Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2010, 00:14   #11
krzys3
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2009
Model: S-max
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

po obu stornach sa srebren plastikow zaslepki - zdejmujemy przez podwazenie malym plaskim srubokretem

potem zdejmujemy gore raczki - tez zatrzaski - latwo je niestety wylamac

potem mozna odkrecic dwie srubki i zdjac dolna czesc raczki - ale to jest juz zbedne aby obejrzec stan linki na zgieciu

reszta od gory jest nitowana i nierozbieralna

pozdr

krzys3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 23:10   #12
krzys3
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2009
Model: S-max
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

No niestety, jak komus ta linka peknie to musi sie nastawic na wydatek 460 zl (z rabatem 7% jaki dostalem) i koszt 100zl usuga wymiany calej dzwigni. Ford Polska potwierdzil ze linka ta ze wzgledow bezpieczenstwa i samej konstrukcji dzwigni (nawet jak dorobicie taka linke z kotwicami to jej tam za chiny ludowe nie wstawicie) nie wystepuje jako oddzielna czesc i atest bezp jest na cala raczke z tym calym mechanizmem przy podlodze (waga 4kg zelastwa).

Ale pisali tez ze linak ta peka sporadycznie i powinna wystarczyc na caly okres zycia auta.

Oddzielnie wystepuje tylko sama raczka gumowa lub skorzana z guzikiem jakby linka uszkodzila gniazdo kotwy w guziku.

pozdr
krzys3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 18:34   #13
jeracky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Odgrzewam starego kotleta. Jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi czy przy awaryjnym odblokowaniu ręcznego elektrycznego poprzez pociągnięcie tej linki i trzasku słyszalnym trzeba później coś wymieniać czy wraca wszystko do normy.

Proszę o info bo odblokowałem i auto zaprowadziłem do elektryka (ale w innej sprawie) i zastanawiam się czy coś muszę jeszcze zrobić dodatkowo.
jeracky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2011, 21:32   #14
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Odkopuję wątek - dziś strzeliła mi linka od przycisku zwalniania ręcznego. Nie pękła jednak w rączce przy przycisku, ale tuż przy zapadce przy zębatce. Demontaż plastiku pod ręcznym pozwolił na zwolnienie blokady długim wkrętakiem. Po weekendzie trzeba będzie naprawić.
25 miesięcy uzytkowania samochodu - miesiąc po gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wrrrrrrrrr
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 14:17   #15
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Witam, u mnie też kilka dni temu pękła linka, zamówiłem już cały mechanizm dźwigni i we wtorek będę miał u siebie. I pytanie w związku z tym, jak ją wymienić. Wymieniał ktoś samodzielnie?
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 21:56   #16
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Nie wymieniałem samodzielnie, ale dostałem uszkodzoną z powrotem z serwisu. Pękła nie linka, ale coś w rodzaju drutu stalowego przyspawanego do końca linki i pracującego już w zapadce. Ford oczywiście nie raczył uznać w ramach good will usterki w moim samochodzie - mimo że w momencie usterki nie minął nawet miesiąc od końca gwarancji fabrycznej.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2012, 08:39   #17
awal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Mnie na "szczęście" pękł i odpadł ten niby błyszczący plastik przy przycisku zwalnijącym i sam wypatrzylem że linka jest przetarta zanim sie urwala. Tak że dołączam się do sugestii kolegów - jak macie kilkuletnie auto - warto sprawdzić żeby nie zostać z reką w nocniku.

Swoją drogą - cały ten patent to jakaś porażka, tyle osób już ma problemy...
awal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 10:56   #18
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

[Q



Witam,
Ściągnąłem tą srebrną zaślepkę i widzę, że u mnie też się przeciera. Co można w tym wypadku zrobić? Dlaczego ta metalowa ilnka przeciera się, czyżby ocierając o obudowę metalową?
Tak sobie myślę, że może podłożyć pod linkę między nią a metalową obudową jakiś kawałek gumy, uszczelki żeby przy naprężeniu przy zaciąganiu ręcznego nie było tarcia metal-metal?
Co o tym sądzicie?
Dzięki
pozdro
__________________
Były: Fiat 126P, Fiat Punto I, Toyota Corolla, Opel Signum, Nissan Almera, Seat Altea XL, obecnie FORD S-MAX. Ale ten czas przemija...

Ostatnio edytowane przez Marek ; 09-05-2012 o 15:51 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 12:09   #19
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

O jakiej zaślepce piszecie?
Jeśli coś ociera to lepiej zmniejszyć tarcie jakimś smarem.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2012, 12:14   #20
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

[QUOTE
Mówimy o tych dwóch srebrnych, platikowych zaślepkach po oby dwóch stronach dźwigni od ręcznego. Jak się ściągnie tą od strony kierowcy to widać linkę od ręcznego. faktycznie można by było spróbować przejechać smarem tylko jakim i czy nie rozwiązaniem na dłuższą metę będzie lepszy kawałek gumy...
Czekam na propozycje.
Pozdro
__________________
Były: Fiat 126P, Fiat Punto I, Toyota Corolla, Opel Signum, Nissan Almera, Seat Altea XL, obecnie FORD S-MAX. Ale ten czas przemija...

Ostatnio edytowane przez Marek ; 09-05-2012 o 15:51 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.