Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2012, 18:11   #11
krzypa3
ford::beginner
 
Avatar krzypa3
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Kielce
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 EcoBoost 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

Witam Koleżeństwo
Już po kłopocie. Pan magic od alternatorów zdiagnozował, a co najważniejsze skutecznie usunął awarię. Wg. szpeca padło sterowanie. Pokazał mi felerną część. To było aluminiowe coś w kształcie podkowy z jakimiś diodami, kondensatorami i chyba tranzystorami. Powiedział że łożyskowanie jest OK i za wszystko policzył 140 zł części + 80 zł robocizna Razem: 220 zł. Myślę, że za szczęliwą twarz właściciela pojazdu to chyba niewygórpowana cena.
Pozdro i dzięki za zaiteresowanie problemem.

krzypa3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 19:10   #12
wiktor20501
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: Pomorskie
Model: focus c-max
Silnik: 1.6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

To dość częsta usterka w naszych fordach ale z tego to naprawdę się uśmiałem.
[QUOTE]spod maski dało się słyczeć ni to świst ni to szum coś jakby dźwięk wirującej pralki. Pralki zazwyczj nie wożę pod maską więc się zdziwiłem skąd ten dźwięk?[QUOTE]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. POzdrawiam
wiktor20501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 14:53   #13
Katowski
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-07-2011
Skąd: Gorlice
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8/ Platinum
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

U mnie kontrolka ładowania swieci tylko na "luzie", obroty spadają prawie do 200 obr ale zaraz wraca do normy tj. 1000 obr. Gdy stoje w korku dzieje się to dosyć często.
Czy można odnieśc ten feler do w/w aluminiowe coś w kształcie podkowy z jakimiś diodami, kondensatorami i chyba tranzystorami ?
Katowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 12:45   #14
krzypa3
ford::beginner
 
Avatar krzypa3
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Kielce
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 EcoBoost 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

Wydaje mi się, że jest to możliwe ale dla pewności proponowałbym Ci podjechać do jakiegoś mistrza oblatanego na diagnoskopie i niech sprawdzi czy nie masz jakich błędów na komputerze a jeśli są to niech wykasuje. Myślę , że po podłączeniu do diagnoskopuj może się pojawić info o usterce. Całkiem możliwe ,ze to to samo co u mnie z tą róznicą , że w moim "Ceśq" kontrolka świeciła mimo podniesienia obrotów powyżej 1000/min.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 18-02-2012 o 17:40 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
krzypa3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2012, 08:42   #15
luka80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1,8 120KM LPG
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

mam podobny objaw, samochód kupiony miesiąc temu 70tys na liczniku, podczas postoju zapaliła się kontrolka ładowania (akumulator) do tego dźwięk z pod maski (świst), obroty spadły, prawie zgasł, po przejechaniu 2km i wy sprzęg-leniu przed światłami obroty spadły i samochód zgasł, sytuacja się powtarza, umówiłem się z mechanikiem na sobotę powiem co było u mnie po wizycie
luka80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 13:03   #16
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

Nie umawiaj się z mechanikiem, tylko jedź prosto do elektryka. Jestem świeżo po podobnej przygodzie. U mnie zdechły łożyska alternatora i mostek prostowniczy.

A tak przy okazji kupiłeś ośmioletni samochód z LPG i przebiegiem 70tys. km?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez Marek ; 18-02-2012 o 17:39 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 19:23   #17
luka80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1,8 120KM LPG
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

zawiozłem dzisiaj do mechanika bo mam kilka innych rzeczy do roboty, olej wymiana, świece do wymiany, ręczny(wypadł przycisk), a przy okazji zawiezie do regeneracji alternator

ps.kupiłem go bez LPG, założyłem dwa tyg temu
luka80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 19:45   #18
Katowski
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-07-2011
Skąd: Gorlice
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8/ Platinum
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

Wracając do przypadku mojego Max-a ... spec (serwis Fiat-a) u którego byłem stwierdził że to dość częsty przypadek i jest to wina przepustnicy. Aby to potwierdzić musi go podłączyć pod kompa lecz nie takiego jaki jest u nich w serwisie tylko jakis specjalny!
Obiecał zadzwonić jak "to" sprowadzą z innego serwisu ... i tak czekam już tydzień!!!
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji, ja kupiłem 5 letniego z przeb. 61tys - potwierdzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Katowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2012, 20:36   #19
krzychuś
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2011
Model: c-max
Silnik: tdci 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

Witam,
u mnie skończyło się regeneracją alternatora padł regulator i max wyłączył kolejno esp, zegary itd. koszt regeneracji + mechanik 500 zł
krzychuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 18:54   #20
romi_16
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2011
Skąd: GORZÓW WLKP
Model: c-max
Silnik: 1,6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 74
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapala się w czasie jazdy

Witam
Ja miałem podobnie ,co jakiś czas zapalała mi się kontrolka ładowania szczególnie na wolnych obrotach.A więc zakupiłem mostek prostowniczy[myślałem że to wina diód-częsta usterka] Po rozebraniu alternatora okazało się że mostek był już wymieniony i jest ok ale doszedłem że połączenie mostka z regulatorem napięcia nie do końca łączy tak jak powinno [jakiś elektryk z pieprzył montarz] po naprawie połączenia wszystko wróciło do normy.
romi_16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.