Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2014, 10:36   #781
grzefu
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-09-2013
Skąd: Gliwice
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Diesel + PowerShift to zupełnie inna bajka. Mój wniosek jest wciąż ten sam. Jeśli kupujesz samochód, to musisz dostać od dilera na jazdę dokładnie taki model jak kupujesz, bo później jest zonk.
Muszę podziękować za radę, dzięki Twoim opiniom w ostatniej chwili zmieniłem benzyne na diesla (ze względu na automat). Diesla niedawno odebrałem, i jak na razie z PowerShifta jestem bardzo zadowolony.

Ponawiam pytanko o dźwięk przy zamykaniu klapy, jak głośno ostrzega was auto o tym, że klapa właśnie się otwiera ?

grzefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 11:13   #782
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał grzefu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponawiam pytanko o dźwięk przy zamykaniu klapy, jak głośno ostrzega was auto o tym, że klapa właśnie się otwiera ?
U mnie to cichutki dźwięk. Nawet myślałem że mi się sygnał niedomkniętych drzwi przy kierowcy włączył. Teraz się przyzwyczaiłem. To jest chyba ten sam sygnał co przy czujnikach parkowania, więc w środku to pewnie jest słyszalny ale na zewnątrz już nie bardzo.

Przy okazji, ja również mam pytanie. Czy przycisk otwierania klapy znajdujący się w środku jest dezaktywowany po wyłączeniu silnika? Nie umiem zrozumieć kiedy można go używać. Mój standardowy błąd: parkuje, wyłączam silnik i naciskam przycisk aby otworzyć bagażnik (z założeniem, że jak wysiądę, to klapa już będzie w górze) a tu zonk i klapa nie reaguje.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 11:36   #783
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
...parkuje, wyłączam silnik i naciskam przycisk aby otworzyć bagażnik (z założeniem, że jak wysiądę, to klapa już będzie w górze) a tu zonk i klapa nie reaguje.
Raz tak zrobiłem i stracił bym klapę na parkingu przez przejeżdżający samochód.
Podczas otwierania bagażnika lepiej zabezpieczać tyły.

Cytat:
Przy okazji, ja również mam pytanie. Czy przycisk otwierania klapy znajdujący się w środku jest dezaktywowany po wyłączeniu silnika? Nie umiem zrozumieć kiedy można go używać.
Tak ale włączając zapłon działa.

Ostatnio edytowane przez jankowalski973 ; 03-04-2014 o 14:46
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 16:05   #784
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Faktycznie, to rozsądna uwaga co do zabezpieczania tyłu. Ja zazwyczaj w garażu lub pod domem po wyłączeniu silnika potrzebuję otworzyć bagażnik, lub gdy ktoś z tyłu podchodzi i chce coś zabrać lub wsadzić do środka. Wtedy ten guzik byłby jak zbawienie, a tak to nie bardzo widzę jego sens. Po włączeniu zapłonu działa, więc jest jeszcze bardziej niebezpieczne, bo można uruchomić otwieranie klapy i ruszyć, ale logika Forda jest dla mnie nie pojęta.

Jaki więc jest sens posiadania otwierania klapy w środku jeśli można ją uruchomić tylko przy uruchomionym zapłonie? Mam sobie ją w korku dla zabawy na światłach otwierać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 17:25   #785
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Juz kiedys o tym pisalem. Przywozac dzieciaki do szkoly nie musze wysiadac, otwieram bagaznik guzikiem siedzac za kolkiem. Dzieciaki zabieraja plecaki a ja bagaznik guzikiem zamykam. Czasami ASS wylaczy silnik ale wszystko dziala.
Ps. To one zabezpieszaja tyly :-)
Wlaczony zaplon nie oznacza uruchomionego silnika.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 20:36   #786
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Faktycznie, to rozsądna uwaga co do zabezpieczania tyłu. Ja zazwyczaj w garażu lub pod domem po wyłączeniu silnika potrzebuję otworzyć bagażnik, lub gdy ktoś z tyłu podchodzi i chce coś zabrać lub wsadzić do środka. Wtedy ten guzik byłby jak zbawienie, a tak to nie bardzo widzę jego sens. Po włączeniu zapłonu działa, więc jest jeszcze bardziej niebezpieczne, bo można uruchomić otwieranie klapy i ruszyć, ale logika Forda jest dla mnie nie pojęta.

Jaki więc jest sens posiadania otwierania klapy w środku jeśli można ją uruchomić tylko przy uruchomionym zapłonie? Mam sobie ją w korku dla zabawy na światłach otwierać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie otwieranie działa tylko jak ustawię dźwignię biegów na P.
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 14:34   #787
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie widziałes takiego Focusa? Problem właśnie w tym, że zaden EB 1,6 nie jest dostępny z PS. Nawet 1,0 coś schrzanili. Chyba, że ten nowy 1,5 będzie, ale w Kudze to dopiero po FL.

Sama prawda, ale przecież pokazać się trzeba w modnym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takiego Focusa widzę oczyma wyobraźniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od MR2015, czyli od tej jesieni.

Może niektórzy idą za modą, ale ja po prostu chcę wsiadać/siedzieć wysoko, mieć praktyczne auto, które pojedzie bez problemu po błotnistej nieutwardzonej czy nieodśnieżonej drodze, albo wjedzie do lasu czy nie zahaczy się o leżące gałęzie po burzy, ale niestety taka konstrukcja ma swoje wady, od twardego zawiasu począwszy a na szumach wiatru skończywszy, i warto o tym mówić.
Ja jeżdżę "wokół komina". Na trasie/autostradzie jestem kilka razy w roku, dlatego jest SUV. Pierwotnie chciałem Focusa kombi 1.6 125KM PowerShift, a najbardziej C-MAXa PowerShift, ale ten pierwszy miał mieć już za rok FL, a ten drugi jeździ "automatycznie" tylko z TDCi - absurdGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Fajne podsumowanie. Niestety to połączenie skrzyni i silnika jest po prostu do niczego. Faktem jest, że w śnieżku lub błocie radość z jazdy jest dużo większa. Tyle, że 15 l/100km na wskaźniku potem boli. Diesel + PowerShift to zupełnie inna bajka. Mój wniosek jest wciąż ten sam. Jeśli kupujesz samochód, to musisz dostać od dilera na jazdę dokładnie taki model jak kupujesz, bo później jest zonk.
Fajne, bo szczereGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lubię ten samochód, sam go wybrałem, ale niestety w tej wersji nakłada się na siebie kilka rzeczy i całość wychodzi niezbyt dobrze, albo nie przy każdym zastosowaniu.
Ta skrzynia nie pasuje do całości, bo samochód jest ciężki i jedzie na 4 łapy. Powinna być PowerShift! Do tego wyciszenie silnika jest słabe.
Skoro takie jest połączenie silnik-skrzynia, to czy nie byłoby lepiej, gdyby dało się zablokować FWD, bo czy przy każdym ruszaniu czy przyspieszaniu potrzebne jest AWD?...

Na początku, a szczególnie pierwszego dnia bardzo hałasował AWD. Teraz ten hałas prawie znikłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie jest to tylko moje przyzwyczajenie, bo wczoraj jechałem "normalnym" autem i po powrocie do Kugi już tego tak nie słyszę jak pierwszego dnia. Tak jakby coś się tam już coś nasmarowało. Zobaczymy jak głośny będzie tylny dyferencjał w przedziale 120-200km/h...
Co mnie dziwi, to fakt, że jak puszczę gaz/wyłączę tempomat na 6-tym biegu, to Kuga relatywnie szybko zwalnia - jakby ktoś zaciągnął ręczny, czyli wystepują bardzo duże opory w układzie napędowym jeszcze zanim włączy się AWD i jazda wybiegiem jest króciutka.

Niestety silnik nadal wyje i to się już nie zmieni.
Pierwsze szumy wiatru słyszę przy prawie bezwietrznej pogodzie już przy 70km/h(!) i to chyba będzie rekord w tej klasie SUVówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szumy toczenia, szczególnie z tyłu, też chyba rekordowe...

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czy ktoś wie czemu do cho...ry Ford wsadza taką qpę do EcoBoosta zamiast PwerShifta????
VAG z powodzeniem sprzedaje sporo DSG + TSI (benzyna)
TSI i DSG to bym nie chciał ze względu na awaryjnośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale przecież FORD łączy SCTi i MPS6. Chyba w Mondeo, S-MAXie i poza Europą...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 15:04   #788
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Focus 3 po fl z 1.5EB + Powershift jak najbardziej będzie w sprzedaży.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 15:18   #789
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Kuga - galeria osobliwościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
UWAGA poprawka! Problem występuje również bez przyciemnianych szyb!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Książki skarg i wniosków c.d.:
- klapa bagażnika nie-automatyczna - otwieram, naciskając 2 razy na pilota i zamek uwalnia klapę... ale i tak trzeba gmerać palcami po tym microwłączniku, żeby klapę móc uwolnić zupełnie i ją podnieść - genialne rozwiązanie!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- iluminacja, lampy i lampeczki na postoju, po co? przeciwmgielne przód, tylne reflektory, spod lusterek, bagażnik (choć zamknięty), oświetlenie uchwytu tylnej klapy, i nie da się tego wyłączyć, a akumulator do ogrzewania postojowego tak bardzo potrzebny...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Daho ; 18-04-2014 o 18:06
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 18:47   #790
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

a jaki problem masz z tą klapą? to jest normalne rozwiązanie.

wolne miejsce jest na wkręcany hak holowniczy?

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 06-04-2014 o 18:49
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.