Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2015, 17:10   #1
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Błedy które jeden program odczytuje a inny nie.

Na wstępie pragnę poinformować iż problem nie dotyczy samego auta, bo te już jest u fachowca, ale oprogramowania diagnostycznego.

Otóż moje cudeńko zaczęło niedomagać i postanowiłem zakupić interface diagnostyczny oraz ściągnąć odpowiednie oprogramowanie by samemu zdiagnozować problem w aucie. zakupiłem ELM327 bluetooth oraz program "sdprog" oraz "FORScan".
Połączenie przebiegło pomyślnie, podgląd danych ok. Jednak auto nie domaga a "sdprog" błędów nie widzi, natomiast "FORScan" pokazał dwa błędy: P0087 oraz P1180.

Napisałem do producenta i w odpowiedzi otrzymałem poniższa odpowiedź.
"Jednak SDPROG bazuje na systemie OBDII/EOBD i monitoruje samochód w tym obszarze i przede wszystkim informuje na temat kontrolki silnika. Dodam jeszcze, że w Pana samochodzie są dwa systemy diagnostyczne: OBDII/EOBD i serwisowy."

I teraz pytania:
Kompletnie nie rozumiem pierwszej części odpowiedzi ponieważ FORScan robi swoją robotę i też bazuje na systemie OBDII/EOBD i błędy widzi.
Drugie pytanie dotyczy tego drugiego systemu diagnostycznego o którym sprzedawca mówi "serwisowy".

Dodam iż na desce żadne kontrolki nie pokazują błędów. Czy ktoś mi to wytłumaczy?

Poniżej zrzut z ekranu obu programów.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png

Ostatnio edytowane przez hubi_c ; 30-11-2015 o 17:43
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2015, 17:54   #2
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Błedy które jeden program odczytuje a inny nie.

OBD to tylko protokol komunikacyjny. W ramach niego jest definiowany pewien zestaw komunikatow, czy tez przekazywanych wartosci telemetrycznych. Ale kazdy producent dodaje swoje specyficzne rzeczy (bo kazde auto jest inne)
FORscan jest dedykowany dla danej platformy (Ford, Mazda). I dlatego umie tego wiecej.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 30-11-2015 o 18:03
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2015, 18:14   #3
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Błedy które jeden program odczytuje a inny nie.

Hehe. ostatnio podpinalem OPComem czyli kabelkiem do opli vivaro ( choc to w 99% renault trafic ) z tymz e jak vivaro 1.9 czyta pieknie i to tez silnik renauta tak np juz nowszego nieco z silnikiem 2.0 cdti juz czytal tez i podglad parametrow i kodowania itd tez ale bledów wywalal po 25 a nawet 28 co nie mialo nic wspolnego z prawdą. To sa sprzety raczje malo realne z tym co jest w ASO. Tymbardziej ze do wlasnie opla juz jest MDI i tym samym sprzetem ale innym porogtamem zesmy diagnozowali tez mazdy, chewrolety itp auta.
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2015, 18:30   #4
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Błedy które jeden program odczytuje a inny nie.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FORscan jest dedykowany dla danej platformy (Ford, Mazda). I dlatego umie tego wiecej.
Czy to zatem oznacza, iż zakupiłem polski program (sdprog), który potrafi tylko odczytać problemy z kontrolką MIL? To trochę szkoda siana.
__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2015, 18:34   #5
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Błedy które jeden program odczytuje a inny nie.

Tak dokladnie.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2015, 18:50   #6
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Błedy które jeden program odczytuje a inny nie.

Umie odczytac predkosc, obr. silnika, temperature plynu chlodzacego, napiecie AKU i tym podobne wspolne dla wszystkich aut wlasciwosci.
Czy tylko bledy MIL to nie jestem pewien ale na pewno zakres jest b. ograniczony.

Swoja droga ten program widzialem dodawany za darmo do niektorych interfejsow. Jesli go kupiles ekstra do forda.. to faktycznie szkoda siana. Szczegolnie ze istnieje ForScan
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.