Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2010, 09:06   #111
Gugała
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Płock
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 37
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

Będę wdzięczny za Wasze opinie na temat jn.


Cytat:
Napisał Gugała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanko do ekspertówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kilka dni temu założyłem z tyłu amortyzatory kamoka. Na razie wszysko ok (komfort jazdy znacznie się poprawił, tłumienie lux itd), tylko tył troszkę mi przysiadł (przód jest teraz wyżej ok. 2 cm). Byłem na stacji diagnostycznej (zaprzyjaźnionej) - mówili, że tak może być (zamiennik nigdy nie będzie taki jak orginał itd) i że generalnie wszystko jest ok.
Czy na pewno tak powinno być?

Pozdrawiam,
Gugała

Gugała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 14:26   #112
Ramzespu
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2008
Skąd: Wielkopolska
Model: MKIII Ghia, kombi, tip-tronic Mondeo mk4 kombi powershift
Silnik: TDCI 115km - chip 140km Tdci. 163km
Rocznik: 2005. 2011.
Postów: 105
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

Ma Kamokach zrobiłem już 7000 km i jestem zadowolony. Mam podobne odczucie jak jeden z kolegów, który zakladał inne nowe amory. Na początku było bardzo sztywno, ale teraz po 7000 km jest już ok, bardziej komfortowo.
Pozdrawaim

Ramzespu
Ramzespu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 08:34   #113
sztacha
ford::average
 
Avatar sztacha
 
Zarejestrowany: 10-05-2008
Skąd: Z miasta Łodzi się pochodzi
Model: Ford CMAX II
Silnik: TDCi 2,0 TDCI 115PS Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 144
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

Na dniach będę chciał wymienić amorki na tyle w kombi, no i chyba tak sobie myślę że również sprężyny. Amorki założę Kayaba, co do sprężyn znalazłem takie ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) - mogą być czy lepiej Lesjofors.

Poproszę o pomoc w wyborze.
sztacha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 08:48   #114
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

a w jakim celu chcesz wymieniać sprężyny? demontaż amortyzatorów jest niezależny od sprężyn. poza tym jeśli nie chcesz obniżać auta to nie ma potrzeby ruszania sprężyn.
Cytat:
Napisał Gugała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko tył troszkę mi przysiadł (przód jest teraz wyżej ok. 2 cm)
pewnie teraz jest ok a wcześniej ci puszczały i tył poszedł w górę. kwestia przyzwyczajenia. najlepiej jak byś zrobił zdjęcie z boku auta.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2010, 15:27   #115
Tobe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI (130 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: [Mk3] amortyzatory-na jakie wymienić?

witam kolegów.
Mam pytanie bo niechce tworzyć nowego tematu dotyczącego amortyzatorów.
Mianowicie: Od jakiegoś czasu w moim Mondku tył strasznie buja na wszelkich nawet najmniejszych nierównościach i sa straszne stuki na dziurach torowiskach. Domyślam sie ze nalezy wymienić amortyzatory juz poczytałem jakie polecacie a jakie nie wiec mysle ze cos wybiore a teraz pytanie: Czy razem z amortyzatorami w tylnym zawieszeniu wypada wymienic cos jeszcze jakies dodatkowe czesci aby byc spokojny i nie musiec sie martwic ze w najbliższym czasie bede musial znowu z czyms jechać i płacić 2 razy za podobna robote.
Tobe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 21:09   #116
aisodi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: reda
Model: ford mondeo kombi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

Witam serdecznie ,mam problem z amorkami do tyłu ,chodzi o to ze wymieniłem amortyzatory z tyłu auta i teraz bardzo nisko siedzi mi tył auta . W czym moze byc problem podejzewam ze wczesniej były załozone nivo a teraz sa zwykłe czy to jest powód? jezeli ktos miał juz podobny problem prosze o jakis post dzięki
aisodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 21:24   #117
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

Cytat:
Napisał aisodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie ,mam problem z amorkami do tyłu ,chodzi o to ze wymieniłem amortyzatory z tyłu auta i teraz bardzo nisko siedzi mi tył auta . W czym moze byc problem podejzewam ze wczesniej były załozone nivo a teraz sa zwykłe czy to jest powód? jezeli ktos miał juz podobny problem prosze o jakis post dzięki
W nivo są bardziej miękkie sprężyny, więc jeśli założyłeś zwykłe amory ze sprężynami od nivo to jak najbardziej efekt może być właśnie taki jak opisujesz.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 10:26   #118
beezone
ford::beginner
 
Avatar beezone
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo BA7 MK4 Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 96KW
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

KYB dobre amortyzatorym miałem w poprzednim aucie - 50kkm bez problemów, potem sprzedałem auto i klient stwierdził że zawiecha jest extra.

Te KAMOKI, Optimale i inne wynalazki - zdecydowanie nie polecam - duża rozbieżność jakości pomiędzy pojedyńczymi sztukami, bywa że jeden jest ok, a drugi po 300km zaczyna pukać albo coś, pomimo tego że działa całkiem dobrze, tylko te stuki denerwują.

Zakładając tanioche, może oszczędzisz 50-100pln na sztuce, montaż ich kosztuje tyle samo, a tak naprawdę to niechby ci zaczął amor stukać, pukać czy co tam to i tak kupisz w końcu firmowe i do tego w parze, więc szkoda kasy na takie experymenty.

Ale ja się nie znam.
__________________
--------

what have been seen can not be un-seen....
beezone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 15:04   #119
aisodi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: reda
Model: ford mondeo kombi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

dzieki bardzo za info ,tez tak podejrzewałem ,więc jednak potwierdza sie, a wiesz może jakiej firmy najlepiej załozyc sprężyny zeby uzyskac efekt podobny do wczesniejszego stanu samochodu. Z góry dziekuje
aisodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 20:01   #120
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Witam
Tak jak w temacie przymierzam się do wymiany amortyzatorów bo aktualne prawdopodobnie skończyły swój żywot....
A więc mam pytanie do tych co już wymieniali...jakie zakupiliście amorki ??
Z których jesteście zadowoleni...jak się spisują w aucie i jak z żywotnością ??
i również których nie polecacie ??
Słyszałem o tym że warto kupić motorcrafty ponieważ pod naklejką motorcraft znajduje się napis SACHS i nie warto kupować sachsów ponieważ niczym się nie różnią prócz naklejki motorcraft która zakrywa napis SACHS a cena sachsów jest wyższa....
Szukam czegoś na średnim poziomie....
Nie chce jakiś rumpli które wytrzymają bardzo krótko...szukam czegoś dobrego za dobrą cene ale oczywiscie bez przesady....
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.