Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2013, 18:43   #1
Stasqe
ford::beginner
 
Imię: Stasiek
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Gdańsk
Model: FF2FL '08
Silnik: 1,6 TDCi 109km
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Fiesta 2002r zgasła i nie odpala

Witam,

Ostatnio jechałem moją Fiestą, zatrzymałem się na światłach, silnik zgasł. Odpaliłem normalnie kluczykiem, ale obroty były dziwnie niskie, musiałem cały czas lekko gaz przytrzymywać. Na drugich światłach również zgasła, ale jeszcze się toczyłem to odpaliłem ją na biegu. Do domu miałem jakieś 1,5 km i tyle dojechałem. Obrotów cały czas nie trzymała. Jak na podwórku wcisnąłem sprzęgło, silnik zgasł i już więcej nie odpalił. Kręcił ale bez żadnej reakcji, ani chęci odpalenia.

Teraz popełniłem błąd - odłączyłem przewody od filtra i sprawdzałem czy pompuje paliwo. Paliwo leciało, ale obawiam się, że zapowietrzyłem układ i błędy, które niżej odczytałem mogą być z tym związane. Poprosiłem kolegę żeby podjechał mi odczytać błędy i były 3 takie:
P0191 - Obwód czujnika ciśnienia na szynie CR - jakość sygnału
P0563 - Wysokie napięcie w układzie
P0571 - Przełącznik hamulca.

Od soboty nie miałem okazji się za to zabrać. Dzisiaj Wymontowałem obudowę filtra powietrza i napompowałem ręczną pompką paliwo - w przezroczystym przewodzie pokazywało się dużo bąbelków. Napompowałem tak, aż był opór i bez żadnej nadziei na odpalenie, przekręciłem kluczyk i tu niespodzianka - próbował załapać ale niestety nie odpalił.

Problem z przecierającymi się przewodami wyczytałem, ale u mnie nic nie zauważyłem. Może ktoś wskazać w którym dokładnie miejscu ta usterka występuje?
Jakieś pomysły co może być?
Ja myślałem o regulatorze ciśnienia paliwa i czujniku ciśnienia paliwa - może ktoś ew. podać numery tych części (oryginał, bosch czy co tam jeszcze może być)? Ew. porada jak dojść do tych części, żeby za dużo nie rozebrać? Regulator wypatrzyłem przy pompie wysokiego ciśnienia taki okrągły plastik o średnicy ok 2,5cm - wygląda jakby od spodu było lepsze dojście. a czujnik na lewo pod filtrem paliwa - czerwona wtyczka (czy to to?).

Co się działo w ostatnim czasie:
- Przed zimą wymienione 4 świece, bo rok temu były problemy z odpalaniem
- Od czasu do czasu np jak skręcałem i wciskałem sprzęgło do redukcji - gasł silnik, ale problem zbagatelizowałem
- auto generalnie na mrozie ok -10 st. ciężko odpalało
- w porównaniu do innych dieseli z jakimi miałem styczność, bardzo krótko grzała świece.

Proszę o pomoc, jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, bo ja rozkładam ręce.
Od czego zacząć? Dodam, że nie mam dostępu do komputera diagnostycznego, a bez niego to praca po omacku... Raz na jakiś czas namówię koleszkę, ale jest to problematyczne...

Stasqe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 14:28   #2
Stasqe
ford::beginner
 
Imię: Stasiek
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Gdańsk
Model: FF2FL '08
Silnik: 1,6 TDCi 109km
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Fiesta 2002r zgasła i nie odpala

Co nastąpiło dalej:

1. Jak chwilę (kilka godzin, lub dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) postoi, kręci i tak jakby próbuje załapać - ale bez większych sukcesów. Robi tak 3-4 razy potem nie ma żadnej reakcji.

2. Wymieniłem ten przewód paliwowy, który lubi się przecierać i tym samym unieruchomić pojazd, filtr z grzałką też wymieniony. Nadal bez sukcesów.

3. Coś co powinienem zrobić na początku - sprawdziłem ustawienie rozrządu wg blokad - wszystko się zgadza...

4. Wymienione czujniki: położenia wału i wałka rozrządu...

5. Odczyt komputera : bez błędów. Screen przed kręceniem rozrusznika:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Screen podczas kręcenia:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Martwi mnie parametr: Kąt wyprzedzenia wtrysku 118-119st....
Ktoś wie, jak go się reguluje, co go reguluje, skąd są sczytywane te wartości?

Wielka prośba do kogokolwiek, kto ma możliwość, podłączenia i zrobienia screena tych parametrów, żeby porównać ze sprawnym pojazdem... Mi już ręce opadają... Nie mam za bardzo kasy, żeby oddać do jakiegoś warsztatu, który się zajmuje tdci/hdi lub aso.... Każda wskazówka jest cenna....
Stasqe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 14:13   #3
macia012
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fiesta 2002r zgasła i nie odpala

Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc. Fiesta 1.4 tdci, nie pali, gdie zaczać szukać
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.