Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2006, 10:39   #1
Honzik1976
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2006
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

witam

kupiłem 2litrową Bemkę e36 24V z instalacja LANDIRENZO IIgen zakładaną we włoszech...
jest bardzo zmulona przez mikser i myślę nad wsadzeniem blosa i stożka bo przy fabrycznym filtrze nie wyrobię sie z miejscem

co o tym sądzicie , będzie to jakoś chodziło , znacie kogoś kto ma założonego blosa przy tym silniku

proszę o pomoc w podjęciu decyzji

dzięki i pozdrawiam

Honzik1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2006, 23:30   #2
Master_Piottrek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2006
Postów: 258
Domyślnie

aaaaa przecie on tego wszystkiego nie robił na jedynce !!!!! raz mu się udało zmienić bieg idealnie raz za wcześnie raz za późno , raz tak raz srak itd.... człowiek to nie maszyna !! pozatym 0.0000000000000025 Sec to nie jest jakaś ogromna różnica a pozatym blos miażdży ! pamiętajcie ciecie
Master_Piottrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 08:36   #3
Honzik1976
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2006
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

w końcu założyłem Blosidło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jest tak sobie :fcp8 mocy nie przybyło , buma ciągle jest mułowata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a plusy to :
bardzo równe obroty biegu jałowego
spalanie spadło o 20%

regulacje robiłem tylko na analizatorze spalin , czy po hamowni efekty byłyby lepsze ???
i jak byłem na regulacji to gazownik stwierdził że mam uszkodzona sondę lambda - ale nie ma to chyba znaczenia przy BLOSIE ...co ?

pozdrowienia
Honzik1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 10:22   #4
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honzik1976
jak byłem na regulacji to gazownik stwierdził że mam uszkodzona sondę lambda - ale nie ma to chyba znaczenia przy BLOSIE ...co ?
jak nie jak tak - sonda daje sygnały do ECU który między innymi steruje kątem wyprzedzenia zapłonu ( no chyba, że w bumach nie ) - więc skoro sonda jest do bani to może Ci się zapłon nie wyprzedzać i lekko mułowacić przy wkręcaniu.

PS. a jakiej mocy masz parownik ? pewnie słabizna jakaś i spodziewasz się nie wiadomo czego.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 11:02   #5
Honzik1976
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2006
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

Struna

nie wiem jak jest w Bumach, nie znam się tak dobrze, ale pewnie tak jak mówisz - jest jak w innych autach.
Myślałem wcześniej że sonda na gazie reguluje tylko silniczek krogowy , którego juz nie mam bo jak założyłem Blosa to go wywaliłem

wczoraj odłączyłem sondę bo słyszałem że jepiej tak zrobic niż jeździć na uszkodzonej.
A z tym zapłonem to możesz mieć rację bo auto po wciśnięciu gazu dławi się na początku a dopiero po chwili zaczyna ciągnąć (o ile ciągnięciem można to nazwać )

szukałem sondy ale gościu zaśpiewał mi 700zł i odpuściłem sobie, mam SIEMENSA z czarnym , białym ,żółtym i czerwonym przewodem

odnośnie parownika to nie mam pojęcia ile ma KW na tabliczce nic nie ma
jest to Landirenzo , taki jaki przedstawia link
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

śą podane trzy typy ale który ja mam to nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale może można to jakoś sprawdzić ?

pozdrawiam
Honzik1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 12:33   #6
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honzik1976
szukałem sondy ale gościu zaśpiewał mi 700zł i odpuściłem sobie, mam SIEMENSA z czarnym , białym ,żółtym i czerwonym przewodem
uniwersalna 4-przewodowa Ci podejdzie np. NTK za niecałe 100 Pln

Cytat:
Napisał Honzik1976
odnośnie parownika to nie mam pojęcia ile ma KW na tabliczce nic nie ma
jest to Landirenzo , taki jaki przedstawia link
a ile mocy ma to auto katalogowo ? bo podejrzewam że masz ten pierwszy model ( najsłabszy ) a jeśli silnik ma ponad 100 kucy ( a mniemam że ma ) to z pewnością ten parownik jest za słaby.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 13:17   #7
Honzik1976
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2006
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

Bumka ma 150 KM ,a ta instalacja była zakładana we Włoszech , nie wiedomo czy makaroniarze wstawili odpowiedni parowniczek :fcp6

Struna, a jakie są objawy za małego parownika ? Tylko to że nie ma ducha czy np. jeszcze to że nie wkręca się podczas jazdy na maksymalne obroty ?
Bo u mnie niby się rozkulowuje do 6000 - 7000 obr.

jeszcze odnośnie sondy to gazownik stwierdził że mam jakąś z zakresem od 0-5V, ta uniwersalna bedzie w stanie ją zastąpić ?
a numery z mojej sądy to:
SIEMENS 5WK9 0141,
NTK A7H
1728282

dzięki i pozdrawiam
Honzik1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 13:28   #8
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honzik1976
Struna, a jakie są objawy za małego parownika ? Tylko to że nie ma ducha czy np. jeszcze to że nie wkręca się podczas jazdy na maksymalne obroty ?
Bo u mnie niby się rozkulowuje do 6000 - 7000 obr.
przede wszystkim kołopoty przy gwałtownym depnięciu na gaz - zamiast się szybko wkręcać to jest muł, poza tym zwiększone spalanie.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 13:37   #9
Honzik1976
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2006
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Struna
przede wszystkim kołopoty przy gwałtownym depnięciu na gaz - zamiast się szybko wkręcać to jest muł, poza tym zwiększone spalanie.
mówisz o depnięciu na gaz w czasie jazdy czy na biegu jałowym???
bo na jałowym jest u mnie myśle że OK , ale podczas jazdy jak jej wcisne to najpierw nawet jakby się przytkała aż czuć jak głowa i ciało idzie do produ, no i po chwili dopiero zaczyna ciągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Honzik1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2006, 15:46   #10
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
mówisz o depnięciu na gaz w czasie jazdy czy na biegu jałowym???
bo na jałowym jest u mnie myśle że OK
na jałowych to w 99,9% przypadków jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to chyba nie o jałowe nam chodzi tylko o normalne warunki pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli pod obciążeniem.
Pewnie jak byś wskazania sprawnej sondy monitorował podczas jazdy to by Ci wyszło, że przy tym zmuleniu masz z deka ubogą mieszankę - co wskazałoby na niewydolność parownika.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.