Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2011, 12:22   #1
bicuxxx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-04-2011
Skąd: szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115ps
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie 2.0 TDDI gdzie sie znajduje zawor EGR

Witam mam problem ze znalezieniem zaworu EGR. Tzn mi sie wydaje ze jest on zaraz z przodu przed kolektorem dolotowym, bo niektorzy pisza ze znajduje sie on gdzies pod turbo gdzie ciezko dojsc do niego grzechotka nawet. Ale patrzac na googlach jak on wyglada to wychodzi ze u mnie jest zaraz na wierzchu po lewej stronie . PROSZE O POMOC na prywatna prosilbym odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 14-06-2016 o 07:51
bicuxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2011, 15:04   #2
GTomek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: mK3 2.0 TDDI gdzie sie znajduje zawor EGR

egr masz po lewej stronie zaraz po kolektorem ssącym idzie do niego metalowa rurka
tu masz na pierwszym zdjęciu widoczny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
GTomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 11:41   #3
przemo_1981
FCP member
 
Avatar przemo_1981
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 22-07-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo St-Line i Puma St-Line
Silnik: 2,0 EB 240KM i 1,0 EB 125KM
Rocznik: 2018 i 2020
Postów: 409
Domyślnie Odp: mK3 2.0 TDDI gdzie sie znajduje zawor EGR

GTomek czytając twojego posta i oglądając zdjęcie z aukcji trochę zgłupiałem. Wg mnie (przed czyszczeniem dolotu dokładnie kopałem i studiowałem forum) na tej aukcji silnika układ zaworu ERG pasuje jak dla mnie do TDCI a nie dla TDDI (czyżby sprzedający nie wiedział co sprzedaje?). Pokopałem w aukcjach allegro i znalazłem zdjęcia: na pierwszym widok silnika TDDI tak jakbyśmy stali przed otwartą maską, a 2 zdjęcie tak jakbyśmy stali przy przednim kole od kierowcy, i tam zaznaczyłem zawór ERG w TDDI (tyle wywnioskowałem studiując forum). Czyszcząc dolot ze syfu chciałem się do niego dostać, jednak jest to bardzo ciężkie i dla tego narazie zaworu nie mam wyczyszczonego.

Dopiero na 3 zdjęciu to TDCI i także zaznaczyłem zawór ERG - tak jak w różnych opisach jest on z przodu po lewej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez przemo_1981 ; 04-05-2011 o 11:47
przemo_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 10:53   #4
kili13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: mK3 2.0 TDDI gdzie sie znajduje zawor EGR

przemo_1981
Czyszcząc dolot ze syfu chciałem się do niego dostać, jednak jest to bardzo ciężkie i dla tego narazie zaworu nie mam wyczyszczonego.




Sory ze sie wcinam ale ja wyciagalem juz zawor 2 razy i naprawde nie jest to nic powaznego (a zaden ze mnie mechanik) razem ze zdjeciem i wyczyszczeniem EGR-a + kolektora zajelo mi to ok. 3 godzin, tak ze nie jest zle mysle, ale nie wazne przyjemnej pracy koledzy.

Pozdrawiam.
kili13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 11:19   #5
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: mK3 2.0 TDDI gdzie sie znajduje zawor EGR

Kolego, zawór EGR w TDDi znajduje się z tyłu silnika przed ścianą grodziową patrzac lekko w prawo pod turbiną; zasłania go przewód od obudowy filtra powietrza.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 11:22   #6
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: mK3 2.0 TDDI gdzie sie znajduje zawor EGR

Cytat:
Napisał vladmir71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, zawór EGR w TDDi znajduje się z tyłu silnika przed ścianą grodziową patrzac lekko w prawo pod turbiną; zasłania go przewód od obudowy filtra powietrza.
Kolego, ale po co zakładałeś nowy temat, skoro klika tematów wcześniej w dziale Diesel jest Twój temat, z takim samym pytaniem, gdzie juz uzuskałeś odpowiedź...hmm?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Później robi się śmietnik, a wszytsko jest w szukajce....
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 21:08   #7
Dziug
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: mK3 2.0 TDDI gdzie sie znajduje zawor EGR

Witam, dołączę swoje pytanie jeśli pozwolicieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co trzeba zdemontować żeby dostać się do zaworu w Tddi 2.0? wystarczy wypiąć dolot do turbiny?

Odp: należy zdjąć dolot między filtrem powietrza a turbiną i dobierać się dalej.

Ostatnio edytowane przez Dziug ; 14-06-2016 o 07:26
Dziug jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2016, 08:18   #8
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI gdzie sie znajduje zawor EGR

Ja wyciągam jeszcze Aku i cała obudowę filtra powietrza jest więcej miejsca. Najlepiej najpierw odkręcić tą metalową rurkę co idzie do EGR wtedy jest dostęp bajka. Ja co jakiś czas odkręcam EGR ale nie do czyszczenia tylko po to żeby dostać się do czujnika położenia wału bo dwumasa sypie opiłkami i na czujniku robi się choinka. Tak że wyciągnięcie EGR to dla mnie kwestia kilku minut.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.