Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2010, 17:08   #1
angelos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2010
Skąd: B.Biała
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDi
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie tłumik koncowy buczy po wymianie

Witam,latem nabyłem klekota i zaraz potem wymieniłem koncowy tłumik,i dopiero teraz stwierdziłem ,że jego praca porównując z kolegą jest b. głośna.A sprzedawca mnie zapewniał ,że jest na niemieckiej licencji, czy one tak wszystkie buczą ,czy pozostaje mi reklamacja?[i czy ją sprzedawca uwzględni po 4-m-cach.]

angelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 00:51   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: tłumik koncowy buczy po wymianie

Kolego a po co wymieniałeś ten tłumik, czy aż tak był skorodowany? Lepiej kleić oryginał póki się da, niż wymieniać na jakąś podróbę. Co do głośności, to końcowy nie ma aż tak dużego wpływu, chyba, że jest to jedyny sprawny tłumik. Wjedź na kanał, zobacz (posłuchaj) jak wygląda reszta układu wydechowego. Na reklamację chyba nie bardzo możesz liczyć.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 02:54   #3
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: tłumik koncowy buczy po wymianie

Najmniejszy wpływ? Chyba największy, a w każdym razie bardzo duży. Spawanie pordzewiałych tłumików? To było dobre w czasach maluchów i trabantów...
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 14:48   #4
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: tłumik koncowy buczy po wymianie

Kolego Rijndael, z całym szacunkiem dla Twoich wywodów, ale uważam, że do kilkunastoletniego grata to nawet szkoda ładować nowy tłumik. Druga sprawa "spawanie pordzewiałych tłumików", jak to określiłeś, zależy od tego jak bardzo je zaniedbasz, czyli jak dbasz, tak masz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Wyobraź sobie, że w moim 13 letnim mondeuszu jest jeszcze oryginalny układ wydechowy i nie wstydzę się czasem go gdzieś lekko podspawać, ale ja każdej jesieni wchodzę pod auto i dokładnie oglądam wydech, czyszczę, zabezpieczam odpowiednią farbą, wymieniam wieszaki. Porozmawiaj z rozsądnym tłumikarzem, to usłyszysz, że póki wewnętrznie tłumik jest sprawny, to lepiej go "kleić" niż wymienić. Mam znajomego, który przywozi z Niemiec układy wydechowe wymontowane z kasowanych aut. Myślisz, że ma problem ze sprzedażą? Wręcz przeciwnie, nie nadąża z realizacją zamówień. Co fabryczny, to fabryczny, ale jeśli wolisz nówkę, to zmieniaj co dwa lata, bo dłużej Ci nie posłuży. Twój wybór!
Co do "głośności", to wierz mi, że końcowy ma o wiele mniejszy wpływ niż tzw. środkowy, oczywiście najlepiej jeśli obydwa są sprawne i obydwa fabryczne. W końcu ktoś to projektował i pracował nad "zestrojeniem".
Pozdrawiam
__________________
Emmm

Ostatnio edytowane przez Emmm ; 30-11-2010 o 20:26
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.