Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2017, 21:25   #111
piteron
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Witaj,
Trochę może i przy-długi ten opis, ale wg mnie kompletny. Szkoda, że jak Ci linka pękła, nie przyjrzałeś się którędy biegnie jej reszta. U mnie linka zawsze pękła / przecierała się na górze jakieś 2-3 cm od łepka.
Gwarantuję Ci, że nie trzeba wyjmować całego mechanizmu, a wymianę zrealizujesz siedząc w fotelu kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem, ponieważ sam to robiłem już 2-3 razy. Nie robiłem fotek, ale linkę powinno się wciągnąć od dołu w ten płaski otwór będący lewą częścią dźwigni hamulca. Ja to robiłem tak, że najpierw od góry wpuszczałem mocną żyłkę, albo jakiś mocny ale cienki drucik. Jak wyszedł od dołu, to przyklejałem do niego linkę od tego końca co ma łepek i wciągałem, ale pod koniec trzeba było użyć jakiegoś twardego "szpikulca", aby delikatnie naprowadzić i przechylić ten łepek na właściwą stronę nita. Tu uwaga - musi znaleźć się z tej a nie z drugiej strony (sorki, ale nie mam fotek), ponieważ potem cała linka może okazać się za krótka. Jak już mam ten łepek, to nie odklejam od niego tej żyłki/drucika, do czasu aż uda mi się na dole wsadzić ten haczyk w zębatkę. Ojjj, nie jest to takie trywialne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - musiałem korzystać z lusterka i dobrego oświetlenia aby trafić w tę dziurkę. Męczyłem się z tym dosyć długo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ponieważ nie mogłem poradzić sobie z tym aby haczyk wszedł do końca, a wkładać należy od strony kierowcy a nie od strony lewarka. Kolejnym razem pokobinowałem i dorobiłem sobie zakrzywione "narzędzie", które niczym przedłużenie palców pomaga wepchnąć ten haczyk do dziurki. Dopiero teraz, jak już haczyk jest na swoim miejscu i test ciągnięcia linki od strony łepka działa poprawnie i na pewno da się zapiąć go do przycisku, dopiero wówczas odklejałem tę żyłkę, wpinałem łepek w przycisk i składałem resztę rączki i obudowy. Nie umiem opisać jak ten haczyk wkładać w zębatkę, ale nie udało mi się znaleźć jakichś dwóch możliwości, więc wchodzi tylko w jeden sposób (powyżej opis). Nie unikniesz też niemal równoczesnego wpychania tego haczyka i delikatnego podciągania linką od strony łepka, aby ten prosty odcinek haczyka znalazł się właśnie w tej szczelinie od ramki hamulca, którą przeciąga się linkę do góry. Całość operacji zakładania linki to czas na przeciągnięcie jej przez ramkę i zapięcie haczyka plus 20 min. na wykończenie i poskładanie reszty - u mnie ostatnim razem było niewiele ponad 1 godz. ale wcześniej męczyłem się z tym dłużej. Następnym razem (o ile będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) sprawdzę, czy demontaż boczka tunelu od strony kierowcy nie ułatwił by jeszcze tego zadania, ale chyba nie.
Jak byś miał jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało - postaram się to jakoś opisać.
Tak czy inaczej w trakcie oczekiwania na nową linkę, już nauczyłem się jak sobie radzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wkładając rękę w dziurę, aby paluszkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zwolnić zębatkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia i pozdrawiam

piteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 18:59   #112
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Witam, koledzy pekł i mi ten haczyk przy zwalniaczu. Znalazłem w necie taką linke
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ktoś z was może już kupywał taką linkę w tej firmie?? Jest ok ? będzie pasować do s maxa??
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 16:52   #113
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Szkoda kombinować prościej jest kupić linkę od przerzutki za 10zyka zacisk na linkę za 30gr i w godzinę max masz naprawione popijając sobie piwko w garażu - ja tak zrobiłem - jedyne co to musiałem trochę spiłować tzw. nypel czy jakoś tak na lince od przerzutki by dopasować go do przycisku dźwigni i drugie utrudnienie to przykręcenie małej śrubki w zacisku na lince po przeciągnięciu jej przez oczko w mechanizmie ręcznego (było ciężko z dojściem ale dałem radę)
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 20:32   #114
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Tyle że mi nie pękła linka tylko złamał sie ten "haczyk" ktury wkładamy do oczka w zwalniaczu.
Już zamówiłem tą linkę, ma pasować. 75zł z wysyłką.

Ostatnio edytowane przez deku ; 14-06-2017 o 13:19
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 20:41   #115
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

mi też właśnie to pękło - koszt naprawy 15zł wliczając zakup piwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ten diabelski haczyk to najczęstsza bolączka tego modelu

Ostatnio edytowane przez deku ; 14-06-2017 o 13:19
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 22:31   #116
piteron
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Ja w przyszłości skorzystam ze źródła już sprawdzonego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
piteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2017, 09:26   #117
jacatychy
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 27-06-2017
Model: smax
Silnik: 2,3 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Również mi się to przytrafiło. Niestety moje zdolności manualne są zerowe . Znacie może kogoś z okolic Sląska. Najlepiej Tychy, Katowice, kto mógłby mi w tym pomóc i wymienić/dorobić tą nieszczęsną linkę ??

Ostatnio edytowane przez jacatychy ; 27-06-2017 o 09:30
jacatychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2017, 09:51   #118
gzaw
ford::amateur
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: gliwice
Model: s-max
Silnik: 2,5 T
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

do jacatychy
Trafiło i mnie na cempingu w Grecji poradziłem sobie ze zwolnieniem dźwigni - ale teraz trzeba jakoś to ogarnąc - jak rozwiązałeś problem ?
gzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2017, 18:26   #119
myrq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2014
Model: s-max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI (145PS)
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał trojaczkileg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, koledzy pekł i mi ten haczyk przy zwalniaczu. Znalazłem w necie taką linke
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ktoś z was może już kupywał taką linkę w tej firmie?? Jest ok ? będzie pasować do s maxa??
Dzisiaj taką zakładałem. Żeby włożyć haczyk w zapadkę, musiałem zdemontować górną część konsoli + dźwignia max. do góry. Długość linki wydaje się odpowiadać orginalnej. Problemem zdaje się większa niż w orginale sztywność linki.
myrq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 18:49   #120
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał myrq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj taką zakładałem. Żeby włożyć haczyk w zapadkę, musiałem zdemontować górną część konsoli + dźwignia max. do góry. Długość linki wydaje się odpowiadać orginalnej. Problemem zdaje się większa niż w orginale sztywność linki.
Mnie się nie udało przeciągnąć tej linki przez rączkę, zrobiłem wstawke.Stara linka została a z nowej odciołem kawałek linki z haczykiem i połaczyłem złączka do przewodów elektr. Taka z kostki łączeniowej.
Nie mam pojęcia jak wam się udało przeciągnąć tą linkę przez górną cześć ręcznego. Mi brakowało dosłownie milimetra szerokości.
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.