Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2013, 22:19   #11
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 kłopot z wtryskami

normalnie piszą czasem że gwarancja jest przy montażu w fachowym warsztacie.Apropo,nie wiem jak chcą udowodnić że paliwo było złe.Rozebrali je może sami ,nikt przy tym nie był to i mogą opowiadać co chcą

aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 22:46   #12
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 kłopot z wtryskami

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
normalnie piszą czasem że gwarancja jest przy montażu w fachowym warsztacie.Apropo,nie wiem jak chcą udowodnić że paliwo było złe.Rozebrali je może sami ,nikt przy tym nie był to i mogą opowiadać co chcą


Witam
Moze dlatego ze polskie paliwo nie spełnia norm UE w jakośći (o czym wiedzą tylko nie liczni), a tak po za tym jak będą wrędni to wezmą wtryki zaleją czym kolwiek u siebie, i co wtedy zrobisz?

Jak zwykle słowo przeciw słowu tylko ze oni maja po swojej stronie DELPHI, BOSCHA no i wtryki usiebie.

Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 11:36   #13
mopsik600
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 21-10-2012
Skąd: Żarów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 kłopot z wtryskami

No ale przecież później mogę zabrać wtryski i dać rzeczoznawcy sądowemu żeby je ocenił i paliwo moje z baku do analizy. Przecież głupi nikt nie jest i żeby lać jakiś syf do zbiornika. Ja tankuje tylko na CPN.
mopsik600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 11:48   #14
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 problem z wtryskami

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a paliwo wraz z rzepakiem zastygają tworząc "skorupke"
Nawet w obecnej temperaturze 100% rzepak w butelce ani nie zastyga, ani tym bardziej nie tworzy żadnej skorupki - zmienia jedynie konsystencję na żelową.
W paliwie jest go nie więcej niż 8-10%, i przy takim stężeniu nie ma mowy o takich efektach. Nawet w większych proporcjach rzepaku przy temperaturze do -15 paliwo jest wciąż płynne.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 11:52   #15
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 kłopot z wtryskami

żeby to wszystko miało ręce i nogi napisz otwarcie kto to regenerował i mamy na niego namiar.potem jak już wiadomo jaka firma to żeby ratować reputację naprawią ci to za darmo
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 12:56   #16
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 problem z wtryskami

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet w obecnej temperaturze 100% rzepak w butelce ani nie zastyga, ani tym bardziej nie tworzy żadnej skorupki - zmienia jedynie konsystencję na żelową.
W paliwie jest go nie więcej niż 8-10%, i przy takim stężeniu nie ma mowy o takich efektach. Nawet w większych proporcjach rzepaku przy temperaturze do -15 paliwo jest wciąż płynne.

Witam
Człowieku gdzie ty zyjesz? Gadasz poprsotu ekstra, nie robi skoropku tylko zmienia i tu twój cytat na "konsystencję na żelową".
Bez urazy aly wyglądasz mi na mgr zarządzania i marektingu. (jaka jest róznica między skorupką a żelem, wytłumacz mi to prosze)

Acha na jakiej podstawie twierdzisz ze jest go tylko 8-10%???
Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 13:20   #17
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 problem z wtryskami

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaka jest róznica między skorupką a żelem
Gdyby nie było żadnej, do skorupka nazywałaby się żelem, a żel skorupką.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Acha na jakiej podstawie twierdzisz ze jest go tylko 8-10%???
Na podstawie obecnie nam miłościwie panujących wytycznych, dotyczących paliw płynnych dostępnych na stacjach paliw. W teorii takie proporcje biokomponentów (nazywanych potocznie rzepakiem) powinny być w ON dostępnym w dystrybutorze na stacji. Ani Ty, ani ja nie jesteśmy w stanie sprawdzić tych proporcji, możemy się jedynie opierać na tym, co mówią wytyczne.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 13:39   #18
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 problem z wtryskami

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby nie było żadnej, do skorupka nazywałaby się żelem, a żel skorupką.



Na podstawie obecnie nam miłościwie panujących wytycznych, dotyczących paliw płynnych dostępnych na stacjach paliw. W teorii takie proporcje biokomponentów (nazywanych potocznie rzepakiem) powinny być w ON dostępnym w dystrybutorze na stacji. Ani Ty, ani ja nie jesteśmy w stanie sprawdzić tych proporcji, możemy się jedynie opierać na tym, co mówią wytyczne.

Witam

dobra spytam się "jak krowa na granicy" czy sie różni skorupka (czyli zaschniete paliwo we wtryskach) od od twojego żelu dla WTRYSKIWACZA DELPHI???

Kolega a powiedz mi prosze, czy normy paliwa w POLSCE uwzględniają badania na dodatki biokompenentów czyli czy są njzwyklej w świecie badane na ilość i jakość rzekapaku w paliwie.

A i co z tym mgr zarzadzania???

To co ty mówisz to jest ksiązkowa teoria
To co ja mówie to jest życie które można dostknąc.

Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 14:13   #19
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 problem z wtryskami

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega a powiedz mi prosze, czy normy paliwa w POLSCE uwzględniają badania na dodatki biokompenentów czyli czy są njzwyklej w świecie badane na ilość i jakość rzekapaku w paliwie.
Jeśli spełniają normy, to muszą być badane. Na każdej stacji masz stosowną informację. Jeśli chcesz, to możesz te badania podważyć, i zażądać potwierdzenia, albo wykonać własną ekspertyzę.

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy sie różni skorupka (czyli zaschniete paliwo we wtryskach) od od twojego żelu dla WTRYSKIWACZA DELPHI???
Konsystencja rzepaku zależna jest od temperatury. Inaczej mówiąc - im mniejsza temperatura, tym większa żelowatość, i odwrotnie.
Jednocześnie chciałbym zauważyć, iż pisząc o "żelowatym rzepaku", miałem na myśli rzepak 100%, taki jaki możesz sobie kupić w biedronce.
W przypadku ON z biokomponentami, to nawet nie ma o czym rozmawiać, proporcje biokomponentów są zbyt małe, by wpływać na żelowatość ON. Jeśli z ON robi się żel, to na pewno nie przez biokomponenty, a przez niedostateczną ilość lub jakość depresatorów i uszlachetniaczy, które powinny się w tym ON znajdować.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 16:25   #20
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: MONDEO MK3 2.0 TDCI 2003 kłopot z wtryskami

Witam
Słuchaj "ministerq" jak jestes taki mądry (ale raczej negacjo-mądry), i nie docierają do ciebie argumenty słowne, to wieczorem wrzuce ci zdjęcia z twoimi żelkami i zobaczymy co powiesz.

Zapraszam również wszystkim do analizy i komentarzy naszych potyczek
ZAPRASZAM
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.