze zle kluczyk zaprogramowalem.
i druga sprawa czy pod centralny zamek jest podlaczona tylnia klapa? bo ja tylko moge kluczykiem otworzyc, ale jak przekrecam to slysze ze jakis silownik tam chodzi. bo jest to troche meczace zeb yza kazdym razem wysiadac i wyciagac kluczyk zeby otworyc bagaznik.

z gory dziekuje za pomoc.

pozdr.
Filipazz

filipaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2007, 13:44   #2
Yakumo1
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2006
Skąd: LUBIN
Postów: 104
Domyślnie

tylna klapa w kombi otwierana jest na trzy sposoby -kluczyk niezalezny od drzwi ,przycisk na klapie tylko wtedy kiedy odblokowane są drzwi ,i wniekturych modelach z centralnym z pilota (mam tak usiebie ale kluczyk ma trzy przyciski) radze sprawdzić zamek czy darade wcisnąć go aby odblokowac zatrzask (sam zamek powinien dac sie wciskać )-jesli niedarady czeka cie robutka bo zameczek zasyfiał i przez to masz otwieranie zkluczyka tylko :fcp24
Yakumo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2007, 16:46   #3
filipaz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 2
Domyślnie

zamka wogole nie da rady wcisnac. pamietam z mojego drugiego forda, ze raz na 2 lata wyciagalem zamek i go czyscilem bo tez nie szlo wcisnac go i klapy otworzyc. no to zamek przeczyszcze.
filipaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.