Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2014, 07:45   #21
lucanx
ford::advanced
 
Avatar lucanx
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Internet
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 ON 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki

To ja się podłączę i ponowie pytanie. Czy do Focus MK2 FL jak kupie wtyk zapalniczki od np. Mondeo to będzie pasować bo to zuniwersalizowane urządzenie (zapalniczka) czy muszę szukać takiego od Focusa? (ciężko znaleźć na all...o) Dzięki.

lucanx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 10:20   #22
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] byla w oryginale w FF2FL, przynajmniej ja taka mam a kupilem samochod w salonie. Taka sama jest chyba w Mondeo z podobnych rocznikow.
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 18:10   #23
lucanx
ford::advanced
 
Avatar lucanx
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Internet
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 ON 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki

To takiej będę szukał w takim razie, tylko poczekam.... yyy... może na tańszą ofertę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lucanx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 16:20   #24
Jaculek66
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-12-2013
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus mk.2
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki

No i już zapalniczka działa. Okazało się, że wydłubanie gniazda zapalniczki w mk2 jest bardzo proste. Potrzebne narzędzia: płaski śrubokręt i Torx 25. Śrubokrętem należy podważyć plastik, z którego wychodzi osłona lewarka zmiany biegów (mocowana jest na zatrzaski). Od strony panelu przedniego pokażą się 2 śruby torx mocujące plastikowy pasek unieruchamiający część, w której mocowana jest popielniczka i gniazdo zapalniczki. Teraz można ja wyjąć, odpiąć złącza i swobodnie manewrować.
U mnie okazało się, że prąd dochodzi do konektorów więc mając swobodny dostęp do gniazda wydłubałem z niego zapalniczkę i po oczyszczeniu śrubokrętem styku plusowego spróbowałem, czy działa sprzęt podłączony do gniazda. Działał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przy okazji okazało się, że spalona jest żarówka podświetlająca. Trzeba chyba będzie to jeszcze raz rozebrać....
Jaculek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 12:43   #25
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki

A mam jeszcze pytanie co do gniazda zapalniczki ale w bagażniku. Samo gniazdo jest ok, tylko problem gdzieś w kablach. Jedna masa jest z lampy a druga gdzieś chyba z bezpieczników. Gdzie może jeżyć problem i jak go usunąć?
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 10:17   #26
lucaski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki

Trochę odkopię. Wyciągał już ktoś zapalniczkę z wersji "niepalącej"? Popielniczki tam nie ma więc ściągnięcie osłony lewarka nic nie da. Co prawda odkręciłem prawą osłonę kolumny centralnej (w nogach pasażera) i jak się głęboko pogrzebało to można ją było wyczuć jednak za Chiny nie dało się jej wypchać. Trzeba ją jakoś obrócić albo coś nacisnąć żeby wyskoczyła ?
lucaski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2016, 21:34   #27
tomi38
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2007
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki

Koledzy, pomocy!
Ford Focus mk2 FL z 2010r kombi 1.6 diesel 90 koni - nie działa gniazdo w bagażniku, bezpieczniki 109 i 119 pod schowkiem sprawdzone dobre, do gniazda w bagażniku dochodzą przewody pomarańczowy i czarny - brak zasilania (+) ...
Gniazdo pod radiem działa, w bagażniku nie - czy wiązka jeszcze gdzieś po drodze ma kostki od bezpiecznika do gniazda w bagażniku? bo nie znalazłem tych przewodów przy "GEM-ie"
Z góry dziękuje za konstruktywne podpowiedzi.
tomi38 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 07:24   #28
Krzysztof1984
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 06-05-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki

Witam,

Zakupiłem nie dawno Focusa z 2007 roku w benzynie 1.8 . Okazało się przy próbie naładowania telefonu poprzez kabel ,ze nie działa gniazdo zapalniczki. Czy trzeba wyjąć radio by dostać się do zapalniczki by ją wymienić czy wystarczy zdemontować osłonę skrzyni biegów plus boczną ściankę prawej stronie?
Krzysztof1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 09:27   #29
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,494
Domyślnie Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki

Boczna prawa wystarczy.
Podrap styki w gnieździe, najpierw usun bezpiecznik z GEM w nogach pasazera ( sprawdz czy nie jest spalony).
Schemat bezpiecznikow znjadziesz w google.
Jak bedziesz drapal styki na żywca to pewnie i tak zrobisz spięcie i bezpiecznik spali się.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 19:08   #30
MaVerr
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 27-06-2018
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Niedziałające gniazda zapalniczki

Witam. Posiadam Focus mk2 2009 lift. Nie działają mi gniazda zapalniczki to główne i to w podłokietniku. Wymieniłem juz bezpiecznik 20A i nic ...
Zastawiamy się czy może mieć coś wspólnego do tego słaby akumulator? Pani od której kupowałem go mówiła ze nigdy nie wymieniała.
MaVerr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.